Niskobudżetowy remont mieszkania w Bydgoszczy! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niskobudżetowy remont mieszkania w Bydgoszczy!

Alicja Olko Alicja Olko
by VISUAL STUDIO - PROJEKTOWANIE WNĘTRZ JULIA REKOWSKA
Loading admin actions …

Dla wielu główną przeszkodą do przeprowadzenia udanego remontu są jego koszty. Wydaje nam się, że nasz budżet nie wytrzyma pod takim obciążeniem, a prace renowacyjne pochłoną nie tylko mnóstwo czasu, ale i wystawią na dużą próbę naszą cierpliwość. Dzisiejszy projekt pokazuje jednak, że nie tylko nie trzeba dysponować niebotycznych rozmiarów budżetem, ale także nie potrzeba aż tak dużo czasu, aby całkowicie odmienić charakter wnętrza. Za tę metamorfozę odpowiedzialna jest projektantka z pracowni Rekowska—Projekty Wnętrz, której zadanie polegało nad odnowieniu staromodnego mieszkania, przygotowując je po części dla właścicieli, a po części pod wynajem. Obejrzyjcie z nami kilka zdjęć, na których porównać możecie stan sprzed remontu i po nim!

Kuchnia- przed i po

Wąska i niewielka powierzchniowo kuchnia przed remontem zdawała się niezwykle przepełniona i przez to jeszcze bardziej ciasna. Ciemne fronty mebli w połączeniu z posadzką w tym samym kolorze nie pomagały w osiągnięcia wrażenia przestronności i jasności. Główna zmiana w tym wnętrzu polegała zatem na odmianie kolorystyki pomieszczenia. Zdecydowano się na zabudowę w dwóch kolorach- modny szary pokrył fronty szafek na dole, a wyrazisty, radosny zielony te na górze. Winylowa podłoga pokryła staromodną posadzkę z kafelek. Dzięki takiej kolorystyce naturalne światło wpadające do środka z całą mocą może rozjaśnić to pomieszczenie, czyniąc je o wiele bardziej nowoczesnym i przyjemnym wizualnie.

Łazienka- przed i po

Największej zmiany dokonano w łazience. Przestawiono toaletę oraz umywalkę, a zajmującą dużo miejsca wannę zastąpiono prysznicem. Także kolorystycznie łazienka nabrała świeżego charakter- płytki na ścianach pomalowano na biało i niebiesko, co zdecydowanie ożywiło to wnętrze. Zamiast staromodnych kafelek w smutnym kolorze na posadzce położono winylowe panele.

Całkowity koszt remontu tego mieszkania wyniósł kilkanaście tysięcy złotych. Jak na imponujące efekty i jego kompleksowość, kwota ta nie wydaje się aż tak wygórowana. Dzięki kreatywności projektantki oraz pomysłowym rozwiązaniom aranżacyjnym udało się osiągnąć tak zadowalające rezultaty!

Więcej o remoncie łazienki znajdziecie w Katalogu Inspiracji Jak przeprowadzić remont łazienki? Przykład z Lęborka

Salon- przed i po

Najważniejszym aspektem odnowy salonu było, zarówno dla inwestorów, jak i dla projektantki, odsłonięcie pięknego drewnianego parkietu. Wcześniej pokrywał go ciężki, ciemny dywan w orientalny motyw. Ściany zupełnie nie pasowały do podłogi, zadziwiały nietypową optyką. Po remoncie wnętrze pokoju dziennego stało się współczesne, wygodne i nabrało charakteru. Ścianę za wypoczynkiem pomalowano na śnieżną biel, a tę po lewej stronie pokryto tapetą w nowoczesny wzór, która ożywia nieco to pomieszczenie. Usunięto dywan, ukazując parkiet. Wygodne meble oraz funkcjonalne miejsca na przechowywanie czynią  z tego salonu doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu.

Sypialnia nr 1- przed i po

Także w pierwszej sypialni głównym problemem była kolorystyka pomieszczenia, jak i ciężki dywan pokrywający jego drewniany parkiet. Ściany pokryte staromodną różową tapeta ostro kontrastowały z czerwoną pościelą oraz masywnymi drewnianymi meblami. Postanowiono nie tylko odmalować ściany, ale także wymienić meble, wyposażając sypialnię w modele proste, tanie, ale nowoczesne. Dzięki białym ścianom i lekkim meblom wnętrze to jawi się o wiele jaśniej, przestronniej i bardziej współcześnie.

Sypialnia nr 2- przed i po

Również w drugiej sypialni było ciemno, ciasno i staromodnie. Wnętrze to przepełniała masywna meblościanka, prawdziwy relikt PRL-u, wizualnie zawężając i tak już ograniczoną przestrzeń. W nowym wcieleniu sypialnia jest pomieszczeniem jasnym, przestronnym i praktycznie urządzonym. Typowy pokój pod wynajem, prawdopodobnie dla studentów, zapewnia wszystkie niezbędne wygody. Przy tym zadbano także o gustowne wykończenia, ożywiając monotonię bieli niebieskimi dekoracjami i dodatkami.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!