Pozwól sobie: Luksus i odpoczynek po całości | homify

Pozwól sobie: Luksus i odpoczynek po całości

mszpakowska mszpakowska
by Christophe Pillet
Loading admin actions …

Połączenie tradycji i innowacji znajdziemy w hotelu Sahrai, znajdującym się w mieście Fez. Niedawno otwarty, zaprojektowany został przez architekta Christoph'a Pillet, a mierzący blisko 6800 m2, mieści w sobie 50 pokoi. Znajdziemy w nim szlachetne materiały oraz nowocześnie meble, a jednocześnie napotkamy hołd oddany lokalnym rzemieślnikom. Wyrafinowana i przyjazna atmosfera jest wynikiem kooperacji nowoczesności i tradycjonalizmu.

1. Medyna

Idealnie położony hotel zachwyca rozpostartym widokiem na medynę średniowiecznego miasta. Znajdziemy tu poszanowanie dla charakterystycznego stylu architektonicznego, dzięki czemu osiągnięto harmonię pomiędzy hotelem, a marokańskim krajobrazem. Do stworzenia tego pięknego miejsca użyto rodzimym materiałów, takich jak marmur, wapień, drewno, metal i szkło.

Pięknego widoku na miasto dostarcza tu odkryty taras nad basenem. Z daleka od zgiełku i hałasu arabskich bazarów, pozwala nam na delektowanie się ciszą i niesamowitymi widokami na miasto pełne kolorów, smaków i aromatów. 

Ekskluzywne SPA

Jeśli w wyborze hotelu kierujemy się odpoczynkiem, jednym z głównych kryteriów jest SPA. Sahrai spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Znajdziemy tu niesamowicie przyjemną atmosferę oraz najlepsze usługi i produkty w luksusowych warunkach. Już po przekroczeniu progu znajdziesz się w bogatym otoczeniu pełnym rozkoszy, a całość wypełniona jest materiałami z najwyższej półki : drewnem, mozaikami, fontannami.

Przestrzeń służąca do zabiegów jest wypełniona większą ilością światła, pochodzącego głównie z gorącego słońca, i wydaje się być nieco bardziej techniczna. Nic bardziej mylnego, tutaj również wszystko stworzone jest z pełną świadomością. Możesz korzystać z opieki na najwyższym poziomie i relaksować się w pomieszczeniu, w którym zadbano o najmniejszy szczegół. Szczególnie ściany zasługują na uwagę, ze względu na rzeźbienia wykonane w kamieniu. Do dyspozycji gości pozostaje 5 gabinetów. Oprócz tego można również spędzać aktywnie czas na siłowni oraz kortach tenisowych. 

Usytuowanie hotelu pozwala cieszyć się na okrągło zapierających dech w piersiach widokiem, a szczególnie późnym popołudniem, kiedy zapalają się różowe światła. Warto wtedy zapoznać się z bogatym menu koktajli, aby zwieńczyć dzień dodatkową odrobiną relaksu.

Komfort, elegancja, światło

To co najlepiej oddaje charakter projektu Christoph'a Pillet, jest niewątpliwie trafionym połączeniem komfortu, elegancji i światła w odniesieniu do marokańskiej tradycji. Przestronne pasaże w całości oddają naturę tego miejsca, a idealnym przykładem jest letnia rezydencja Marszałka Lyautey, który dawniej tu bywał.  Znajdziemy tu fotele i stoliki, które pozwolą na relaks w ciepłym słońcu, a otwarte przestrzenie zapewnią nam przepływ powietrza. Jasne odcienie spotykane na każdym kroku dają poczucie świeżości. Goście mogą tutaj skorzystać z usług dwóch restauracji. 

Jeśli wieczory okażą się zbyt chłodne, możesz skorzystać z przytulnego lokalu urządzonego wewnątrz hotelu. Ogromne przeszklenia, również tutaj, dają wspaniały widok na medynę. Złote refleksy oraz liczne ozdoby umieszczone nad głowami, nadają miejscu wspaniały charakter. Zaokrąglone sofy w kolorze ciemnej czekolady dają poczucie intymności.

Proste pokoje

Hotel zapewnia tyle wygody i atrakcji, że prawie zapomnieliśmy odwiedzić pokoje, co okazałoby się ogromnym błędem! Są one przestronne i urządzone z tą samą dbałością o szczegóły. Znajdziemy tu te same szlachetne materiały, eleganckie meble i odcienie, a wszystko w akompaniamencie, towarzyszącego nam od początku, mariażu tradycji i nowoczesności. Ogromne okna, poza wspaniałym widokiem na miasto, dają również możliwość całkowitego oświetlenia pokoju naturalnym słońcem. Łazienka wyróżnia się tym, że szklane ściany wyposażone są w zasłony prywatności, aby dać komfort intymności. Cała przestrzeń tego miejsca, umywalki, wanna, kabina, otoczona jest marokańską ceramiką. 

Żaden element projektu tego hotelu nie był dziełem przypadku. Dzięki temu w sercu Fez powstał niesamowity hotel, który zapewni Ci całkowity komfort i poczucie relaksu na najwyższym poziomie. 

Jeśli jesteś ciekaw innych pomysłów najlepszych architektów, zapraszam Cię do katalogu Oryginalny dom z niespodziewanym wnętrzem marzeń

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!