Kusursuz parke tasarım ve uygulamalarına Çekmeköy'den bir örnek

Homify TR Homify TR
Lantana Parke Living room Wood Wood effect
Loading admin actions …

Nasıl ki bir fotoğrafın en önemli unsurlarından biri fonuysa, bir evin görünümünü de en etkileyen ögeler dekorasyona fon oluşturan yüzeylerdir. Bu yüzden evinizde kusursuz bir görünüm arzu ediyorsanız işe öne duvarlardan ve pek tabii ki zeminden başlamanız gerekir. 

Zemin kaplamaları söz konusu olduğunda evinizi ya da iş yerinizi emanet ettiğiniz profesyonelin gerçekten işinin uzmanı olması, kaliteli malzeme kullanarak en iyi işçiliği sunması kritik bir öneme sahiptir. Çünkü özellikle bugün en çok tercih edilen zemin kaplama türü olan parke modellerinde kalite açısından oldukça farklı ürünler bulunuyor. Üstelik uygulaması incelikli bir işçilikle yapılmayan parkeler hem kötü bir görünüm oluşturuyor hem de şişme ya da çatlama yapmaya meyilli oluyorlar. 

1996 yılında İstanbul'da kurulan ve o günden bu yana da, Türkiye ve dünya pazarına yüksek kaliteli lamine parke üretimi yapan Lantana Parke, çalışmalarında müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan prestijli bir firma. Lantana Parke, sürekli gelişen teknik altyapı ve teknolojiden faydalanarak dünya trendlerine göre renk ve dokuları yakından takip eden koleksiyonlar üretiyor ve böylece oldukça stil sahibi, çağdaş ve göz alıcı mekanlar yaratıyor. 

Bu yazımızda da zemin döşemeleri Lantana Parke tarafından üretilen ve uygulaması yapılan şık bir eve konuk oluyoruz. Çekmeköy'de yer alan bu evin zemininde meşe ağacından plank parke kullanılmış. 

Ağaç dokusu

Doku ve renk, parkenin kalitesini gösteren unsurlardır. Kalitesiz parkeler ağaç dokusunu yansıtmaz ve oldukça sentetik ve yapay bir görünüm ortaya çıkarırlar. Lantana Parke tarafından döşenen bu zeminde ise en üst düzey kaliteli malzemenin kullanıldığını yine ağaç dokunusun doğallığından ve yoğunluğundan anlayabiliyoruz. Renk geçişleri de yine hem doğal hem de etkileyici bir şıklık yaratıyor. Salonda oluşturulan klasik ve modern tarzın iç içe geçtiği şık ve özenli dekorasyon, ışıklandırmayı en ideal şekilde yansıtan ve renk & dokularıyla tasarımı tamamlayan parkelerle daha da çarpıcı hale geliyor.

Plank parke kalitesi

Lamine parke denilince son kullanıcı olarak bizler genellikle benzer kalitede ve modelde ürünlerden söz ediyoruz. Oysa farklı üretim teknikleri ile lamine parkeler oldukça çeşitli özelliklere sahip. Strip sayısı da parkelerin görünüm ve kalitesini belirleyen unsurlardan biri. Bu evde kullanılan plank parkeler, tek strip parke olarak da biliyor. Strip sayısının anlamı ise parkenin uzun tarafındaki parça görünümünü belirtiyor. İki strip parkelerde tek bir parkede uzun kısımda ikili bir parke görünümü vardır. Bu zeminde tercih edilen plank parkelerde ise tek parça görünümü var ve bu da çok daha akıcı ve bütüncül bir doğallık ve estetik sunuyor.

Kusursuz işçilik

İşçilik de parke döşeme konusunda en önemli noktalardan biri. Kaliteli malzemeden en yeni tekniklerle üretilmiş bir parke, yanlış ya da özensiz bir işçilikle döşendiğinde yeteri kadar akıcı ve şık bir görünüm oluşturmayacağı gibi, zeminde dengesizlikler oluşacak ve bu da kabarma ya da çökme gibi hasarlara neden olacaktır. Hem estetik hem de uzun bir kullanım ömrü için deneyimli ve usta bir işçilik gerekir. Lantana Parke ekibinin usta işçilik ürünü zemin döşemeleri ise görünümdeki pürüzsüzlük ve akıcılıkla da kendini gösteriyor.

Daha hafif ve açık tonlar

Evin üst katında tasarım ve yaşam alanlarının işlevi değiştiği için daha açık renkli bir parke modeli tercih edilmiş. Yine meşeden üretilen plank parkeler bu alanda daha aydınlık ve hafif bir görünüm oluşturuyor. Renk seçiminden bağımsız olarak ağaç dokusunun belirginliği ve akıcı bir görünüm bu alanda da dikkat çekiyor.

Farklı özelliklerde parke üretim ve uygulaması

Lantana Parke, farklı renklerde, özelliklerde ve stillerde parke üretim ve uygulamaları sayfalarımızda öne çıkan başarılı firmalardan. İstanbul Göztepe'de zemin döşemeleri ile göz kamaştıran bir ev başlıklı yazımızda da bu başarılı firmanın başka bir zemin döşeme uygulamasını incelemiştik. Firmanın çalışmalarına daha ayrıntılı göz gezdirmek için web sitesini de ziyaret edebilirsiniz: www.lantanaparke.com

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!