İstanbul'dan doğal taş ve seramikler kullanılarak tasarlanmış modern bir cafe | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İstanbul'dan doğal taş ve seramikler kullanılarak tasarlanmış modern bir cafe

umit atdağ umit atdağ
Modern Walls and Floors by DESTONE YAPI MALZEMELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Modern
Loading admin actions …

Bir konut, bir ofis veya bir yaşam alanı dizayn edilip dekore edilirken fonksiyonel özelliklere sahip olması çok önemlidir. Bu yapılar dışında iş merkezleri ve cafe gibi alanların dekorasyonları misafirleri ve müşterileri çekecek, bu alanlarda zaman geçirecek kişileri sıkmayacak planlara, tasarımlara sahip olacak şekilde yapılmalıdır. Bu yazımızda Destone Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından hayata geçirilen ve ilgi çekici özellikleri ile ön plana çıkan bir cafe tasarımını inceliyoruz.

Söz konusu cafe tasarımı olunca iç mekanın verimli kullanılması ve fonksiyonel özelliklere sahip olması son derece önemli olmaktadır. Masaların yerleşimi, misafirlerin rahat ulaşım kolaylığı sağlaması ve keyif veren bir atmosfere sahip olması için iç açıcı şık bir iç mekan dizaynı yapılmalıdır. Yeşil rengin ve tonlarının kullanıldığı bu cafe projesinde doğallık ön plana çıkarılmış, görsel olarak keyif veren bir dekorasyon yapılmış.

Destone Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.nin hayata geçirdiği bu cafe dekorasyonu doğru planlama, akılcı tasarım, fonksiyonel dizayn fikirlerine sahiptir. Sahip olduğu deneyim, tecrübe ve profesyonellik sayesinde göz alaıcı bir cafe dekorasyonu yapmış olan firma ayrıca AVM, iş merkezi, plaza, cafe, restoran, metro istasyonu, villa tasarımları ve dekorasyonları yapmaktadır.

Taş, seramik, cam işçiliği ve özgün tasarımları ile binalara hayat veren, iç ve dış mekan tasarımları yapan bir firma olan Destone Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. ile ilgili bilgi almak için homify profesyoneller sayfasından iletişim kurabilir, firmanın diğer projelerine göz atmak için firma sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Görsel dış mekan tasarımı

Cafenin farklı bir tasarıma sahip olduğunu göstermek ve doğallığını ön plana çıkarmak için koyu yeşil bir tabela tercih edilmiş. Tabela ve doğallığın rengi dış mekanda yer alan masa ve sandalyelerde de tercih edilerek dokusal bütünlük sağlanmış.

Doğal bitkiler

Cafe iç dizaynı yapılırken doğal bitkiler unutulmamış ve cafenin bir duvarı bitkiler için özel olarak tasarlanmış. Duvar üzerine balık pulu tasarımına sahip seramik işlenmiş. Renk seçimi ile bitki alanı ön plana çıkarılmış. Modern duvar dekorasyonu cafenin en dikkat çekici alanı olmuş.

Bar dizaynı

Cafenin bar kısmı özel bir kaplama metodu ile kaplanmış. Destone Yapı firmasının marka ürünü olan Koyu yeşil Wow Seramik Karo ürünleri kullanılmıştır. 10x90 ölçülerinde kullanılan yeşil iç bükey wow seramik karoları sıra ile yerleştirilmiş ve alt, üst kısımlarından renkli ledler ile özel olarak aydınlatılmış. Bu tercih ile barın ön tarafı ile cafenin iç dizaynı dokusal olarak bütünlük sağlamış. Aynı ürün dış cephede tabela içerisinde de tercih edilmiştir.

Özel tasarım masa ve sandalye takımı

Cafenin iç dizaynı yapılırken özel tasarımlara sahip masa ve sandalye takımları tercih edilmiş. Ahşap masa ve sandalyeler koyu yeşil renkli deri kaplanarak dokusal bütünlüğün sağlanmasına katkı da bulunulmuş. Pencere ve duvar dekorasyonunu incelediğinizde vintage tasarımın ana fikir olduğunu anlayabilirsiniz. Vintage tasarımlar evinizi, iş yerinizi daha özel gösteren tasarımlardır.

Oval pencereler

Cafe dizaynı yapılırken Destone Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından klasik tasarımların dışına çıkılmış geleneksel oval pencereler tercih edilerek görsel anlamda ilgi çekici ve insanın merakını uyandıran bir duvar dekorasyonu yapılmış. Yeşil renkli duvar üzerinde beyaz çerçeveli oval pencereler ayna fil kaplı camlar ile oldukça zarif bir görüntü oluşturmuş.

Görsel havalandırma

Cafe tasarımı yapılırken müşterilerin ilgisini çekecek bir bar tasarımı yapılmış. Barın üst kısmında jet motoru görseline sahip havalandırma çıkışları yer alırken, tavandan sarkan açık tonlara sahip bardaklıklar ve özel aydınlatmalar bara özel bir hava vermiş.

Su duvarı

Cafe içinde doğal tasarımı desteklemesi ve iç mekana görsel anlamda zarafet katması için arka planı yeşil olan su duvarı kullanılmış. Özel aydınlatmalar ile cafenin en özel aksesuar haline gelen su duvarı arka planına cafenin amblemi yerleştirilmiş. Su duvarı kullanımı evinizin, iş yerinizin görselliği ve modernliği açısından önemli bir tercihtir. Modern iç mekan dizaynı yapmak istiyorsanız bilgi edinmek için '' Ev dizaynı ile ilgilenenler için iç dekorasyon modelleri '' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!