Elegancka i szykowna łazienka w stylu glamour | homify

Elegancka i szykowna łazienka w stylu glamour

A.D. A.D.
Wkwadrat Architekt Wnętrz Toruń Modern Bathroom Marble Metallic/Silver
Loading admin actions …

Łazienka to pomieszczenie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Może być wspaniałym pokojem kąpielowym z wielką wanną i prysznicem czy miejscem niczym z dobrego SPA, z prywatną sauną i hydromasażem. Może być też niewielka, ale sprytnie podzielona i zaaranżowana tak, aby robić tak samo duże wrażenie, jak te pierwsze.

Dziś właśnie o takim pomieszczeniu będzie mowa: eleganckie, ponadczasowe, fajnie rozplanowane, wykończone w wysokim standardzie. To wszystko znajdziecie w łazience w stylu glamour zaprojektowanej przez zdolnych architektów z pracownia WKWADRAT.

Zapraszamy do podziwiania!

Ponadczasowa kolorystyka

Czy jest jakieś bardziej uniwersalne połączenie kolorów niż czerń i biel? Ta mieszkanka jest bardzo klasyczna, ma w sobie ciekawą nutkę retro, a ponad to jest ponadczasowa i nie wychodzi z mody. W naszej łazience została zastosowana kolorystyka oparta właśnie na połączeniu pięknej, chłodnej bieli marmuru i głębokiej, połyskliwej czerni. Kolor tutaj ma duże znaczenie, ponieważ stanowi także podział na strefy, co w małej łazience ma niebagatelne znaczenie.

Lustra

Luster w łazience nigdy za dużo, to nasza zasada, którą często Wam powtarzamy. Architekci z WKWADRAT wiedzą jak powiększyć optycznie przestrzeń, dodając jednocześnie szyku i klasy. Lustra, które widzimy są w istocie lustrzaną szafą, mieszczącą w sobie sprytnie zabudowaną pralkę. Za optyczne powiększenie przestrzeni odpowiadają także szafki podwieszone pod umywalką. Dzięki temu, że nie zabierają one miejsca na podłodze, łazienka wydaje się większa.

Podział na strefy

W łazienkach, a szczególnie gdy mamy do czynienia z małymi przestrzeniami, bardzo ważny jest podział na strefy. Tutaj został on dokonany za pomocą zróżnicowania kolorystycznego, a konkretniej za pomocą kontrastów. Na tle czarnej ściany, z połyskliwego kamienia, z eleganckimi żyłkami, pięknie wybija się biała efektowna wanna o nowoczesnym kształcie. Harmonijnie po jej obu stronach, na ścianie zamontowano kinkiety w stylu galmour, a na suficie są dwa punkty świetlne. Tłem dla wanny jest też piękne okno, które dla zapewnienia prywatności zostało zasłonięte firanką i antracytowymi zasłonami.

Miejsce dla dwojga

W łazience są dwie umywalki i dwa osobne lustra, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla dwójki osób, a to ogromny atut. Nad każdym lustrem umieszczono punkt świetlny, a po jego bokach dodatkowo jeszcze kinkiety. Architekci z WKWADRAT to profesjonaliści, którzy wiedzą, że w każdej aranżacji kluczową rolę odgrywa świtało. Tutaj jest to idealna kombinacja światła dziennego, odbitego przez połyskujące powierzchnie i światła sztucznego pochodzącego z kilku niezależnych źródeł.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!