Konya'dan 850 m² modern bir fitness salonu tasarımı

Meral Eser Meral Eser
Fitness Salonu, Dündar Design - Mimari Görselleştirme Dündar Design - Mimari Görselleştirme Modern Gym
Loading admin actions …

Günümüzde birçok insan sağlıklı bir yaşam için spor ve egzersiz faaliyetlerine yöneliyor. Fitness salonu, günün yorgunluğu ve stresinin ardından rahatlatıcı aktiviteler sunuyor. Bu yazımızda Konya'da yer alan 850 m² modern bir fitness salonu tasarımını ele aldık.

Mimari görselleştirme ile profesyoneller dizayn edilecek proje hakkında fikirler sunuyor ve gerekirse uygulama öncesi değişiklikler yapılıyor. Dündar Design imzası taşıyan bu projede, modern aydınlatma öğelerinin kullanıldığı geniş ve ferah bir fitness salonu tasarlanmış.

Dış mekan ve iç mekan görselleştirme projeleri ve tasarımlar hakkında fikir almak için Dündar Design'ın homify sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Genel görünüm

Aydınlatma üniteleri asimetrik çizgilerle son derece şık bir tavan dekoru oluşturuyor ve fitness salonu için ışıklandırma ihtiyacını muntazam karşılıyor. Genel olarak nötr gri tonları ağırlıklı kullanılsa da, soğuk etkiyi kırmak için daha canlı bir renk olarak sarı zemin tonları sıcaklık katıyor. Kolonlar kontrast renklerle kaplanmış. Geometrik formları ön plana çıkaran modern bir çizgi yakalanmış.

Duvar dekorları ve manzara eşliğinde spor aktivileri

Projede spor aletleri ölçeğe uygun konumlandırılıp, geçiş mesafeleri gözlemlenebiliyor. Duvar dekorları için görseller kullanılırken manzara eşliğinde spor aktiviteleri sunuluyor. Spor aktiviteleri ve fitness salonu reklamları için görselleştirme projeleri etkili ve insanların fikir sahibi olması açısından tüm dekor ünitelerini gösteriyor.


Nötr tonlar ve canlı renkler

Modernist çizgiyle dizayn edilen fitness salonunda yalınlık ve sade yaklaşım hakim. Özellikle günün yorgunluğunun ardından göz karmaşası oluşturmayacak bir düzen oluşturulmuş ve egzersiz keyfi için kullanıcıların tüm ihtiyaçları düşünülmüş. Ayna duvarlar ise pilates ve egzersiz yapmak isteyen kullanıcılar için son derece kullanışlı.


Giriş ve karşılama alanı

Konya Belediyesi bünyesinde fitness salonu için şık bir duvar dekoru dizayn edilmiş. Giriş alanında konukların karşılandığı mekan dizaynında, fitness salonunun geri kalan alanlarında olduğu gibi geometrik formlar ve modern çizgiler kullanılmış. Endirekt aydınlatma sistemleri ile formlar ve renkler daha çok ön plana çıkıyor.


850 m² modern fitness salonu

Geniş ve büyük bir zemine sahip olan 850 m²'lik modern fitness salonundan genel bir görünüm daha. Kolonlardaki sarı geometrik çizgilerle asimetrik aydınlatma üniteleri ön plana çıkıyor. Canlı renkler ve aydınlatma ünitelerini ön plana çıkaran ise nötr gri tonları sade zemin kaplamaları.


Ofis alanı

Natürel kahve tonları ile yine nötr gri tonları bir araya geliyor. Endirekt aydınlatma üniteleri ile şık ışıklandırma unsurlar kahverengi tuğla duvar dekorunu ön plana çıkarıyor. Asma tavan uygulamaları için endirekt aydınlatma üniteleri ambiyansı değiştiriyor ve şıklık kazandırıyor.


Erkek tuvaleti genel görünüm

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre büyük ve geniş bir tuvalet dizayn edilmiş. Fitness salonu projesinin geri kalan alanlarında olduğu gibi burada da modern çizgiler ve yalın yaklaşım hakim. Nötr gri tonları ve sarı çizgiler kullanılmış. Tavan dekoru ise kontrastı ön plana çıkarıyor.


Lavabo alanı

Farklı ebatlarda duvar fayansları kullanılıyor ve genel olarak renk uyumu lavabo alanında da hakim. Son derece modern bir lavabo dizaynı ile sarı ve nötr renkler arasında beyaz banyo elemanları kullanılmış. Geniş bir ayna ve şık aydınlatma unsurlarıyla muntazam bir lavabo alanı tasarlanmış.

Modern tuvalet

Tuvalet birimleri fitness salonunun diğer alanlarında olduğu gibi nötr gri tonları ve sarı rengin buluştuğu bir mimari çizgi yakalıyor. Duvar fayansları yine nötr ve koyu renk tonu. Zemin kaplamaları uygulamalarında benzer nötr tonları uygulanmış. Modern ve şık bir tuvalet.

Tuvaletlerde geometrik formlar

Kullanıcı ihtiyaçları baz alınarak kapı numaralandırmaları yapılan bu görselde, duvar dekorları dergi erkek bölümü için dergi kapakları ile renklendirilmiş. Muntazam bir düzen ve canlı sarı tonu ile nötr grinin hakim olduğu bir proje.


Koridor

Koridor dizaynı son derece sakin ve geometrik formlarla modern stil tasarlanmış. Sarı bantları zemin birleşimi ile kapı çevresini takip ederek hareket katıyor. Sarı sıcak bir renk tonu olarak nötr gri zemin kaplamaları ile kontrast uyum yakalıyor. Dinamik bir atmosfer oluşturmak isteyenlere ilham verebilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Konya mimarlık firmasından iç mekan tasarımları' yazımıza da göz atabilirsiniz.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!