Wyzwanie: jak urządzić 40-metrowe mieszkanie? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wyzwanie: jak urządzić 40-metrowe mieszkanie?

Aśka Warchał Aśka Warchał
minimalist  by Estudio Nicolas Pierry, Minimalist
Loading admin actions …

Na homify często pokazujemy Wam pomysły naszych profesjonalistów na urządzenie pomieszczeń o małym metrażu. Piszemy o małych łazienkach, małych salonach, małych kuchniach… Optymalne wykorzystanie takich przestrzeni to nie lada wyzwanie, dlatego warto podpatrywać najlepszych! 

Dzisiaj podpatrzymy rozwiązania zaprojekotowane przez architekta wnętrz Nicolás'a Pierry dla 40-metrowego mieszkania w Buenos Aires. Choć to przykład z tak daleka, sami zobaczycie, że okaże się inspirujący! Nasz profesjonalista bowiem idealnie spełnił oczekiwania domowników. Stworzył dla nich samodzielne, funkcjonalne strefy, na których tak im zależało. 

Pora wybrać się w podróż…

Przed: Pustka

Zanim pokażemy Wam efekt pracy naszych profesjonalistów, chcemy wrócić na chwilę do stanu przed. Lubimy rozpoczynać takimi zdjęciami, ponieważ uzmysławiają nam one skalę wykonanych prac. Widząc w pełni urządzone wnętrza, ciężko przenieść je na nasze puste mieszkanie i możemy wręcz poczuć się zniechęceni. Fotografie takie, jak powyższa, przypominają nam, że nawet najpiękniejszy projekt powstał kiedyś od zera! 

Z tej perspektywy możemy dobrze ocenić wielkość pomieszczenia oraz przyjrzeć się kuchni, zintegrowanej ze ścianą drzwi wejściowych.

Widok na nowe możliwości

Obracamy się i stajemy twarzą w twarz z dużymi przeszkleniami, które zapewniają wyjście na balkon. Jak już wspominaliśmy, mieszkanie zajmuje 40m². Dodatkową przestrzeń zapewnia balkon—to kolejne 9m², które przy takim rozmiarze naprawdę robią różnicę. Zaraz się o tym przekonamy!

Po: Interwencja zakończona sukcesem!

Czas poznać kreację naszego architekta wnętrz! Zacznijmy po kolei, co widzimy na tym obrazku? Aby móc odnaleźć się we wnętrzu—w tym momencie kuchnię mamy po naszej lewej stronie, a balkon po prawej. Patrzymy na strefę prywatną—sypialnię—oddzieloną meblem od strefy dziennej z salonem. W tym projekcie niezwykle ważne jest użycie luster, które służą oczywiście do optycznego powiększenia ograniczonej przestrzeni. Odważnie zastosowano czerń oraz paletę szarości i beżu—w tak małym mieszkaniu łatwo byłoby postawić na biel, która jednak mogłaby nie przynieść oczekiwanego efektu wydzielenia funkcjonalnych stref.

Meble na zamówienie

Z tej perspektywy podział przestrzeni staje się jasny! Półka staje się jednym ze ścianką działową i znakomicie wyznacza granice sypialni z salonem. Znalazł się nawet tutaj blat na miejsce do pracy! Przejdźmy do salonu. Naszą uwagę od razu zwraca obniżony sufit w ciemnoszarym kolorze, w którym zamontowano system punktowych lampek. Kanapa w kształcie litery L umożliwia wygodne spędzenie czasu w kilka osób, a także oddziela wizualnie salon od kuchni.

To, co najpotrzebniejsze

Oto i kuchnia ze strefą śniadaniową. Największą zmianą, jakiej dokonał nasz architekt wnętrz, było oczywiście dodanie wyspy. Pełni ona nie tylko funkcje jadalnianego stołu w wersji mikro, ale także jest meblem do przechowywania—na wagę złota w tak małym mieszkaniu!

Miejsce wypoczynku

Czas przejść na balkon, a właściwie taras! Ta wspaniała aranżacja pokazuje nam jego prawdziwy rozmiar. Każdy element ma tutaj swoje określone miejsce, pomaga jak najpełniej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Kącik odpoczynku

Na koniec spójrzmy na balkon z innej perspektywy. Widzimy teraz, że dodano kamienną okładzinę muru. Kamień, zielona roślinność, drewno desek… wszystko to tworzy atmosferę idealną do relaksu w środku miejskiej dżungli.

Jeśli sami zastanawiacie się nad urządzeniem bądź remontem Waszego mieszkania o skromnym metrażu—bez obaw! homify przychodzi Wam z pomocą: Moje mieszkanie—małe, wygodne, stylowe.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!