10 ciekawych pomysłów na telewizor w salonie! | homify

10 ciekawych pomysłów na telewizor w salonie!

homifyPL homifyPL
Ysk Tadilat Living room
Loading admin actions …

Salon to wizytówka naszego domu, mieszkania. Jest to miejsce szczególne nie tylko dlatego, że tu przyjmujemy gości i jest to nasze pomieszczenie reprezentacyjne, ale również dlatego, że to w salonie zbiera sie cała rodzina. To w salonie przeprowadzamy najważniejsze rozmowy, najwiecej sie śmiejemy i ogladamy telewizje.

Idealny salon powinien wyrażać nasz gust i charakter. Pomieszczenie to powinno być przytulne, a zarazem funkcjonalne! Im wieksza powierzchnia salonu, tym łatwiej zmieścimy wszystkie niezbedne nam na codzień meble i funkcje. Ale niestety problem telewizora w salonie zawsze pozostaje taki sam. NA KTÓREJ SCIANIE? JAKIEJ WIELKOŚCI? A teraz jeszcze dodatkowo dochodzi pytanie płaski czy wygiety? Zastanówmy sie jaki bedzie nasz telewizor w salonie?

Telewizor w kwadracie

Warto by telewizor w salonie nie zakłócał wnetrza, ale z nim współgrał. Ważna jest akustyka, a także rozklad mebli. Dobrym pomysłem jest stworzenie kata telewizyjnego. Miejsca, przez które nie bedziemy przechodzić, które nikogo nie bedzie zagłuszać.

Jeśli nasza kuchnia otwarta jest na salon, warto byśmy gotujac mieli mozliwość zerkać na telewizor bez „skretu szyi”. Funcjonalne rozwiazania dla telewizora w salonie oferuje nam styl skandynawski. Zerknijmy na 8 aranzacji w stylu skandynawskim.

Telewizor w minimalu

Jak wyznaczyć odpowienie miejsce na telewizor? Telewizor w salonie to standard niemal każdego, polskiego domu. Choć telewizor można postawić w każdym innym pokoju, to jednak salon to pomieszczenie, do którego pasuje najbardziej. Przed zakupem telewizora do salonu powinniśmy sie zastanowić jakie miejsce i jak duża powierzchnie planujemy na niego przeznaczyc. By telewizor w salonie był strzałem w dziesiatke warto przemyslec 3 rzeczy: wysokość, na której planujemy powiesic odbiornik, oświetlenie pomieszczenia oraz odległość wypoczynku od ekranu. Zobaczmy inne rozwiazania dla telewizora w salonie tu.

Telewizor na ścianie

Telewizor w salonie może stać lub wisieć. Warto zastanowić sie jak go umieścić by dobrze komponował sie z aranzacja calego wnetrza. Wiele osob zastanawia sie też czy telewizor pownien byc dekoracja, czy tez warto poszukac dla niego ciekawej skrytki.

Telewizor w salonie minimalistycznym z projektu obok to zdecydowanie cześć wystroju! Świetnie komponuje sie z reszta oszczednego w dekoracje wnetrza. Wykorzystano też niska, szara szafke rtv, która delikatnie wyznacza granice strefy telewizyjnej.

Na bialym

Wielu z nas zależy na jasnym, słonecznym salonie. Dlaczego? Spojrzmy na telewizor w salonie projektantow obok. Opowiedz jest oczywista. Ponieważ słońce to dużo pozytywnej energii. A jak sie ma do tego telewizor w salonie? Czy nasłoneczniony salon to dobre miejsce do ogladania telewizji? Nie ma problemu! Technika poszła tak do przodu, że nawet duże nasłonecznienie nie bdzie sprawiać problemu. Możemy wybrać wyświetlacz LCD. Taki telewizor w salonie upora sie z duża iloscia swiatla. Ponadto nie od dzis istnieja rolety!

Bezpieczna wysokość

Wysokość telewizora to bardzo istotna kwestia. Jeśli wśród domowników mamy lub planujemy małe dzieci to interesować nas bedzie nie tylko minimalna wysokość, na której powinien zawisnać telewizor. Ale taka wysokość, która zapewni bezpieczeństwo dla telewiora przed małymi psotnikami. To samo tyczy sie sprzetu nagłośnienia.

Telewizor w salonie to fajna ale też droga zabawa. Jednak nie warto oszczedzać. Warto odłożyć urzadzanie kacika wypoczynkowego w czasie, by osiagnac wymarzony efekt.

Telewizor wnece

Nie każdy z nas lubi dekoracje w postaci telewizora na ścianie. Ale istnieja świetne rozwiazania w postaci wnek i otwieranych szafek na tv. Jesli chcemy by nasz salon na codzien bardziej przypominał galerie, jeśli chcemy wyeksponować inne rzeczy, a niekoniecznie telewizor w salonie, isntnieje szereg rozwiazań. Chociazby jak wneka w projekcie obok.

Na cegle

Jeśli czukamy ciekawego wyznacznika strefy telewizyjnej, panel z cegły może być dla nas świetna propozycja. Białe wnetrze daje duże pole do popisu na wybór designu ściany za telewizorem. Telewizor w salonie wymaga odpowiedniego miejsca. Dla wielu z nas oznacza to dodatkowy dekor, cegłe, a nawet beton. Czemu nie?! Jeśli nasze wnetrze jest proste i klasyczne, ściana za telewizorem w salonie może być oryginalna.

Kino w industrialu

Industrialne wnetrze to pomysł z Nowego Jorku. Kiedyś stare budynki były odnawiane, dziś wiekowe, zniszczone budynki przemysłowe to idealne wnetrze do adapatcji na mieszkanie. Takie mieszkanie choć wielofuncyjne i designerskie to czesto jednak mieszanina starości z nowinkami designerskimi. Dlatego też kwestia telewizora w salonie w takim stylu staje sie nieco łatwiejsza. Pośród różnego rodzaju dodatków nawet najbardziej nowoczesny telewizor nie bedzie szpecić.

Podwieszany klasycznie

Podwieszany klasycznie telewizor w salonie nie koniecznie wymaga szafki. Choć dla wielu z nas szafka pod telewizorem to element niemalże obowiazkowy. Zróbmy krok na przód! Dzisiejszy design to brak reguł, brak zasad. Możemy powiesić telewizor, a szafke zastpić designerska figurka. Możemy też jak w projekcie obok postawić na ściane. Drewniana ściana pieknie komponuje sie z umieszczona zaraz obok biała, neutralna szafka.

Na fiolecie

Ciekawym rozwiazaniem na wyznaczenie strefy telewizyjnej w mieszkaniu może być użycie koloru. Telewizor w salonie z projektu otacza ciekawa fioletowa barwa. Pozytywny, ciepły kolor rozjaśnia strefe telewizyjna, zacheca do ogladania. Pamietajmy, że ciekawa aranżacja telewizora w salonie nie tylko zacheci do ogladania, ale też doda całemu salonowi charakteru.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!