İstanbul'dan prefabrik ev modelleri ve uygulamaları

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

İstanbul'dan prefabrik ev modelleri ve uygulamaları

umit atdağ umit atdağ
 Stadiums by homify, Classic
Loading admin actions …

Modern ve fonksiyonel tasarımlara sahip ev modellerinden biri olan prefabrik evler günümüzde çok yaygın olarak tercih edilen ev modelleridir. Kısa sürede inşa edilen ve ekonomik bütçeler ile sahip olabileceğiniz prefabrik evler, çelik konstrüksiyon sistemi ile inşa edilmektedir. Çelik ev olarak da tanımlayabileceğimiz prefabrik evler kullanım amacına göre fonksiyonel özelliklere sahip olarak tasarlanabilen ve istenilen genişliklere sahip olabilen evlerdir.

Bu yazımızda çok amaçlı ve fonksiyonel özelliklere sahip olan prefabrik evler tasarlayan ve inşa eden Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri tarafından inşa edilmiş birbirinden özel projeleri inceliyoruz. 1986 yılından günümüze sahip olduğu tasarım, projelendirme ve uygulama tecrübesi ile prefabrik ev modelleri inşa eden Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri, sektörün öncü markası haline gelmiş, birbirinden modern prefabrik ev modelleri üretmektedir. Dünya genelinde prefabrik ev inşa eden firma İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya üretim fabrikaları ile Türkiye geneline çelik konstrüksiyon ev hizmeti vermektedir. İhtiyaç duyulan genişliğe, kullanım amacına göre özel tasarımlar yaparak çelik ev projelerine imza atan firma, ihtiyaçlarınıza yönelik olarak yaptığı tasarımları anahtar teslim prefabrik evler olarak hayata geçirmektedir. Prefabrik evlerin içinde yer alan armatürlerde ve tesisatlarda paslanmaz malzemeler kullanarak tesisat ve armatürlerin çok uzun ömürlü olmasını sağlayan firma size pratik bir ev yaşamı imkanı sağlıyor.

Dünya genelinde 90'dan fazla ülkeye çelik konstrüksiyon ev hizmeti veren firmanın örnek projelerine ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilir, istek ve ihtiyaçlarınıza göre tasarımlar yaptırabilirsiniz.


Sade tasarımlara sahip prefabrik evler

İhtiyaç duyulan farklı ölçülere göre prefabrik ev tasarımı ve üretimi yapan firma oldukça cezbedici modeller sunuyor.

Isı yalıtım hesapları

Çelik konstrüksiyon imalatları kapsamında ideal konforu sağlamak adına çatıda 12.5 cm, duvarda ise 5 cm kalınlığında sandviç panel kullanılmış, yaz ve kış mevsiminin anormal sıcaklıklarına dayanıklı evler üretilmiştir.

Özel çatı tasarımı

Çelik konstrüksiyon ev tasarımı yapılırken çatı tasarımı uzatılarak aynı zamanda sundurma görevi görmesi sağlanmış, tek bir çatı tasarımı ile tüm ihtiyaçlara ekonomik olarak çözüm bulunmuş.

Yağmur drenaj sistemi

Prefabrik ev modelleri tasarımı yapan firma yağmur drenajı içinde özel tasarımlar yapmaktadır. Çatı etrafında pvc (provilin klorür)yağmur olukları tasarımı yaparak, sundurma kolonlarına sabitlenmiş yağmur suyu boruları ile yağmur drenajı yapılmış.

Zemin tasarımı

Prefabrik evler ve çelik konstrüksiyon ev tasarımı ve imalatı konusunda profesyonelleşmiş olan firma zemin tasarımı konusunda da uzmanlaşmış durumda. Kot farkı gözetmeksinizin özel tasarımlara sahip zeminler oluşturarak çelik konstrüksiyon evleri bu zeminler üzerine inşa etmektedir.

Güvenlik ve kalite

Prefabrik evler için tasarlanmış olan pencereler özel tasarım metal şebekeler ile kaplanmış ve hırsızlık olaylarına karşın güvenlik önlemleri alınmış. Kaliteli metal malzemeler kullanılarak yapılan demir şebekeler prefabrik evin güvenilirliğini pekiştirmiş.

Sandviç panel çatılar

Çelik ev yapımı konusunda uzmanlaşmış olan firma isteğe göre çatı modelleri tasarladığı gibi renkli sandviç panel çatılar da tasarlamaktadır. Bu örnek uygulamada beton zemin üzerine oturtulmuş olan prefabrik ev kırmızı renkli sandviç panel çatı imalatı ile tamamlanmış.

Geniş prefabrik evler

Prefabrik evler yalnızca minimalist yaşamlar için tercih edilmemektedir. Geniş ölçülere sahip prefabrik villa tarzı evler özellikle kırsal kesimde yaşayanlar tarafından tercih edilen ev modelleridir. İki farklı çatı sistemine sahip olan bu örnek ev iki oda, bir mutfak ve bir salondan oluşmaktadır.

Çelik kapı sistemleri

Prefabrik ev modellerinden kapı ve pencere seçimlerinde alternatif sayısı çok olduğundan çelik kapı sistemleri yanında farklı kapı modelleri de tercih edebilirsiniz. Kapı ölçüleri standart ölçüler olduğu için dilediğiniz kapı modelini seçebilirsiniz.

Yüksek zeminler

Prefabrik evlerin inşa edileceği arazi de kot farkı çok fazla ise çok katlı zemin modeli uygulaması yapılabilir. Çok katlı zemin uygulaması ile kot farkı bertaraf edilerek prefabrik ev için ideal zemin oluşturulur.

Dış cephe dekorasyonları

Prefabrik evler tasarımlarında kullanılan sandviç paneller istenilen renklere boyanabildiği için istediğiniz renkte dış cephe dekorasyonu yapabilirsiniz. Galvaniz sandviç panel yerine betopan paneller de kullanılabileceği için dış cepheyi dilediğiniz renklere boyayabilirsiniz.

Çelik kolonlar

Prefabrik evler çelik konstrüksiyon üzerine sandviç panellerin monte edilmesi ile inşa edilir. Prefabrik evin içinde ve dışında kalan çelik kolonları estetik bir şekilde gizleyerek çok şık bir eve ve ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Bu örnekte de çelik kolonlar çok şık bir şekilde kamufle edilmiş.

Prefabrik ev yaptırmak istediğinizde proje aşamasında istek ve ihtiyaçlarınıza göre prefabrik ev tasarımı yaptırabilirsiniz. Prefabrik ev sahibi olmadan önce modern tasarımlara sahip olan '' Kısa sürede inşa edilen 23 küçük, sevimli prefabrik ev '' başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Geniş çatılarda yağmur drenajları

Küçük prefabrik evlerde olduğu gibi geniş ölçülere sahip prefabrik ev modellerinde de yağmur drenajları özel tasarımlar ile yapılmaktadır. Bir noktaya toplanan yağmur olukları zemin altına indirilen yağmur suyu boruları ile çatıdan drene edilmektedir. Yağmur suyunun doğru teknikler ile drene edilmesi evinizin ömrünü de uzatacaktır.

Prefabrik evin planları

Firma tarafından hayata geçirilen bu evin planlarını incelediğinizde 82 metrekare alana üç oda, bir geniş salon, bir mutfak ve banyo tasarımı yapıldığını görebilirsiniz. İki çocuklu bir ailenin çok rahat yaşayabileceği bir ev olarak planlanmış ve hayata geçirilmiş olan bu çelik ev üst düzey bir konfora sahip.

Farklı tasarıma sahip prefabrik evler

Prefabrik, çelik konstrüksiyon ev tasarımı, imalatı, uygulaması konusunda sektörün öncü markası olan Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri tarafından hayata geçirilmiş olan bu ev geniş ölçüleri ve sundurması ile göz kamaştırıyor.

Geniş pencereler

Prefabrik ev tasarımlarında iç mekanların doğal ışıkla aydınlatılması çok önemlidir. Bu projede olduğu gibi geniş salonunun daha aydınlık olması için iki cephede geniş pencereler tasarlanmış. Sürgülü pencereler ile aydınlık ve ferah bir salona sahip olan bu ev dış cephe renk uyumu ile de oldukça etkileyici görünüyor.

Sandviç çatı sistemleri

Prefabrik ev modellerinden yaygın olarak tercih edilen sandviç çatı sistemleri bu ev modelinde de tercih edilmiş. Beyaz renkli pencere çerçeveleri ile oldukça uyumlu bir renk kombini oluşturarak dış cephenin çok renkli olması sağlanmış.

Ön cephenin fonksiyonel tasarımı

Çelik evin giriş kısmı çok fonksiyonel bir tasarıma sahip. Hem giriş alanı hem de bahar ve yaz aylarında dinlenme alanı olarak kullanılan bu alan aynı zamanda çatının yağmur suyu tesisatlarının birleşim noktası olarak tasarlanmış.

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!