Mükemmel lokasyonu eksiksiz sosyal alanlarla birleştiren bir konut projesi

Homify TR Homify TR
Meva Anadolu Zeray İnşaat A.Ş. Modern Houses
Loading admin actions …

İstanbul'u yakından tanıyanlar şehrin son 20 yılda büyük bir hızla büyüdüğünü iyi bilirler. Dünyanın en büyük metropolleri arasında ön sıralarda yer alan bu dev şehir elbette bahsettiğimiz tarihlerden önce de ciddi bir nüfusa ve iş hacmine ev sahipliği yapıyordu. Ancak bugün gelinen noktada İstanbul komşu olduğu şehirlerle birleşme sınırına kadar geldi. Bunun en bariz örneği de Kocaeli sınırında gözleniyor. Adeta başlı başına bir büyükşehir haline gelen Gebze, yalnızca Kocaeli'nin değil İstanbul ekonomisi ve sanayisinin de önemli bir parçası haline geldi. Gebze'yle de sınırlı kalmayan ve her iki şehirden bir dizi ilçe ve semti içine alan bir bölge uluslararası boyutta bir sanayi merkezi haline geldi. Bu da doğallığında bölgedeki konut ihtiyacını büyük oranda artırdı ve pek çok yeni konut projesi birbiri ardına boy göstermeye başladı. Bugün sizler için Kocaeli ile İstanbul'un birleştiği noktada yer alan ve her iki şehire ulaşım avantajıyla öne çıkan, mimari tasarım açısından da oldukça iddialı bir konut projesini inceledik. Kocaeli'nin sektörde iddialı firmalarından Zeray İnşaat imzası taşıyan bu projeye dilerseniz biraz daha yakından bakalım.

Eksiksiz bir yaşam alanı

Toplam 56 bin metrekare alan üzerine kurulan proje 10 bloktan oluşuyor ve farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitli konut tiplerinin yanı sıra pek çok ticari mekânı da bünyesinde barındırıyor. Ortak alanları, sosyal imkânları, spor merkezleri, yeme-içme mekânları gibi donatılar projeyi salt bir konut projesi olmaktan çıkarıp gerçek ve eksiksiz bir yaşam alanına dönüştürüyor. Elegan bir yaşam tarzı benimseyenler için kaçırılmayacak bir proje.

Sosyal donatılarda çıtayı yükselten bir anlayış

Bugünlerde pek çok konut projesinde çeşitli sosyal imkânlar ve spor alanlarıyla karşılaşıyoruz. Ancak bunların önemli bir kısmı projelerin hedef nüfuslarına oranla sınırlı kalıyor. Meva Anadolu bu konuda gereklilikler ve ihtiyaçlarla kendini sınırlamadan olabilecek en iyiyi aramayı seçmiş ve bu bakımdan çıtayı oldukça yükseğe koyan bir proje. 1500 metrekarelik açık yüzme havuzu, 450 metrekare kapalı yüzme havuzu ve 1000 metrekare gölet projede yer alan sosyal alanların yalnızca bir kısmını oluşturmasına rağmen bunlar bile durumu özetlemeye yetiyor.

Şehrin ortasında tatil köyü konforu

Yüzme havuzları, spor alanları, restoran ve kafeleri ile, özellikle de harika yeşil alanları ve peyzaj düzenlemesi ile bir tatil köyü konforunu yaşatmayı başaran Meva Anadolu bir başka özelliğiyle daha öne çıkıyor. Tüm bunların keyfini çıkarırken Sabiha Gökçen Havalimanı'na 15 dakika uzaklıkta olmak veya Gebze gibi önemli merkezlere son derece kolay bir şekilde ulaşabilecek mesafede olmak şehir ve iş yaşamından kopmadan da iyi yaşamanın mümkün olduğunu kanıtlıyor.

Haftasonu kaçamaklarını haftaiçine taşıyan bir konum

Yalnızca sanayi ve ticaret merkezlerine, ulaşım akslarına yakınlığıyla değil, Ballıkayalar, Yuvacık, Kartepe, Maşukiye, Sapanca, Kerpe ve Kandıra gibi turistik merkezlere de dakikalar içinde ulaşma avantajı sağlamasıyla yaşam kalitenizi yükseltme konusunda gerçekten iddia sahibi bir proje olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Birinci sınıf spor alanları

Bugünlerde spor yapacak sağlıklı bir yer bulmak bile şehirlerde yaşayan pek çok kişi için büyük bir mesele haline geldi. Evinizin rahatlığından birkaç dakika uzaklıkta profesyonel donanıma sahip bir spor salonu bulunması gerçekten bulunmaz bir nimet.

Üst düzey bir tasarım anlayışı iç mekânlarda da devam ediyor

Burada projedeki bir dairenin banyosunu görüyoruz. Abartıya ve gösterişe kaçmadan seçkin bir tasarım nasıl yapılır sorusuna tek kareye sığan bir yanıt vermeyi başaran bu banyo, gizli tavan aydınlatmasından renk tercihlerine kadar her şeyiyle etkileyici bir görüntü sunuyor.

Ferah ve aydınlık

İç mekânlarda özellikle dikkat çeken noktalardan biri tavan yüksekliği ve gün ışığının antre dahil tüm alanlara mükemmel bir şekilde nüfuz ediyor oluşu.

Kompakt ve pratik bir mutfak

Tüm mutfak donatılarını tek tarafta toplayan oldukça kompakt bir tasarıma sahip mutfak, bu biçiminden dolayı son derece geniş bir alan sunmayı başarıyor. Malzeme kalitesi ve ürünlerin yerleşimi ise tek kelimeyle kusursuz.

İyi bir yaşamı uzaklarda aramayın

İyi ve kaliteli yaşamak herkesin ortak arzusudur. Ama bazılarımız bu tür bir hayatın daima uzaklarda bir yerde olduğunu düşünürüz. Oysa şehirden ve şehrin imkânlarından kopmadan, sanayi ve ticaret merkezlerinden uzaklaşmadan, tüm bunlara rağmen pek çok turistik lokasyona birkaç adım uzakta olmak, ve bu avantajlı konumu etkileyici standartlara sahip bir yaşam alanı ile birleştirmek mümkün. Zeray İnşaat, Meva Anadolu projesi ile bunu kanıtlıyor ve İstanbul ile Kocaeli'nin kesişim noktasında harika bir yaşam standardı sunuyor.

Dekorasyonda sonbahar 2020 trendleri yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!