Pomysły na małą kuchnię

A.D. A.D.
PL+sp. z o.o. Modern Kitchen
Loading admin actions …

Mała kuchnia to zawsze wyzwanie aranżacyjne, ponieważ kuchnia jako pomieszczenie użytkowe, jednocześnie uważane za serce domu, musi zmieścić wiele mebli i sprzętów, a dodatkowo wyglądać przy tym schludnie i czysto. Na szczęście nasi architekci wiedzą jak tego dokonać. W dzisiejszym artykule, jak i na stronach Homify dostępne są różnorodne inspiracje i pomysły na zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni. 

Świeże kolory

Patrząc na to zdjęcie, aż nabieramy chęci do jedzenia i przebywania w tej kuchni. Choć jest ona niewielka i ma prostokątna powierzchnię, sposób w jaki urządzili ją architekci ze Studia Pasja Do Wnętrz sprawia, że jest bardzo apetyczna… !

Powiększona kosztem salonu

Skoro mała kuchnia jest naprawdę mała, to czy nie warto jej nieco powiększyć przez stworzenie otwartej przestrzeni łączącej salon i kuchnię w jedno? Amatorzy dobrego jedzenia i gotowania z pewnością zrozumieją ten pomysł… . Wygodna kuchnia to przecież prawdziwy skarb!

Wszechobecna biel

Kolor ścian jest niezwykle istotną kwestią w przypadku niewielkich kuchni. Nieodpowiednio dobrana barwa może sprawić, że wnętrze stanie się ciasne, nieatrakcyjne. Intensywne odcienie kolorów wywołują w nas agresję, niezadowolenie, ogólne rozdrażnienie. Takie są skutki oddziaływania na nasz organizm, natomiast wizualnie sprawiają, że nawet przestronne pomieszczenia pomniejszają swój metraż i wyglądają przytłaczająco. Jeśli chcecie mieć pewność, że w kuchni będzie jasno i pięknie, postawcie na biel.

Sprytne wykorzystanie przestrzeni

Mała kuchnia w bloku nie musi być nudna! Projekt wykonany przez Lemur Architekci to nowoczesna kuchnia, która jest idealnie dopasowana do powierzchni, a dodatkowo intryguje prostymi rozwiązaniami. Kto by pomyślał, że zazwyczaj nieprzydatna przestrzeń pod schodami może stanowić ciąg szafek kuchennych oraz blat roboczy! Dodatkowo kuchnia jest częściowo otwarta, przedzielona jedynie za pomocą mebli—kolejna przestrzeń do przechowywania.

Sprytna zabudowa

Chcąc stworzyć wizualnie przestronne wnętrze musimy pamiętać o zagospodarowaniu każdego kąta. W niewielkich kuchniach każda wnęka, każde miejsce jest warte zaaranżowania, wykorzystania go w praktyczny sposób. Tutaj, wybudowano zabudowę aż pod sufit, dzięki czemu powstało wiele miejsca do przechowywania.

Przechowywanie na miarę

SAS Kitchen
SAS
SAS

Mała kuchnia w bloku to często wyzwanie logistyczne, które odpowiednio rozwiązane, może przynieść niesamowite efekty. Zastosowanie praktycznych szafek o ujednoliconych frontach jest niezwykle praktyczne, ponieważ takie szafki robią wrażenie bardzo harmonijnych i prostych, nie wprowadzają zbędnych podziałów, jednocześnie są bardzo praktyczne.

Dobrej jakości meble

Dobre meble to podstawa, w naszej bazie znajdziecie specjalistów stolarzy, którzy zaprojektują i stworzą dla Was projekt mebli idealnie dopasowanych do waszej kuchni. Takie rozwiązanie to gigantyczna oszczędność miejsca.

Mniej znaczy więcej

Zbędnym dekoracjom mówimy nie! Sugerujemy Wam wyrzucić stare, rozpadające się i nieatrakcyjne elementy ze swojej kuchni. Wymieńcie je na atrakcyjne, nowe i modne tekstylia kuchenne, kolorowe przybory czy słoje z przyprawami. Te stare, zakurzone lub nieciekawe, zepsują nawet najpiękniejszy wystrój wnętrza.

Prawdziwe wyzwanie

Nie dość, że mała, to jeszcze osadzona pod skosem—to zadanie nie było łatwe… Ale jak widać architekci poradzili sobie z nim doskonale. Gładkie i lśniące meble zlewają się ze skośnym sufitem, dzięki czemu sufit wydaje się być mniej widoczny. Duża ilość naturalnego światła, tak pożądanego w każdej kuchni, jest zapewniona poprzez sporej wielkości okna dachowe, a drewniane wykończenia nadają charakteru pomieszczeniu, dzięki zastosowaniu elementów o różnych odcieniach.

W rozmiarze XS

Biała kuchnia ze zdjęcia to coś więcej niż kompaktowa przestrzeń – to pomieszczenie jest, po prostu, mikroskopijne! Całość mebli rozmieszczona na jednej ścianie tworzy coś w rodzaju szafy, którą można w każdej chwili zamknąć. Dzięki temu powierzchnia robocza staje się praktycznie niewidoczna i ciężko jest się zorientować że w tym miejscu jest kuchnia. 

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!