Naturalne ściany - fenomenalne przykłady

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Naturalne ściany—fenomenalne przykłady

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
  by ADDEC arquitectos,
Loading admin actions …

Naturalne materiały odgrywają coraz ważniejszą rolę w aranżacji wnętrz. Oprócz drewna, już od jakiegoś czasu surowy kamień cieszy się niezwykłą popularnością. W jaki sposób możemy użyć tych materiałów do wykończenia wnętrza? Możliwości są tak naprawdę nieograniczone—sprawdzą się zarówno w rustykalnych domach, jak i minimalistycznych aranżacjach w sercu miasta. Oto kilka fenomenalnych przykładów z kamieniem (i nie tylko) w roli głównej!

Kontrast

W pierwszym prezentowanym projekcie kamień został użyty jako uderzający kontrast—względem reszty aranżacji. Architekci zdecydowali się w tym przypadku na bardzo ciężki, masywny kamień w naturalnie różnym rozmiarze—jest to całkowite przeciwieństwo panującej we wnętrzu aranżacji, która opiera się na nowoczesności, bieli, prostych, minimalistycznych liniach.

Połączenie pełne harmonii

W porównaniu z poprzednim przykładem, ta ściana jest niezwykle wygładzona i chociaż zróżnicowana pod względem kolorystycznym, to płynne przejścia pomiędzy odcieniami, wyglądają harmonijnie—uzupełnia się to z kolorystyką aranżacji całego pomieszczenia. Jeśli chcecie delikatnie dopasować naturalny materiał do wnętrza, to postawcie na jego przerobioną formę—nie musi to być surowy kamień, a np. płyty z kamienia.

Czysta natura na dziedzińcu

Kamienne ściany oczywiście nadają się nie tylko do wnętrza, ale również i poza domem—w ogrodzie, na fasadzie lub, tak jak w tym przypadku, na dziecińcu. Naturalny materiał sprawia, że całość wygląda majestatycznie, ale jednocześnie bardzo swojsko—doskonale harmonizuje się z roślinnością.

Ściana z kominkiem

W tym pokoju najmocniejszym akcentem jest kamienna ściana z… kominkiem! Przyciąga wzrok, podkreśla strukturę wnętrza i zapewnia wytrzymałą oraz bezpieczną konstrukcję kominka. Oprócz tego oczywiście uzyskujemy niesamowitą atmosferę—któż nie chciałby mieć kominka w salonie? 

Jeśli szukacie przykładów z ciekawymi kominkami, to sprawdźcie tutaj: TOP 10—najciekawsze kominki.

Surowa sypialnia

 Bedroom by Kabaz,

Surowe aranżacje nawet w takim miejscu, jak sypialnia, chyba nikogo nie są w stanie zdziwić—już jakiś czas temu industrialne i minimalistyczne wnętrza zdominowały świat aranżacji. Jako kontrast względem pastelowych kolorów, miękkich poduszek, orientalnych wzorów i eklektycznych dzieł sztuki—surowość zachwyciła swoim puryzmem i ascetyzmem. Jeśli nie przepadacie za betonem (architektonicznym) lub cegłą, to kamień może być świetnym rozwiązaniem dla takiej aranżacji.

Drewniane wykończenie

Jako, że nie każdy z nas lubi surowy wygląd kamienia, ale może chciałby
jednak mieć we wnętrzu wykończenie z naturalnego materiału, to alternatywą pozostaje drewno. Drewniane meble niezależnie od pomieszczenia zawsze będą się świetnie prezentować. Wyglądają szlachetnie, estetycznie i stylowo. Jednak problemem w miejscu o tak dużej wilgoci powietrza, jak kuchnia i łazienka,  jest  odpowiednia impregnacja. Przez zmieniającą się temperaturę, unoszącą się parę wodną, zachlapania, różnego rodzaju kosmetyki i detergenty, drewno może stracić swój blask, więc lepiej dobrze je zabezpieczmy. Nie będziemy musieli się z tym borykać w przypadku kamienia.

 Houses by Casas inHAUS,

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!