Jak przeobrazić niechlujny dom w uporządkowaną przestrzeń? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak przeobrazić niechlujny dom w uporządkowaną przestrzeń?

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
by homify
Loading admin actions …

Czasami spotykamy osoby, które nie zauważają brudu lub bałaganu nagromadzającego się w domu. Inni pomimo wielu godzin poświęconych na sprzątanie pomijają newralgiczne miejsca, które psują efekt całości i przyczyniają się do opinii właściciela, traktującego kwestię sprzątania mieszkania ‘po łebkach’. Są też takie punkty w domu, które z racji swojej dosadnej funkcjonalności, nie ozdabiają wnętrza, a muszą znajdować się w naszym pokoju, kuchni lub przedpokoju. W tym artykule homify podpowiemy Wam jak zręcznie ukryć nieporządek w domu oraz jakich elementów pozbyć się, by wnętrze nie sprawiało wrażenia niechlujnego. Czasami Mniej znaczy więcej – minimalizm w Twoim domu – więcej zdziała niż z trudem, godzinami dobierane dekoracje. Warto wiedzieć! Zapraszamy!

Lepszy sposób na przechowywanie

Gdy jesteśmy ofiarami posiadania mnóstwa dokumentów, książek, akcesoriów biurowych i innych drobnych rzeczy i nie możemy się ich pozbyć bez wyrzutów sumienia to powinniśmy przechowywać je w zamkniętych szafkach. Nie znaczy to, że w środku może panować chaos. Segregacja to klucz do wszystkich pomieszczeń i skrytek, które chcą zyskać miano schludnych i uporządkowanych. Dlatego przegródki, klasery, segregatory, pudełka i pudełeczka to bardzo przyjazne nam drobnostki, które pomagają utrzymać porządek w domu. Na otwartych półkach zostawcie jedynie piękne i pamiątkowe rzeczy, w oszczędnej ilości tak, by były odpowiednio wyeksponowane.

Pozbądź się sztucznych kwiatów

Plastikowe kwiaty to zgroza, która wyrosła w siłę w późnych latach poprzedniego wieku. Zgodzimy się teraz, że zdecydowanie nie dodają uroku wnętrzu, ani nie są odpowiednie do żadnej okazji. Jeśli kochamy kolorowe kwiaty, a nie możemy opiekować się żywymi, starajmy się przemycić je do wnętrza w innej postaci, na przykład we wzorach na tekstyliach. Takie rzeczy są nie tylko funkcjonalne, ale też ozdobne, a nie zagracają pomieszczenia i nie zbierają tyle kurzu. Puste, dekoracyjne wazony także prezentują się dobrze na parapetach lub stoliczkach, a jeśli nie chcemy zostawiać ich bez wypełnienia, ciekawym pomysłem mogą być gałązki drzew pomalowane, na przykład na srebrny, złoty lub inny pasujący kolor. Lepsze to niż tworzywa sztuczne!

Miej kable pod kontrolą

Kłębowisko poplątanych kabli to okropny widok na podłodze, który zawsze psuje efekt pięknego wnętrza. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to zbierają i przyczepiają do siebie kurz, który trudno sprawnie usunąć za pomocą odkurzacza. Kable trzeba też myć od czasu do czasu po całej ich długości. Jednak nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tego elementu z domu, dlatego jest to jeden z ważniejszych punktów tego artykułu, nad którym się pochylimy. Segregację kabli i ukrycie wszelkich ładowarek ciągnących się po podłodze można przeprowadzić na różne sposoby. Można użyć do tego celu czarnych, szerokich spinaczy do papieru, które przyczepione na skraju blatu biurka będą oddzielać każdy jeden kabel z włącznikiem, albo użyć pudełka z wyciętymi otworami, by schować w nim nieestetyczną plątaninę kabli.

Utrzymuj porządek na lodówce

Lodówka to często uczęszczane miejsce przez wszystkich domowników, nie tylko z racji jej zawartości, ale też zewnętrznej obudowy, która wydaje się być idealna do przechowywania wszelkiego rodzaju wiadomości i przyklejania mniej lub bardziej ładnych ozdób. Gdy zapędzamy się zbyt daleko w takiej ‘dekoracji’, lodówka zaczyna wyglądać jak śmietnik, a jej treść lub przekaz zupełnie nie jest czytelny. Dlatego wybierzmy jeden ulubiony rodzaj ozdoby frontu lodówki. Mogą to być albo obrazki dzieci, albo zbierane z podróży magnesy. Starajmy się kontrolować ten dekoracyjny i funkcjonalny chaos na lodówce, gdyż może psuć wygląd całej kuchni.

Miej na oku przedpokój

W przedpokoju dzieje się wiele rzeczy. Aby dobrze wyglądał na co dzień, również codziennie powinniśmy sprawdzać, segregować i porządkować jego zawartość. Tyczy się to szczególnie rzeczy, które wiszą na wierzchu. Powinny to być tylko ubrania, których obecnie używamy. Resztę należy schować do szaf. Wieszaki w przedpokoju powinny być lekko „uwolnione”, nigdy zagracone. Wtedy będziemy mieli wrażenie kontrolowanego, użytkowego nieporządku.

Pierwsze wrażenie przed domem

Gdzie jak nie od razu w obejściu, wyrabiamy sobie opinię o ewentualnej czystości lub niechlujności wnętrza domu! Wejście do domu powinno być zawsze wyczyszczone. Nie chodzi o piękne dekoracje z żywych kwiatów, ale o minimalny wysiłek włożony w zamiecenie chodnika i poukładanie rzeczy na zewnątrz. A dla ambitnych, jak zaplanować piękny wystrój wejścia do domu jak na przykładzie Miejskie Ziele—polecamy Katalog Inspiracji Ogród frontowy na 7 sposobów!

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!