Mały salon - jak to ugryźć? | homify

Mały salon—jak to ugryźć?

A.D. A.D.
by Q2Design Scandinavian
Loading admin actions …

Aranżacja salonu to zadanie dość trudne, jeśli mamy do czynienia z małym mieszkaniem w bloku. W końcu jest to prawdziwie wielofunkcyjna przestrzeń: czasami jest to idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, czasem służy jako sala telewizyjna, niekiedy po prostu pracujemy w nim, relaksujemy się czy czytamy książkę. Dlatego też, różnorodność jest to element, który musi być brany pod uwagę przy projektowaniu.

Projektowanie pokoju dziennego to nie jest bułka z masłem, ale jak zwykle, przychodzimy Wam z pomocą. Dziś przygotowaliśmy kilka rad, stworzonych przez naszych architektów i projektantów wnętrz, pozwalających na wykorzystanie w 100% dostępnej przestrzeni. Zobaczmy je!


Stylowe meble

Tak jak w każdym małym wnętrzu, tak również i w salonie powinniśmy podejść kreatywnie i z otwartością do wyposażenia, szczególnie jeśli chodzi o dodatki i wykończenie. Któż z nas nie chce, aby jego salon wyglądał wyglądał wyjątkowo, estetycznie i niepowtarzalnie? Do osiągnięcia takiego celu przydadzą się nietuzinkowe meble. Nadają one wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i wypełnią wyjątkową atmosferą.


Meblościanka

Meblościanka kojarzy nam się głownie z latami '90 podczas których królowała na salonach. Jednak taka zabudowa w nowoczesnym wydaniu wyśmienicie sprawdza się w przypadku małego salonu, ponieważ możemy zmieścić wszystko, co inaczej zabierałoby nam przestrzeń, a nietypowe ułożenie górnych półek sprawia, że wygląda oryginalnie. W połączeniu ze skandynawskimi meblami, pięknym oświetleniem i miękkim fotelem, całość spaja się w jeden nowoczesny salon, który będzie świetnym miejscem odpoczynku, jak i przyjmowania gości.

Meble w wersji mini

Nie w każdym salonie możemy swobodnie ustawiać meble, ale miękka kanapa jest zdecydowaną koniecznością, nawet w takiej wersji mini! Do tego mały stolik i kilka poduszek, abyśmy mogli się zrelaksować podczas popołudniowej kawy. Urządzanie małego i funkcjonalnego salonu nie jest proste, ale zdecydowanie wykonalne!

Intensywne barwy

Małe szczegóły kolorystyczne wypełniają przestrzeń pozytywną wibracją. W tym projekcie pokoju widzimy mocny dywan, wiszącą lampy z miedzi i ciekawą galerię plakatów na ścianie. To wszystko razem tworzy dynamikę idealnie pasującą do mebli w neutralnym kolorze.

Perfekcyjnie przemyślana kolorystyka

Neutralne kolory są idealne do małych pomieszczeń, ponieważ wnoszą spokój i elegancję. W tym pokoju została wykorzystana paleta beżów, co pozwoliło osiągnąć w pełni skoordynowane środowisko. W tle widać nawet wygospodarowany kącik na domowe biuro, a skoro o tym mowa to…

Idealne zagospodarowanie przestrzeni

Niekiedy po prostu nam się wydaje, że w salonie nie ma miejsca, a to rozumowanie wynika jedynie z błędnego rozmieszczenia mebli czy nieodpowiedniego sposobu zagospodarowania przestrzeni. Wnęka ścienna może być wykorzystana na szafę, na regał na książki, galerię zdjęć a nawet, tak jak na tej fotografii, na domowy gabinet! Warto czerpać inspiracje od naszych architektów.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!