Yaşam standartlarınızı yükseltecek muhteşem bir konut projesi

Homify TR Homify TR
Meva Anadolu Zeray İnşaat A.Ş. Garden Pond
Loading admin actions …

Bugün büyük şehirlerde yaşayan çoğu aile, hem şehrin telaşı ve kalabalığından uzak, hem de şehrin imkanlarına yakın ve sosyal alanları ile çağdaş bir yaşam deneyimi sunan konut projelerinde bir ev sahibi olmak istiyor. Türkiye’nin pek çok farklı şehri de özellikle geçtiğimiz on yılda hızla gelişerek bu konuda en başarılı ve kapsamlı projelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İşte biz de bu yazımızda sizlerle her şeyiyle dört dörtlük bir konut projesine konuk olacağız.

Çayırova’da muhteşem konumu, benzersiz deniz ve doğa manzarasıyla sakinlerine yüksek standartlarda bir yaşam deneyimi sunan Meva Anadolu isimli bu konut projesi toplam 56000 metrekarelik bir alana yayılan oldukça kapsamlı bir proje. Hem İstanbul’a yakın hem de Kocaeli’nin en önemli geçiş aksı üzerinde bulunan Meva Anadolu, özgün mimarisi ve bölgenin doğasıyla uyumlu peyzajıyla benzer konut projelerinden ayrılıyor. Yatay mimarisinin sağladığı modern tarz, doğallıkla bütünleşiyor ve Adalar manzarası eşliğinde doyumsuz bir seyir zevki sunuyor. 

Bu muhteşem projenin mimari ise Kocaeli merkezli Zeray İnşaat. Sadece sosyal imkanları ve dış alanları değil, evlerin iç mimarisi ile de büyüleyen bu örnek konut projesine gelin birlikte göz gezdirelim…  

Doğayla iç içe

Meva Anadolu’nun 35 bin m²yi aşan geniş yerleşim alanının büyük bir çoğunluğunu özel peyzaj alanı oluşturuyor. Uzun gökdelenler yerine yatay formda tasarlanan binalar doğayla ve yeşille iç içe bir mimari anlayışının ürünü.

Sosyal alanlar

Projenin sosyal alanları yürüyüş yollarından yapay şelalelere, yüzme havuzlarından kafe ve restoranlara, spor merkezlerine, çocuk oyun alanlarına kadar çok farklı açık ve kapalı alanı kapsıyor. Ama projenin en ilgi çekici kısmı 1.000 m² bir göle sahip olması! Muhteşem değil mi? Üstelik bu kadarla da sınırlı değil, gölün ortasında açık kafe, teras ve pastane, 100 m yüksekliğinde şelale, çardak ile her türlü sosyal etkinlik ve gösteri için 500 m²’lik amfi yer alıyor.

Keyifli bir yaşam fırsatı

Sakinlerine sosyal olarak her türlü imkanı sunan Meva Anadolu’da 1.500 m²’lik 2 açık yüzme havuzu, 700 m² teras kafe, 600 m² spor merkezi, 450 m² kapalı yüzme havuzu, 300 m² kafe ve restoran, 250 m² çocuk oyun alanı bulunuyor. Yani keyifli bir yaşam için ihtiyacınız olan her şey düşünülmüş…

Peyzaj tasarımı

Özel peyzaj çalışması da bu projenin öne çıkan özelliklerinden biri. Yatay ve dikey bahçeler, tüm bu alanları doğal ve modern bir dokuyla bir araya getiriyor.

Sıra dışı mimari

Binaların dış cephesinde mimari gerçekten de ilk görüşte kendine hayran bırakıyor. Eğrisel formlar, mimari tasarıma fütüristik bir doku katmış. Evlerin her birinde geniş balkon alanları tasarlanması ve ön cephelerin geniş camlarla kaplanması da iç yaşam alanlarındaki ferahlık ve konforun da ipuçlarını veriyor.

Ferah ve geniş salon

Projenin iç mimari yapısını anlayabilmek için örnek evlerden birini turlayalım… Boydan boya cam dış cephe salonda muhteşem bir derinlik ve ferahlık yaratmış. Yüksek tavan ve eğimli cephe özellikleri de sıra dışı bir çağdaş doku ortaya çıkarıyor.

Fonksiyonel mutfak

Mutfakta zeminden tavana uzanan mutfak ünitesi hem çok şık ve modern hem de fonksiyonel kullanım avantajları ile göz dolduruyor. Geniş tezgah alanı ve en kalabalık ailelere bile yetecek kadar depolama alanları.

Giyinme odası ve yatak odası

Dairelerdeki ebeveyn yatak odalarında yarı açık bir tasarımla giyinme odası bölmesi de oluşturulmuş. Bu da yatak odası bölümünde giysi dolabı ile kalabalık bir görünüm oluşmasının önüne geçiyor. Giyinme odasında yine zeminden tavana uzanan oldukça kullanışlı bir depolama alanı tasarımı var.

- Aileler için en ideal ev modelleri…

Eğer siz de aileniz ve kendiniz için bu projedeki gibi geniş imkanları ve benzersiz tarzı ile öne çıkan bir ev arıyorsanız En güzel örneklerle ideal aile evini seçme rehberi başlıklı yazımıza da uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!