Yüksek kaliteli meşe parkelerle oluşturulan benzersiz stiller

Homify TR Homify TR
Lantana Parke Living room Wood Wood effect
Loading admin actions …

Zemin döşeme uygulamaları, herhangi bir iç tasarımın en önemli parçalarından biridir ve zeminin görünümü bir yaşam alanının atmosferini tamamıyla değiştirebilir. Bir mekana girdiğimizde ilk etkileşimimiz odanın görsel odak noktasıyla olsa da, fiziksel olarak ilk temasımız zeminlerle oluyor. Yer döşemeleri hem bu açıdan, hem de genel dekorasyona bir fon oluşturduğu için çok önemli. 

Dolayısıyla ev ya da iş yerlerinizin dekorasyonlarında hangi tasarım stilini seçerseniz seçin, mutlaka dekorasyonu tamamlayacak ve odanın genel dokusuna katkıda bulunacak bir zemin döşemesi seçmelisiniz. 

Evlerimizde en çok kullanılan zemin yüzeylerinden biri de parkeler. Parkeler bugün pek çok farklı şekilde ve modelde üretiliyor. 1996’da İstanbul’da kurulan Lantana Parke, yüksek kaliteli lamine parke üretiminde sayfalarımızda öne çıkan firmaların başında geliyor. Uzun yıllara dayanan tecrübelerini üretime aktaran Lantana Parke, günümüz teknolojisinden yararlanan makinelerini ve teknik alt yapısını sürekli geliştirerek müşterilerine çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bu yazımızda dünya trendlerine göre renk ve dokuları yakından takip eden koleksiyonlar üreten Lantana Parke’nin meşe ağacından ürettiği muhteşem parke modellerine göz gezdiriyoruz. 

Zeminlerde pürüzsüz bir sıcaklık

Meşe ağacından üretilen parkeler, en kaliteli parke türlerini oluşturuyor. Bu yüzden de aslında meşe parkeler diğer ağaçlara göre biraz daha pahalıdır. Ancak gerek kullanım, dayanıklılık, bakım ihtiyacı ve uzun ömürlülük, gerekse de desen, görünüm ve renk açısından kaliteli üretim meşe parkeler her zaman en iyi sonucu verir. Lantana Parke’nin Brown Collection olarak adlandırdığı koleksiyondan bu harika dokulu meşe parkeler de daha ilk bakışta kalitesini belli ediyor. 

Tamamlayıcı zeminler

Eviniz için parke modeli bakarken pek çok farklı seçeneğiniz var. Bu seçenekler sadece ağaç, doku ve renkten ibaret değil elbette. Kalınlık, genişlik ve döşeme stili de, parkelerin görünüm ve kalitelerini etkileyen faktörlerden. Düz döşeme tekniği ile tasarlanan bu parkeler, modern dekorasyonlu salonun estetik görünümünü tamamlıyor ve mobilya ve aksesuarlarda kullanılan nötr renk tonlarına sıcaklık ve canlılık katıyor. 

Doğallığı yansıtan dokular

Meşe parkelerin bir diğer özelliği muhteşem bir ağaç dokusuna sahip olmaları. Bu doku başlı başına bir estetik stil yaratıyor. Doğallığın bir yansıması olarak tanımlayabileceğimiz parke desenleri, sadece konutlarda değil kafe, restoran ve ofis gibi iş yerlerinde de atmosfere sıcaklık, doğallık ve şıklık katmanın en iyi yollarından biri. 

Farklı renk seçenekleri

Parkeler bugünün üretim teknolojileri sayesinde pek çok farklı renkte olabiliyor. Koyu ahşap tonları ile doğal bir doku yaratabileceğiniz gibi, bu örnekteki gibi küllü renklerle de doğallığa modern ve yalın bir dokunuş katmak mümkün. 

Dayanıklı ve uzun ömürlü

Eviniz ya da iş yeriniz için parke seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında parkenin üretim kalitesi gelmeli. Zeminler mobilyaların doğrudan temas kurduğu yüzeyler. Üstelik trafiği yüksek yaşam alanlarında da darbe ve temasa dayanıklı olmalılar. Lantana Parke, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sadece estetik olarak en güzel modelleri üretmekle kalmıyor, aynı zamanda çizilme ve aşınma riskine karşı en dayanıklı ve en uzun ömürlü parke modellerini de sunuyor. 

Döşeme stilleri

Parkeler döşeme stillerine göre de oldukça farklı estetik tarzlar ortaya koyuyor. Damalı, marküteri, düz model, kesme taş modeli, balık sırtı ve bu örnekteki gibi Macar model döşeme tarzları farklı tarzlar için farklı seçenekler sunuyor. 

Firmanın oldukça şık bir marküteri stil parke döşeme örneğine de göz gezdirmek isterseniz bkz: Lamine parkeye bakışınızı değiştirecek bir koleksiyon 

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!