Mały salon—jak to ugryźć?

A.D. A.D.
MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE, Q2Design Q2Design Living room
Loading admin actions …

Aranżacja salonu to zadanie dość trudne, jeśli mamy do czynienia z małym mieszkaniem w bloku. W końcu jest to prawdziwie wielofunkcyjna przestrzeń: czasami jest to idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, czasem służy jako sala telewizyjna, niekiedy po prostu pracujemy w nim, relaksujemy się czy czytamy książkę. Dlatego też, różnorodność jest to element, który musi być brany pod uwagę przy projektowaniu.

Projektowanie pokoju dziennego to nie jest bułka z masłem, ale jak zwykle, przychodzimy Wam z pomocą. Dziś przygotowaliśmy kilka rad, stworzonych przez naszych architektów i projektantów wnętrz, pozwalających na wykorzystanie w 100% dostępnej przestrzeni. Zobaczmy je!


Stylowe meble

Tak jak w każdym małym wnętrzu, tak również i w salonie powinniśmy podejść kreatywnie i z otwartością do wyposażenia, szczególnie jeśli chodzi o dodatki i wykończenie. Któż z nas nie chce, aby jego salon wyglądał wyglądał wyjątkowo, estetycznie i niepowtarzalnie? Do osiągnięcia takiego celu przydadzą się nietuzinkowe meble. Nadają one wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i wypełnią wyjątkową atmosferą.


Meblościanka

Meblościanka kojarzy nam się głownie z latami '90 podczas których królowała na salonach. Jednak taka zabudowa w nowoczesnym wydaniu wyśmienicie sprawdza się w przypadku małego salonu, ponieważ możemy zmieścić wszystko, co inaczej zabierałoby nam przestrzeń, a nietypowe ułożenie górnych półek sprawia, że wygląda oryginalnie. W połączeniu ze skandynawskimi meblami, pięknym oświetleniem i miękkim fotelem, całość spaja się w jeden nowoczesny salon, który będzie świetnym miejscem odpoczynku, jak i przyjmowania gości.

Meble w wersji mini

Nie w każdym salonie możemy swobodnie ustawiać meble, ale miękka kanapa jest zdecydowaną koniecznością, nawet w takiej wersji mini! Do tego mały stolik i kilka poduszek, abyśmy mogli się zrelaksować podczas popołudniowej kawy. Urządzanie małego i funkcjonalnego salonu nie jest proste, ale zdecydowanie wykonalne!

Intensywne barwy

Małe szczegóły kolorystyczne wypełniają przestrzeń pozytywną wibracją. W tym projekcie pokoju widzimy mocny dywan, wiszącą lampy z miedzi i ciekawą galerię plakatów na ścianie. To wszystko razem tworzy dynamikę idealnie pasującą do mebli w neutralnym kolorze.

Perfekcyjnie przemyślana kolorystyka

Neutralne kolory są idealne do małych pomieszczeń, ponieważ wnoszą spokój i elegancję. W tym pokoju została wykorzystana paleta beżów, co pozwoliło osiągnąć w pełni skoordynowane środowisko. W tle widać nawet wygospodarowany kącik na domowe biuro, a skoro o tym mowa to…

Idealne zagospodarowanie przestrzeni

Niekiedy po prostu nam się wydaje, że w salonie nie ma miejsca, a to rozumowanie wynika jedynie z błędnego rozmieszczenia mebli czy nieodpowiedniego sposobu zagospodarowania przestrzeni. Wnęka ścienna może być wykorzystana na szafę, na regał na książki, galerię zdjęć a nawet, tak jak na tej fotografii, na domowy gabinet! Warto czerpać inspiracje od naszych architektów.

Need help with your home project?
Get in touch!

Highlights from our magazine