Niemodne wnętrze przemienione w przestrzeń z klasą

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
AISAPE 04 SL
Loading admin actions …

Dom, który prezentujemy przeszedł niesamowitą metamorfozę. Sądząc po niektórych zdjęciach które widzieliśmy przed reformą, pilnie potrzebne były zmiany. Projekt został zrealizowany przez Aisape, firmę zajmująca się budową i renowacją. Oprócz zmian kosmetycznych, również został zmieniony układ ścian—dzięki temu zyskał na funkcjonalności i przestrzeni.Zapraszamy do przyłączenia się do naszej podróży po wyremontowanym domu, aby zobaczyć, jak można odmienić wnętrze!

Niemodne wnętrze

Jeśli spojrzeć na ściany, drzwi, meble i dekoracje—może i to wszystko było kiedyś modne, ale czasy swojej świetności przechodziło jakieś trzydzieści lat temu. Żyjemy w XXI wieku, czasy i trendy się zmieniają, więc warto odmienić to wnętrze i nadać mu zupełnie nowy charakter. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi trendy, więc aby nadać mu nowy wyraz, należy rozpocząć całkowity remont wnętrza!

Nowe ściany

Wow! Czy poznajecie wnętrze ze zdjęcia wcześniej? Wygląda zupełnie inaczej! Nie udałoby się to, gdyby nie… dodanie cegły na ścianie. Cegły są uniwersalne, trwałe, dekoracyjne i idealnie nadają się do prawie wszystkich stylów architektury i wzornictwa, cegła dodaje ciepła do dowolnego miejsca, będąc wiodącym elementem we wszystkich projektach. Od rustykalnych domów po przemysłowe lofty! Jak widać, świetnie prezentuje się również tutaj!

Chcielibyście mieć ceglane ściany, ale nie wiecie, jak się za to zabrać? Zacznijcie od przeczytania tego poradnika: Rodzaje cegieł, które będą najlepsze do Waszego domu?

Wąski korytarz

Jeżeli nasz przedpokój jest wąski i długi, to tak naprawdę odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pozwoli nam zmieścić w nim wszystko, co może nam być potrzebne. Musimy jednak myśleć kreatywnie i wykorzystywać każdą możliwość. Jeśli chcemy mieć dużą szafę, to powinna ona być dopasowana na wymiar, aby przypadkiem nie tarasowała przejścia. Niestety ten przypadek jest wyjątkowo beznadziejny, więc należało sięgnąć po mocniejsze środki.

Stary korytarz  z wejściem do kuchni był mały, wąski i przygnębiający. Tak naprawdę to był dokładnie na szerokość drzwi i wcale nie wyglądał estetycznie, nie mówiąc już o jakiejkolwiek funkcjonalności. Co można zrobić z tak beznadziejnym przypadkiem? 

Zburzenie ściany

W przypadku wąskich i małych pomieszczeń często najlepszym wyjściem jest ich.. powiększenie przez zburzenie ściany znajdującej się pomiędzy tym, a innym pomieszczeniem. Tak zostało to rozwiązane w tym przypadku, gdzie zamiast wąskiego wejścia do kuchni z tego klaustrofobicznego korytarza, ściana znajdująca się wcześniej między nimi została zburzona. Dzięki temu uzyskaliśmy przestrzeń łączącą kuchnię i przedpokój w którym została ustawiona mała komoda.

Sypialnia dziecięca

W miejscu, gdzie dawniej była kuchnia  teraz jest to sypialnia dziecka. Zaś kuchnia została połączona z korytarzem. Ze względu na brak naturalnego światła biały kolor dominuje w całym pomieszczeniu, nie tracąc tym samym jasność. Dzięki nowoczesnym meblom, skrytkom, schowkom i pólkom, dziecko może bez problemu przechowywać tu wszystkie zabawki. Efektem końcowym jest spokojny i uroczy pokój.

Graciarnia

Takie pokoje mają w sobie wszystko… trochę z salonu, nieco z gabinetu, ogólnie to schowane są tam wszelkie produkty, których nie używamy na co dzień. Niestety tworzy się w ten sposób ogromny bałagan i w sumie ten pokój nie przypomina niczego konkretnego. Pamiętacie sypialnię dziecięcą? To właśnie jej wcześniejsze wcielenie, jeszcze przed połączeniem ze starą kuchnią, aby uzyskać nowy wymiar wnętrza!

Sypialnia

Miejsce relaksu i odpoczynku, w którym znikają wszelkie troski związane z pracą. Do sypialni udajemy się wtedy, kiedy już możemy sobie pozwolić na błogi sen po ciężkim dniu. W weekendowe lub urlopowe poranki sypialnia staje się symbolem lenistwa i możemy pozostać zanurzeni w pościeli, jak długo chcemy. Jednak, aby przebywanie w sypialni sprawiało nam przyjemność, musimy się w niej czuć dobrze i komfortowo. Nie jest to zależne wyłącznie od miękkości materaca i ilości puchowych poduszek. Wystrój i aranżacja sypialni też wpływają na to, jak się w niej czujemy. Prosta, minimalistyczna i delikatna aranżacja sypialni pozwoli nam się z niej zrelaksować!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!