İstanbul’dan 1+0 mobil ev projesi

nihal e. nihal e.
MOVİ 1+0 MOBİL EV , MOVİ evleri MOVİ evleri Log cabin
Loading admin actions …

İstanbul gibi mega kentlerde bir ev sahibi olmak hiç kolay değildir. Özellikle de hafta sonları ve tatilleri geçirmek için ikinci bir ev satın almak öncelikler arasında yer almaz. Ancak günümüz teknolojisi sayesinde artık çok kısa sürede inşa edilen ve uygun fiyata mal olan ev modelleri mevcut. Bunlardan biri de konteyner evler. Bugün size tanıtacağımız proje, bir konteyner ev olup mobil villa özelliği taşıyor. Toplam alanı 21 metrekare olan ev İstanbul’da inşa edilmiş. Fiyatı ise sadece 40 bin TL. Ev projesini gerçekleştiren Movi Evleri firması her ihtiyaca uygun farklı evler imal ediyor. İmar gerektirmeyen bu evler arzuya göre ticari amaçlı da kullanılabiliyor. Aşağıda Movi Evleri firmasına ait bir mobil villa projesinin iç ve dış mekan fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Doğayla uyumlu

Movi Evleri imzasını taşıyan konteyner yapılar hem teknolojik donanıma sahip olup hem de son derece sıcak görünebilirler. Bu konteyner evin dış cephesi de ahşap kaplama olduğu için bulunduğu doğal ortamla gayet uyumlu görünüyor. Konteynerin kenarlarında çelik şeritler mevcut, dış cephenin açık rengiyle de kontrast sağlıyor. Kapı ise şeffaf camdan yapılmış olup aynı zamanda pencere işlevi sağlıyor. Evin sınırlı bir alana sahip olduğu düşünülürse pencere ve kapıyı birleştirmenin akıllıca bir tercih olduğu daha iyi anlaşılabilir.

Teras

Konteyner evin açık renkli ahşap kaplaması bahçe ile de uyumlu olmasını sağlıyor. Evin etrafını çevreleyen yeşil bitkilerin ahşap çiti ve ahşaptan yapılma zemin aynı tona sahip. Bu açıdan net olarak görülmese de eve ait bir teras mevcut. 

Mutfak

Konteyner villanın iç kısmında bizi ilk olarak açık mutfak karşılıyor. Tıpkı dış cephe kaplamasında olduğu gibi mutfakta da açık tonlu ahşap ağırlığı hakim. Krem rengi bir duvar üzerine doğrusal olarak tasarlanan mutfak dolabı iki parçadan oluşuyor. Üst dolap kulpsuz kapaklarıyla modern bir görünüme sahip. Dolabın sol kısmı açık raf olarak tercih edilmiş. Bu bölümde bardak ve kupalar sergilenebileceği gibi arzuya göre dekoratif objeler de yerleştirilebilir. Alt mutfak dolabında ise üst dolaptan farklı olarak kapak ve çekmece kulpları mevcut. Siyah renkli kulplar tıpkı tezgah gibi açık tonlu ahşapla kontrast meydana getiriyor. Dolapların karşı hizasında ada işlevi gören bir masa bulunuyor. Duvara dayalı masa hem yemek alanı sunarken hem de ev sahipleri için daha fazla çalışma yüzeyi sağlıyor. Masayı tamamlayan turkuaz minderli sandalye ise çağdaş bir sandalye modeli olup dekorasyona estetik katıyor. Son olarak lamba ise oda kapısı gibi siyah renkli.

Salon

Evin salonu küçük olmakla birlikte son derece çekici bir şekilde döşenmiş. İkili bir kanepe ve iki adet berjerden oluşan koltuk takımı böyle bir salon için ideal bir seçim. Kol ve sırt bölümleri açık renkli koltukların minderleri ise hardal sarısı. Bu ikili renk kullanımı koltukları olduğundan daha modern göstermiş. Koltukların ayakları ise ahşap olup zeminle uyum içinde görünüyor. Ahşap sıcak bir malzeme olduğu için zeminde halıya gerek duyulmamış. Ortada sadece bir mini sehpa bulunuyor. Ahşap yüzeyli sehpanın çapraz ayakları ise siyah metalik. Son olarak lamba yine siyah olup mutfaktaki aydınlatmayla aynı model tercih edilmiş.

Tuğla duvar

Mutfak ve salon iç içe olup her iki alanda tuğla kaplama duvar dikkat çekiyor. Tuğla duvarlar, geçmişten günümüze hala popülerliğini koruyan bir duvar kaplama modeli olup bulunduğu ortama şıklık katarlar. Bu konteyner villada da tuğla duvarlar mekana derinlik katarken aynı zamanda renginden ötürü kontrast da sağlıyorlar.

Tuğla kaplama dışında özellikle salonda pek çok tablo mevcut. Aksesuar olarak ayrıca metal bir saksı içinde yeşil bitki de göze çarpıyor.

Kat planı

Eve ait tüm bölümleri detaylı olarak incelemek için kat planına göz atabilirsiniz. Plandan anlaşılacağı üzere mutfağın arkasında banyo mevcut. Daha sonra mutfak ve son olarak da salon bulunuyor. Ek olarak teras alanı da görülebilir.

Bahçe

Konteyner ev geniş bir bahçe alanına sahip. Ev sahipleri özellikle tatil zamanlarında temiz havanın tadını çıkararak geniş bahçede dinlenebilirler. Fotoğrafta görüldüğü gibi bahçede çardak ve salıncak da bulunuyor.

Firmaya ait başka evleri incelemek isterseniz İstanbul’dan konteyner ev tasarımı başlığına bakabilirsiniz.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!