Siyah ve tonlarının kullanıldığı 10 şık ve elegan banyo modeli

Meral Eser Meral Eser
homify Modern Bathroom
Loading admin actions …

Siyah, dekorasyonda elegan ve şık bir çizgi katar. Buna nazaran cesur bir renktir. Özellikle kontrast uygulanan zeminlerde siyahın farklı tonları ağırlıkla kullanılır. Bu yazımızda siyah ve şık banyo dekorlarını ele aldık.

Siyahın kontrast tonlarla uyumu dinamik bir atmosfer oluşturur. Banyolarda beyaz ışık tonuyla odak ihtiyacını arttıran canlı bir atmosfer oluşturmak gerekir. Dinlenme alanları olan oturma odaları ya da yatak odalarında ise sarı ışık tonlarıyla daha dinlendirici bir atmosfer oluşturmak isteriz. Banyo dekorasyonu dikkat ve odağı sağlayan aydınlatma üniteleriyle dinamik atmosfer sağlayabilirsiniz.

homify'da iç mimarlar kategorisinde profesyonellerin çalışmalarına göz atabilir, beğendiğiniz projelerle ilgili uzmanlara doğrudan danışabilirsiniz.

Bu yazımızda siyah ve uyumlu tonların kullanıldığı 10 şık ve elegan banyo modelini bir araya getirdik, ilham veren örnekler bulabilirsiniz.

1. Banyolarda koyu renklerle uyum ve şıklık

Banyo duvarları için şık ışıklandırma unsurlarıyla siyah duvar dekorları elegan bir çizgi yakalıyor. Koyu renklerin oluşturduğu atmosfere turuncu ve sarı ışık tonu sıcaklık katıyor. Siyah renk cesur bir renk tonudur. Dolayısıyla siyahla birlikte kullanacağınız renk tonlarını nasıl kombine edeceğiniz ve ışıklandırma unsurları dekorasyonla doğrudan ilişkilidir.

Doğru ve ölçülü ışıklandırma unsurları ile bir banyonun atmosferini tamamen değiştirmek mümkün. Işık yoğunluğu, ışığın renk tonu ve dekorlarda ne amaçla kullanıldığı oluşturmak istediğiniz ambiyansı esas alır. Siyah zemin kaplamalı duvar dekorları ve döşeme fayansları muntazam uyum sağlarken, diğer duvarları kontrast oluşturacak şekilde açık gri tonları ile kaplayabilirsiniz. Bakır tonu banyo elemanları ve aksesuarlarla siyah zemin kaplamaları da muntazam bir uyum yakalayacaktır.

2. Siyahın ağırlıklı kullanıldığı banyo dekorasyonları

Döşeme kaplamasından banyo elemanlarına siyahın asaleti ve klasik stil zarafeti bir araya geliyor. Siyah banyolarla ilgilenenler için koyu renklerin ağırlıklı kullanıldığı bir banyo modeli ile devam edelim. Yuvarlak çanak lavabo modeli dekorasyonla uyumlu klasik stil çizgiler taşıyor.

Geniş dekoratif ayna, modern aydınlatma üniteleri ile beyaz tavan dekoru dışında birçok banyo elemanı koyu renk tonları taşıyor. Zemin kaplamaları koyu renk tonları olmasına rağmen ışığı yansıtan parlak yüzeyleriyle ışığı dağıtıyor. Işığı yansıtan zemin kaplamaları banyo dekorasyonuna derinlik katıyor.

3. Kontrast uyum, siyah banyo tezgahı

Siyah dokunuşlarla kontrast uyum yakalamak isteyenlere son derece şık ve modern bir banyo modeli. Mermer zarafetini duvar dekorlarından döşeme zemini kaplamasına taşımak isteyenlere ilham verebilir. Ayrıca banyo tasarımlarında mermer görünümü veren duvar ve döşeme kaplaması fayans modelleri de mevcut. Yuvarlak beyaz modern çanak lavabo ile beyaz banyo dolapları arasında kalan siyah banyo tezgahı kontrast uyum yakalıyor ve banyo elemanları formu ön plana çıkıyor.

4. Siyah banyo aksesuarları


Siyah banyo aksesuarları ile açık renk tonlarındaki zemin muhteşem bir kontrast uyum yakalıyor. Renkleri ön plana çıkaran kontrast tonlar, aynı zamanda dairesel ve eğrisel formları da öne çıkarıyor. gri tuğla kaplama duvar, beyaz duvar boyası ile muntazam uyum yakalayan siyah banyo elemanları ve aksesuarları modern ve şık bir görünüm sunuyor.

5. Minimalist yaklaşımla banyolarda siyah ve beyaz


Minimalist yaklaşımla bir banyo dizayn etmek isteyenler siyahı kontrast tonlarla bir arada kullanarak formları ön plana çıkarabilir. Lavabo ve banyo dolabı formunu ön plana çıkaran renk tonları, siyah ve beyazın kontrastı ile ortaya çıkıyor. Yalın çizgilerle modern ve şık bir banyo dizayn etmek isteyenlere ilham verebilir. Sadelik ve yalınlığın ön plana çıktığı banyoda siyah duvar rengi ile kontrast oluşturan tonlar daha dinamik bir atmosfer oluşturuyor.

6. Siyah, nötr renkler ve altın sarısı aksesuarlar

Klasik stil zarafeti banyo dekorasyonuna taşımak isteyenlere özenle tasarlanmış bir banyo modeli. Aydınlatma aksesuarları olarak duvar aplikleri ve avize modelleri stile uygun şıklık kazandıran detaylarla uyum sağlıyor.

Beyaz yuvarlak çanak lavabo modeli formunu ön plana çıkaran siyah tezgah ile yarı duvar kaplama. Banyo elemanları ve pencere kasası genel olarak beyaz renktir. Beyaz rengi ortaya çıkaran ise zemin kaplamaları uygulamalarındaki siyah renk tonları ile kontrast uyum tercih edilmiş. Ahşabın kullanıldığı banyolarda eğer nötr ve soğuk renk tonları mevcutsa, soğuk etkiyi kırar ve sıcaklık katar. Siyah banyo dolabı modelleri ile ahşabın muntazam uyumu soğuk ve sıcak renk denge unsuru yakalayacaktır.

Duvar apliklerinden banyo tezgahına siyahın uyumu banyoya şıklık kazandırmış. Dekoratif ayna modeli klasik stil bir çerçeve ile duvar dekorlarını süslüyor. Dekoratif ayna yanlarını şık duvar aplikleri hem estetik hem de işlevsel unsurlarla aydınlatıyor.

7. Siyah banyo dolapları

Nötr renklerin ağırlıklı kullanıldığı banyo zeminleriyle ahşap ve siyah uyumunu bir araya getirmek dekorasyonda fark yaratacaktır. Modern banyolarda geometrik formlar kullanılır. Daha sade ve yalın bir mimari dille dizayn edilen banyolarda kontrast renklerin oluşturduğu dinamik atmosfer hakim. Işığı yansıtan parlak duvar fayansları küçük banyolara derinlik katıyor ve daha geniş gösteriyor.


8. Beyaz, gri, siyah ve altın sarısı tonları

Beyaz, gri, siyah ve altın sarısı tonlarının kullanıldığı banyo dekorasyonu klasik stil şık detaylarla bezenmiş. Dekoratif ayna modeli ile oval çanak lavabo modeli altın sarısı tonlarıyla banyo dolabı aksesuarlarıyla uyum sağlıyor. Son derece şık ve stil sahibi bir banyo dizayn etmek isteyenlere ilham verebilir.

9. Siyah ve beyaz banyo fayansları

Siyah banyo dolabı ve kapı uyumunun yanı sıra yarı duvar siyah renk tercih edilirken, göz hizası alanlar daha çık renk tonları ile zemin kaplaması uygulanıyor. homify'da iç mimarların çalışmalarına göz atarak banyo dekorlarından ev dekorasyonuna birçok alanda dekorasyon örneklerini gözden geçirebilir, ilgili firmalarla direkt bağlantıya geçebilirsiniz.

10. Detaylarla banyolarda siyah ve beyaz şıklığı

Görkemli ve şık bir banyo dekorasyonu için siyah ve beyazı detaylarla süslemek, ince işçilikle aksesuarları ön plana çıkarmak istiyorsanız bu banyo modeli size hitap edebilir. Siyah ve beyaz desenli banyo dolabı modeli, siyah tül perde unsuru, dekoratif çiçekler, klasik avize modeli ve şık aksesuarlarla banyo dekorasyonunda fark yaratılıyor.

Banyo fayansları ile ilgili ilham veren fikirler için , ayrıca 'Örnek fotoğraflarla banyo fayans modelleri' yazımıza da göz atabilirsiniz.


Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!