Olśniewające projekty nowoczesnych łazienek

A.D. A.D.
Bajo comercial convertido en loft (Terrassa), Egue y Seta Egue y Seta Rustic style bathroom
Loading admin actions …

Dobry projekt łazienki jest na wagę złota ponieważ łazienka powinna być pomieszczeniem, w którym można się zrelaksować po ciężkim dniu; gdzie szybko i sprawnie przygotować można się do wyjścia z domu; które jest wygodne w użytkowaniu, ale jednocześnie stylowe.

Dobrze urządzona łazienka to również zachowanie zasad ergonomii. Poniższe projekty łazienek to wszystko mają. Za sprawą naszych wspaniałych architektów powstały zjawiskowe pomieszczenia, którymi warto się inspirować. Zobaczcie 8 wspaniałych łazienek w różnych stylach.

W zgodzie z naturą

Wpuszczanie natury do wnętrza domu to ostatnio niezwykle modny trend. Można go interpretować bardzo dosłownie, poprzez wprowadzenie zielonych roślin, ale także tkanin czy deseni w roślinne printy. Tutaj widzimy aranżację drewnianej łazienki, do której wkradły się prawdziwe drzewa. Pomysł architektów polega na zaszkleniu części roślinności, tak aby powstała ściana z żywą roślinnością w środku. Całość, pomimo dużej ilości naturalnych elementów, zachowuje nowoczesny charakter.

Kolory ziemi

Kolejny przykład łazienki znów opiera się na naturalnym drewnie. Zapytacie zapewne, czy w ogóle drewno nadaje się do łazienki? I wcale niepotrzebne są te wątpliwości. Ponieważ wbrew wszystkiemu i wszystkim, odpowiednio dobrany i zaimpregnowany gatunek drewna bardzo dobrze może sprawdzić się w wilgotnych pomieszczeniach. W tej aranżacji architekci postawili na drewnianą podłogę, która wspaniale współgra ze ścianami w kolorze szarym, tworząc bardzo ekologiczną aranżację.


Z betonem w roli głównej

W dzisiejszych czasach, coraz częściej we wnętrzach łazienek pokazuje się beton. Ten materiał nikogo już nie dziwi ani nie zaskakuje. My jesteśmy jego absolutnymi fanami!  Projektanci wnętrz lubią go ze względu na wspaniały wygląd, praktyczność i wytrzymałość, my za doskonały design!

Total look

Biel w wersji total look sprawdzi się zawsze: jest modna, ponadczasowa, rozjaśnia wnętrze i je optycznie powiększa. Mała łazienka w stylu minimalistycznym to optymalne rozwiązanie—panuje tu ład, harmonia i porządek, czyli wszystko to, co cenimy najbardziej we wnętrzach. Ograniczona ilość mebli i dodatków zmniejszy też koszty jej urządzenia.

Klasyczna

Penthouse Interior Design, River Thames, London, Residence Interior Design Ltd Residence Interior Design Ltd Modern Bathroom
Residence Interior Design Ltd

Penthouse Interior Design, River Thames, London

Residence Interior Design Ltd

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć bardziej klasycznej propozycji, opartej na ponadczasowym zestawieniu brązu i beżu, które zawsze wygląda elegancko. Miękkie, delikatne światło lamp jakie tutaj zastosowano wpływa na miłą atmosferę. Dodatkowo znajduje się także wielkie okno, które wpuszcza do środka naturalne światło. ale największym hitem jest piękna, wolnostojąca wanna w owalnym kształcie.


W marmurze

Architekci z Wkwadrat w aranżacji tej łazienki postawili na naturalny kamień, marmur. Zestawili go z turkusowym kolorem ścian, co okazało się doskonałym, tajemniczym i zarazem intrygującym połączeniem. Głęboka barwa pięknie współgra z naturalnym kamieniem. Ponadto geometryczne kształty mebli i dodatków stanowią stonowaną bazę. Ze względu na niewielki rozmiar pomieszczenia nie zainstalowano tradycyjnej kabiny prysznicowej a szklaną, która nie zabiera cennej przestrzeni.

Czarno—biała

Oto przykład, w którym minimalizm i nowoczesność we wnętrzu bezsprzecznie triumfuje. Ta łazienka czarno biała zaprojektowana została w prostych, geometrycznych formach. Wspaniałym jej elementem, dzięki któremu każda czynność zamienia się w mini rytuał spa, jest wanna wolnostojąca. Marmurowa ściana gra jednak pierwsze skrzypce stanowiąc idealną dekoracje.

Minimalistyczna

Biała łazienka wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest nudna. W tej łazience znajduje się kilka części wyposażenia, które dodają jej wyjątkowego charakteru: ciekawe meble, naturalna zieleń i oświetlenie. Czyż nie jest prosto, a oszałamiająco pięknie?

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!