8 materiałów idealnych na ścianę | homify

8 materiałów idealnych na ścianę

A.D. A.D.
L+R architecture Modern Houses
Loading admin actions …

Wasze ściany mogą być po prostu białe jeśli lubicie taki styl ale warto wiedzieć, że aby Wasze cztery kąty zyskały trochę bardziej indywidualny i oryginalny charakter to macie wiele ciekawych alternatyw do wyboru. Zarówno w kwestii koloru możecie zaszaleć jak i pod względem materiału czy faktury. Dzisiaj mamy dla Was osiem wspaniałych materiałów, które są idealne jako okładziny ścienne i w łatwy ekspresowy sposób nadadzą charakteru Waszym wnętrzom. Można pokryć nimi całą ścianę lub tylko jej fragment. Niezależnie od tego, który materiał wybierzecie, zawsze możecie mieć pewność, że dekoracja jest lekka, bezpieczna a z jej montaż nie stworzy żadnego problemu. Nowoczesne okładziny ścienne to propozycja dla tych, którzy szukają czegoś zupełnie innego w aranżacji wnętrz. Zobaczcie jak wyglądają najmodniejsze materiały na ścianę!

Cement włóknisty

Płyty z cementu włóknistego są szczególnie przydatne do stosowania na zewnątrz, ponieważ są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Pomagają zachować odpowiednią izolację przeciw wilgoci i poprawiają komfort akustyczny. Oczywiście pamiętajmy także o aspekcie estetycznym—takie wykończenie elewacji ma charakter nowoczesny i ekskluzywny. Typowa struktura nadaje ścianie charakteru i  odróżnia ją od pozostałych budynków. 

Tworzywa sztuczne

BBM HouseholdAccessories & decoration
BBM
BBM

Pokrycie ściany wykonane z tworzywa sztucznego jest proste, niedrogie i trwałe. Najczęstsze warianty są to panele z winylu lub PVC—materiały te dostępne są w każdej możliwej kolorystyce i kształcie, a nawet, jak widać na zdjęciu, w nowoczesnej trójwymiarowej formie. 

Ciekawym rozwiązaniem są także okładziny wykonane z poliuretanu. Ich innowacyjność polega na wyjątkowej łatwości montażu – fabrycznie malowane panele i dekory mocuje się do ściany na podklejoną już na nie taśmę dwustronną i łączy ze sobą metodą na pióro i wpust. Dzięki temu montaż jest wyjątkowo łatwy i szybki.

Drewno

Drewno na ścianie to prawdziwy klasyk, wciąż—i znów—cieszy się dużą popularnością. Naturalne materiały są również dostępne jako panele ścienne i nic dziwnego ponieważ jest na nie duże zapotrzebowanie. Zalety są oczywiste: drewno tworzy ciepłą i naturalną atmosferę, korzystnie wpływa na zdrowy tryb życia, wprowadza spokój a ponadto jest materiałem oddychającym, trwałym i może być pomalowane na dowolny kolor. Ekologia przede wszystkim!

Płyta MDF

Panels 3D Dunin Wallstar DecoMania.pl Modern Living Room
DecoMania.pl

Panels 3D Dunin Wallstar

DecoMania.pl

Panele ścienne z odpornego na wilgoć MDF-u, frezowanego 3D to rozwiązanie nie tylko do salonu. Spokojnie sprawdzą się także w łazience czy kuchni. Panele te są pochodzenia naturalnego i nie nie zmieniają mikroklimatu pomieszczeń, pozwalając na swobodne oddychanie ścian. Ich niezwykle istotną zaletą jest przede wszystkim łatwość w utrzymaniu czystości. Nie wymagają zabiegów konserwacyjnych. Dodatkowo pod panelami można ukryć wszelkie nierówności, dziury, krzywizny czy kable. Różnorodne wzornictwo pozwala wpasować się w kanony zarówno nowoczesnego wnętrza jak i bardziej klasycznego. Nowoczesne panele ścienne, np z MDF-u znajdziecie na DECOMANIA.PL.

Szkło

W nowoczesnej architekturze, szkło odgrywa ważną rolę. We wnętrzu spotykamy je coraz częściej, ponieważ rozgraniczenia i podział na strefy jest możliwy bez obciążania i pomniejszania wnętrza. Poprzez ściany lub elementy ścienne ze szkła można oddzielić fizycznie od siebie pomieszczenia ale nie ograniczać światła i kontaktu wzrokowego. Na rynku dostępne są różne rodzaje szkła—przeźroczyste, półprzeźroczyste albo matowe, mleczne.

Płytki

Okładzina z płytek jest idealnym rozwiązaniem dla ścian, które są stale narażone na działanie wilgoci i pary wodnej. Najczęściej można znaleźć ten materiał w kuchni i łazience. Czasy, w których płytki były nudne i zwyczajne na szczęście już dawno minęły. Obecnie są one dostępne w różnych kolorach, kształtach i wzorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś co będzie idealnym rozwiązaniem do jego domu i indywidualnego stylu.

Kamień naturalny

Naturalne materiały są zawsze najbardziej cenione w wystroju wnętrz. Coraz więcej ludzi decyduje się na pokrycie ścian kamieniem naturalnym, który łączy w sobie rustykalny urok z swobodnej elegancji oraz nutę nowoczesności. Kamień jest uniwersalny, trwały i łatwy do czyszczenia ponadto nadaje każdyemu pomieszczeniu wyjątkową atmosferę.

Beton

Concrete panels Bettoni DecoMania.pl Walls
DecoMania.pl

Concrete panels Bettoni

DecoMania.pl

Panele dekoracyjne betonowe wykonane są z całkowicie naturalnych komponentów. Ich głównym składnikiem jest gips więc z tego względu są w 100% przyjazne zarówno dla człowieka jak i środowiska. Przygotowywane do aranżacyjnego wykorzystania płyty betonowe zostają wzbogacone dodatkowym zbrojeniem – wysoko wytrzymałym włóknem. W efekcie są w stanie wyróżnić się o wiele wyższymi parametrami wytrzymałościowymi. Nie bez znaczenia jest aspekt wizualny – beton to obecnie bardzo modny materiał. Świetnie wygląda w nowoczesnych stylowych wnętrzach. Więcej o nim przeczytacie tutaj: Gorący trend – beton w kuchni!

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!