6 niesamowitych pomysłów, by oszczędzić miejsce!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

6 niesamowitych pomysłów, by oszczędzić miejsce!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Interiors solutions Modern Corridor, Hallway and Staircase by Chase Furniture Modern
Loading admin actions …

Aranżacja małych, ograniczonych metrażem mieszkań wymaga od nas nie lada umiejętności dobrego planowania przestrzeni oraz doskonałej organizacji, bowiem rozplanowanie i właściwe ulokowanie wszystkich nam niezbędnych rzeczy będzie definiowało funkcjonalność naszej przestrzeni. Jeśli nie posiadacie umiejętności kreatywnego i praktycznego rozplanowania wnętrza to warto zastanowić się nad architektem wnętrz, który pomoże Wam w stworzeniu wymarzonego, przestronnego mieszkania. Dobra wiadomość jest taka, że im mniejszy metraż tym mniej zapłacimy za specjalistyczną radę oraz projekt. Natomiast wszyscy Ci, którzy czują się na siłach i chcą podjąć się aranżacji własnego m to proponujemy zapoznać się z 6-cioma sprytnymi pomysłami, które pozwolą nam oszczędzić miejsce. 

4. Półki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ściana należy do części mieszkania często niedocenianej i niewykorzystywanej w pełni. Określając ich funkcję najczęściej widzimy je w postaci dekoracji, natomiast rzadko kiedy korzystamy z ich funkcjonalnego potencjału. W małych mieszkaniach doskonale sprawdzają się półki ścienne, które stwarzają nam dodatkową przestrzeń do przechowywania, a tym samym eksponowania naszych pamiątek, księgozbiorów czy ulubionych magazynów. 

2. Regał

Ściana to miejsce, które najczęściej przeznaczamy na dekorację—różnego rodzaju obrazy, zdjęcia, lustra to naszym zdaniem niezbędne ozdoby. Dodają przede wszystkim przytulnego i domowego charakteru. Niestety posiadając małe mieszkanie, większą uwagę musimy przyłożyć do jego funkcjonalnej aranżacji, a dopiero na koniec ewentualnej dekoracji. Półki oraz regały doskonale sprawdzają się nie tylko w formie praktycznego umeblowania, ale także formy dekoracji mieszkania. Dzięki indywidualnej, oryginalnej aranżacji regału możemy stworzyć ciekawą kompozycję, a przy tym ozdobę wnętrza. 

3. Zdecyduj się na wielofunkcyjne meble

Wielofunkcyjne meble to kluczowa kwestia w przypadku aranżacji małych mieszkań. Doskonale sprawdzają się w zagospodarowaniu trudnych przestrzeni oraz dają nam poczucie swobody i komfortu użytkowania własnego mieszkania. Przykładem tego typu wyposażenia jest np. rozkładana kanapa, która pełni funkcję siedziska dla gości, a także miejsca do spania. Możliwości mamy coraz więcej, ponieważ znani i cenieni producenci mebli z dnia na dzień ulepszają swoje produkty, dając nam większy wybór oraz szanse wykorzystania ich na różne sposoby. 

1. Skorzystaj z niewykorzystanej przestrzeni

Innovative storage solutions. Modern Corridor, Hallway and Staircase by Chase Furniture Modern
Chase Furniture

Innovative storage solutions.

Chase Furniture

W każdym domu, mieszkaniu istnieje mnóstwo miejsc, których potencjału nie wykorzystujemy w stu procentach. Do takich miejsc możemy między innymi zaliczyć przestrzeń pod schodami. Miejsce arcytrudne i niefunkcjonalne, z którym najczęściej mamy ogromny problem. Tego typu przestrzeń wyklucza aranżację dodatkowego pokoju. Natomiast doskonale nadaje się do stworzenia składzika lub inteligentnego systemu do przechowywania, który w mądry sposób zagospodaruje nam pustą i niefunkcjonalną przestrzeń pod schodami. Wysuwany wieszak na okrycia wierzchnie, szafka na buty—możecie już zapomnieć o bałaganie w przedpokoju!

5. Doskonała organizacja

Bespoke oak larder by homify Country
homify

Bespoke oak larder

homify

Kluczem do sukcesu jest zdanie sobie sprawy z tego, że wszystko czego używamy w naszym życiu codziennym jest dla nas niezbędne i powinno posiadać odpowiednio wyznaczone miejsce. Dzięki takiej organizacji unikniemy chaosu i nieładu w naszym mieszkaniu, a to zaowocuje swobodnym i komfortowym użytkowaniem przestrzeni. Jeśli brak nam miejsca na stworzenie szafek, półek oraz innych dodatkowych miejsc do przechowywania warto zainwestować w wiklinowe kosze czy kolorowe pudełka, które również idealnie sprawdzą się w roli przestrzeni do składowania. 

6. Schowki

Sposób na wykorzystanie wąskiej i niefunkcjonalnej wnęki między ścianą a szafką? Schowek! Bardzo często zdarza się tak, że niestety podczas planowania aranżacji kuchni czy salonu nieprawidłowo odmierzamy szerokość i na skutek naszej pomyłki powstaje luka, pusta wnęka. Na szczęście mamy na to sposób i gwarantujemy Wam, że z pewnością ta wnęka stanie się przydatną częścią Waszej przestrzeni użytkowej. 

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!