İstanbul'da eski bir atölyenin rustik mekâna dönüşümü

Meral Eser Meral Eser
Vip Dekorasyon Living room
Loading admin actions …

homify'da önce & sonra sayfalarında dönüşüm projeleri oldukça ilgi görüyor. Eski yapılar, restorasyon ve tadilat işleriyle elden geçirildiğinde değer kazanıyor. Bugünkü yazımızda, İstanbul'da eski bir atölyenin dönüşüm fotoğraflarını öncesi ve sonrasıyla bir araya getirdik. Eski ve artık kullanılmayan bir marangoz atölyesi, işlevsel ve estetik unsurlarla çağdaş bir yaşam alanına dönüşüyor. Oturma odası, yatak odası, misafir odası, çalışma odası, mutfak ve banyo gibi alanlar kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayacak şekilde dizayn edilmiş. Rustik stil dekorlarla sıcak bir atmosferin oluştuğu proje, VİP Dekorasyon imzası taşıyor.

İç mekân dekorasyonunda oturma alanlarından aydınlatma sistemlerine, artık kullanılmayan bir atölye yaşanılır bir mekâna dönüşmüş. Natürel dokularıyla tuğla duvar ve ahşap kirişler rustik stil esintilerle sıcak bir atmosfer oluşturuyor. A'dan Z'ye anahtar teslimi projede deneyimli ekipler çalışmış. Restorasyon ve tadilat projelerinde deneyimli ekiplerle çalışmak bir avantajdır. Eski marangoz atölyesinin dönüşüm aşamalarını öncesi ve sonrasıyla yakından incelemeye başlayalım. İşte profesyonellerin elden geçirdiği eski atölyenin harika dönüşümü!Eski atölyeden çağdaş bir yaşam alanına dönüşüm

Alanların verimli kullanımı ile estetik unsurların bir araya getirildiği projenin oturma odasından bir görünüm. Akılcı dizayn edilen yaşam alanları, kullanıcı ihtiyaçlarına göre dizayn ediliyor. VİP Dekorasyon imzası taşıyan projede, oturma alanlarından zemin kaplamalarında her detayda uzman ekiplerin işçiliğini görebilirsiniz. Detayları daha yakından görmek için önceki ve sonraki hâllerine göz atabilirsiniz.

Önce & Sonra: A'dan Z'ye dönüşüm

Atıl hâldeki atölye, A'dan Z'ye yenilenerek yaşanılır hâle getirilmiş. Dönüşüm öncesi bazı alanlar kaldırılmış, yapısal sistemler elden geçirilerek çatı güçlendirilmiş. Tuğla duvarlar orijinal hâlleriyle korunarak rustik ve sıcak bir atmosfer oluşmuş. Modern donanımla buluşan nostaljik esintiler göze hitap ediyor.Dönüşüm öncesi eski atölyeden fotoğraflar

Projenin dönüşüm aşamalarından önce, atölyenin artık kullanışsız hâlde olduğunu burada görebilirsiniz. Dönüşüm sonrası bambaşka bir görünüme kavuşan atölyenin eski hâllerine göz atıldığında döküntüler görülebilir.

Modern mobilyalar

Alanlar işlevsel olarak değerlendiriliyor. Orta duvar bırakılarak iki yandan oturma odasına giriş sağlanmış. Tavan sistemi güçlendirilmiş ve dekoratif bir görünüm oluşturulmuş. Zemin şap atılarak düzleştirilmiş. Duvarlar orijinal hâliyle bırakılırken cam ve diğer detaylar eklenmiş.

Alanları görevlerine göre ayırma

Yatak odası girişi ile çalışma odası burada görülebilir. Sürgülü kapı sistemleri kullanılarak, ihtiyaç duyulduğunda alanları daha geniş ve ferah gösteren akılcı çözümler kullanılmış.

Yatak odasında rustik ve moderni buluşturan dekorlar

Taş duvarlar, natürel dokusuyla sıcak bir atmosfer oluşturuyor. Ahşap kirişler ve kırmızı tuğla detaylarla doğal malzemeler uyum ve ahenk oluşturuyor. Modern ve yalın çizgiler rustik ve natürel dokularla bir araya geliyor.

Modern ve şık bir banyo!

Duvara monte klozet, modern lavabo modeli, cam duşakabin ve modern sarkıt lamba modelleri kullanılmış. Son derece aydınlık bir atmosfere sahip. Eski ve dökük atölyeden eser bırakmayan şık bir banyo!


Misafir odası

Konukların ağırlandığı bu alanda yine sıcak bir atmosfer hakim. Duvarlar natürel dokularıyla korunarak dekorasyonda fark yaratıyor.

Akılcı depolama sistemleri

Yatak odasında düzen sağlayacak akılcı depolama sistemleri ile gömme dolaplar, çekmece sistemleri kullanılmış. Son derece işlevsel tasarımlarla kullanıcı ihtiyaçları muntazam karşılanıyor.

Modern banyodan başka bir görünüm

Nötr gri tonlarla canlı renkler bir araya gelerek denge unsuru sağlanmış. Banyo alanları son derece değerlendirilmiş. Mutfak & banyo aksamları modern çizgiler taşıyor.

Rustik dokular

Duvar dokusu orijinal hâliyle korunuyor. Rustik dekorlarla uyumlu lavabo ve ufak bir duvar nişi tasarlanmış. Dekoratif ayna olarak yine rustik dekorlarla uyumlu bir model kullanımı tercih edilmiş.

Mutfak

Yaşam alanları ile mutfak ilişkileri buradan görülebilir. Kolay erişim için birkaç farklı giriş tasarlanmış.

Modern ve şık

Ankastre mutfak kullanılarak modern ve şık hâle getirilmiş. Ahşabın sıcak dokusu ile tuğla duvarlar muntazam uyum sağlıyor.

Büyüleyici bir mutfak!

Gömme dolaplarla geniş depolama alanları sunuyor. Mutfak adası için geniş bir davlumbaz ve şık çekmeceler dizayn edilmiş.

Merdiven kademeleriyle uyumlu oturma alanları

Rustik ve moderni bir araya getiren projede, oturma alanları uygulanan stil ve tarza göre uyarlanmış. Merdiven kademeleriyle uyumlu oturma grupları döşenmiş. Son derece konforlu ve dekorasyonda fark yaratıyor.

Şık ışıklandırma unsurları

LED aydınlatma sistemleri ile sıcak atmosfer tamamlanıyor. Geniş pencere açıklıkları ile bahçeye bakan oturma alanı son derece aydınlık ve ferah. Ahşap tavan kirişleri, tuğla duvarlar ve modern donanımıyla eşsiz bir yaşam alanı.İç mekânla bütünleşen sıcak atmosfer

Estetik unsurlarla dizayn edilen ferforje kapılar bahçeye açılıyor. Eskiden bir marangoz atölyesi olduğuna inanamayacağınız projenin son hâlini görmekteyiz. A'dan Z'ye değişime imza atan VİP Dekorasyon'a ait bir başka proje için, İstanbul'daki eski deponun restore edilerek ofis haline getirilmesi yazımıza göz atabilirsiniz.

VİP Dekorasyon imzası taşıyan diğer projelere göz atmak için, ayrıca firmanın homify sayfasına buradan ulaşabilir, firma yetkilileriyle irtibat kurabilirsiniz.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!