Inspirujące domy łatwe w budowie

A.D. A.D.
Casa Evans, A4estudio A4estudio Modern Houses
Loading admin actions …

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie swojego wymarzonego domu. Niektórzy preferują małe domy horyzontalne w zgodzie z duchem minimalizmu, inne zaś wolą pokaźne kilkupiętrowe domy urządzone z przepychem, podczas gdy pozostali chcą tylko skromnego zacisznego kąta, w którym będą mogli pielęgnować domowe ognisko.

Aby ułatwić poszukiwanie inspiracji, wybraliśmy fenomenalne przykłady domów, które zachwycają – każdy na swój sposób. Prezentują różne style, więc z pewnością każdy znajdzie swojego faworyta, niezależnie od upodobań.


Nowoczesny

Powyższe zdjęcie pokazuje projekt domu architektów z pracowni Dobre domy. Ten ciekawy, nowoczesny dom z poddaszem użytkowym, jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi lubiących wyróżniać się z tłumu. Uwagę przyciągają liczne przeszklenia w strefie dziennej. Układ funkcjonalny obejmuje otwartą przestrzeń wspólną, w której salon połączony jest z jadalnią i kuchnią oraz strefę prywatną. Atutem domu jest antresola z widokiem na salon.

Klasyczny

Miriam V to elegancki dom parterowy ze strychem do adaptacji. Projekt ten idealnie spełni potrzeby 4-5-osobowej rodziny. Część dzienna to przestronna, otwarta, jasna przestrzeń doświetlona licznymi przeszkleniami. Centralnie usytuowany kominek umili jesienne i zimowe wieczory. Duża, otwarta kuchnia ma zaplanowane miejsce na nowoczesną wyspę. Dalszą część domu zajmuje strefa nocna—są to trzy sypialnie oraz duża łazienka i pralnia. Jak widać, taki projekt to marzenie każdej rodziny!

Modułowy

Ten dom jest nowoczesny w swojej drewnianej oprawie nie tylko dzięki temu, że ma prosty kształt i oszczędne wykończenie elewacji, ale też z tego względu, że jest modułowy. To konstrukcja domu, która pozwala na szybką realizację projektu na skomplikowanych gruntach, dlatego takie domy najczęściej wykonywane są z drewnianych, gotowych konstrukcji, które mocuje się w danym miejscu. Ich zalet jest niezliczenie wiele, od ceny i szybkości budowy zaczynając, kończąc na aspektach środowiskowych. Niektórzy z Was pewnie zdziwią się kto chciałby taki niewielki, kontenerowy dom… ? Zapewniamy, że młode pary czy single byliby zachwyceni!

Z drewna

Minimalistyczna bryła i naturalna, drewniana elewacja to przepis na absolutny sukces… Prosty dom z drewnianą elewacją w spokojnym, naturalnym kolorze beżu, pięknie prezentuje się pośród zieleni ogrodu. Poziome oszalowanie domu długimi deskami podkreśla tę wszechobecną prostotę. Duże okna sięgające od podłogi do sufitu pierwszej kondygnacji sprawiają wrażenie otworów w ścianie, dzięki temu, że ich ramy są płynnie wpisane w krawędzie kondygnacji i słupy narożne. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego projektu? Zajrzyjcie tutaj.

Miejski

Od kilku lat ogromne nadzieje pokłada się w przyszłości taniego budownictwa, czyli domach prefabrykowanych. Jeśli nie interesuje Was tradycyjne budownictwo, pragniecie czegoś innowacyjnego, a przy tym nowoczesnego, taniego i szybkiego w budowie to powinniście szczególną uwagę zwrócić na tego typu budownictwo. Czas powstania domu prefabrykowanego szacuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy. To idealne rozwiązanie dla niewielkiego domu, który może stanąć gdziekolwiek.

Ultranowoczesny

Evans Dom Studio A4 jest jednym z naszych ulubieńców w homify. Materiały użyte do konstrukcji to beton, stal i drewno. W ten sposób powstało 270 m kwadratowych, których głównym wyzwaniem jest eksponowanie nieprawdopodobnego krajobrazu górskiej panoramy. Fascynujący projekt.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!