9 Trendów w aranżacji sypialni z roku 2018

homify.Pl homify.Pl
Likha Interior Modern Bedroom Plywood Grey
Loading admin actions …

Jeśli szykujecie się do remontu lub reorganizacji sypialni, warto rozejrzeć się po panujących trendach. Nie mówimy tu tylko o tym, co modne w Polsce, ale w różnych zakamarkach świata. Zebraliśmy dla Was inspiracje od przeróżnych projektantów. Mamy nadzieję, że spodobają Wam się tegoroczne propozycje naszych specjalistów.

​1.Minimalistycznie i świetliście

W niewielkich pomieszczeniach szczególnie wielką wagę przykłada się do iluzji optycznych. Stąd też dość minimalistyczny wystrój z wykorzystaniem luster i dyskretnego oświetlenia.

Taka sypialnia jest wygodna, komfortowa, elegancka i trendy!

​2. Złota klasyka

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy móc poczuć się jak królowe i królowie. Jest to miejsce, w którym powinniśmy móc się zrelaksować i odpocząć. Właśnie dlatego, przy projektowaniu sypialni należy zadbać o aspekt luksusu.

Wszyscy się zgodzą, że królewski styl klasyczny, czyli wykorzystanie złota i wysokiej klasy zdobień zalicza się do elementu luksusu. W 2018 wracamy do tego trendu. Łączymy złoto z bielą (lub czernią) i wybranym kolorem fokalnym, w tym przypadku turkusem.

​3. Nowoczesny styl rustykalny

W tym roku nie trzymamy się jasno wytyczonych granic pomiędzy stylami aranżacyjnymi, lecz swobodnie je ze sobą łączymy. Takie fusion pomiędzy nowoczesnością, a rustykalnością jest doskonałym przykładem cudownych projektów, będących efektem pracy projektantów i dekoratorów.

​4. Minimalizm z rozmachem

Widząc stwierdzenie 'minimalizm z rozmachem' zapewne nie wiecie, czego się spodziewać. Koniec końców, stworzyliśmy niezły oksymoron. Jednak nie możemy zauważyć pewnych elementów minimalizmu, jak na przykład brak ozdób na ścianach i jedynie podstawowy zestaw mebli, na tle przepychu w formie marmurowej podłogi, puszystych dywanów i pojedynczych, lecz odważnych punktów kolorystycznych.

​5. Eklektycznie

JO Show Unit MODULA Commercial Spaces Ceramic Grey
MODULA

JO Show Unit

MODULA

Ciepły i wygodny styl eklektyczny jest nieczęstym wyborem w aranżacji sypialni, ponieważ bywa przepełniony energią, mieszanką tekstur i kolorów. Zdecydowanie, nie jest to oczywisty wybór, lecz z pewną dozą umiaru może okazać się doskonałym wyborem dla osób poszukujących nie tylko wyciszenia, ale również bodźców dla kreatywności.

​6. Styl japoński

Jak widać, w nowoczesnym stylu japońskim dominują naturalne materiały i neutralna kolorystyka. Bardzo ważne są dywaniki i maty, a także żaluzje w oknach. W 2018 roku, styl japoński zyskał światowe uznanie.

Nowoczesny styl japoński doskonale sprawdza się w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Kluczową rolę odgrywa tu oświetlenie i strategiczne umiejscowienie półek. Nie może również zabraknąć poduszek!

​7. Ukochany styl skandynawski

Sypialnia w stylu skandynawskim to oczywiście coś, o czym mówiliśmy już nie raz. Jest to uwielbiany design ze względu na ogólną atmosferę panującą w takim pomieszczeniu. Emanuje ono spokojem, relaksem, elegancją, a zarazem prostotą.

​8. Kolorowe wzory

Mieszanka kolorów wprowadza do sypialni ogrom pozytywnej energii. Kontrastujące barwy sprawiają, że sypialnia jest niezwykle atrakcyjna dla niespokojnych, artystycznych dusz. Kolejnym stopniem wtajemniczenia jest wykorzystanie form geometrycznych i wprowadzenie cytatów jako dekorację.

​9. Natura motywem przewodnim

Szerokie wykorzystanie naturalnych materiałów, a także roślin, jak w tym przypadku może zaskakiwać, ale nie powinno zniechęcać. W 2018 roku zauważyliśmy zdecydowaną tendencję promowania takich właśnie designów.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!