Ofis merdivenleri için şık tasarımlar | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ofis merdivenleri için şık tasarımlar

umit atdağ umit atdağ
by homify Modern
Loading admin actions …

Çift katlı evlerde ve çok katlı yapılarda üst kata ulaşım yolu olarak kullanılan merdivenler sadece yaşam alanlarında değik ofis gibi çalışma alanlarında da üst kata ulaşım yolu olarak kullanılır. Ofisler her zaman istenilen genişlikte ve mimari yapıda olmadığı için günümüzde merdivenli ofis tasarımları çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Ofis gibi çalışma mekanları mimari yapılarından dolayı çok katlı yapılar olarak dekore edilip işlevselliği ön planda olacak şekilde kullanılır. Kira gibi maliyet kalemleri göz önüne alındığında geniş ve tek katlı ofisler yerine çok katlı ve küçük mekanlar tercih nedeni olmaktadır. Çok katlı ofislerde üst kata ulaşım yolu olarak kullanılacak olan merdivenler ofis içinde çalışma motivasyonunu düşürmeyecek özelliklere sahip olacağı gibi ofis ziyareti gerçekleştiren misafirleriniz içinde etkileyici bir unsur olmak zorundadır. Merdiven modelleri arasında yer alan döner merdiven, düz merdiven, sahanlıklı ve sahanlıksız düz merdiven modellerinden birini ofis için tercih edebilirsiniz. Ofis olarak kullanılan mekanın zemin katında en az yer kaplayacak bir tasarım yaparak ofisin içinde şık bir merdiven yapabilir, ofis dekorasyonu içinde size kolaylık sağlayacak bir tasarım yapabilirsiniz. Ofis merdiveni olarak kullanacağınız merdiven modellerinin malzemeleri de ofisinin dekorasyonu ve tasarımı açısından azami öneme sahiptir. Paslanmaz krom veya ışıltılı alüminyum malzemelerden yapılan merdiven tasarımları çok uzun yıllar ışıltılı ve parlak  görünümleri ile ışıl  ışıl ve şık görünen bir ofise sahip olmanızı sağlar. Alüminyum merdivenler krom merdivenlere göre daha ekonomik modeller olduğu için alüminyum merdiven modelleri tercih etmek akıllıca olacaktır. Alüminyum ve krom merdiven modelleri dışında farklı ahşap türlerinin kullanıldığı ahşap ofis merdivenleri, cam malzemenin kullanıldığı cam merdiven modelleri ve bu malzemelerin bir birleri ile sentezlenerek tasarlanan şık merdiven modelleri de tercih edebilirsiniz. Merdiven modeli tercih ederken dikkat edeceğiniz başlıca konular merdiven genişliği, merdiven zemin basma alanı, üst kata çıkış alan genişliği, korkuluk için gereken alan ölçüleri ve merdiveni aydınlatmak için gerekli elektrik tesisat ihtiyaçlarıdır. Bir merdiven tasarımının işlevsel olması işlevsel olduğu kadar dekoratif  ve güvenli olması için bu konulara azami özen gösterilmesi gereklidir. 

Ofis merdivenleri olarak tercih edeceğiniz merdiven modelleri aynı zamanda ofis dekorasyonunun bir parçası olacağı için dekoratif ve şık bir tasarıma sahip olmalı, estetik tasarımının yanında üst kata ulaşımda size kolaylık sağlayarak sizi güvende tutmalıdır. Döner merdivenlerde korkuluk kullanımı çift taraflı olarak zorunludur. Ofis içinde bir merdiven tasarımı yaptığınız için cam ve alüminyum gibi ışıltılı görünümlere sahip olan malzemeler tercih edilmeli, göz kamaştırıcı korkuluk modelleri ile ofis için kusursuz bir merdiven inşa edilmelidir. Ofis içinde düz merdiven kullanacaksanız merdivenin ofis içinde yer aldığı konuma göre tek taraflı veya çift taraflı korkuluk yapmanız gerekecektir. Merdiven gövdesi ahşap veya metal olsa dahi korkulukları cam ve alüminyum karışımı olarak tercih edebilirsiniz. Merdiven gövdesi sizi yukarı taşıyan basamakları barındıran bölüm olduğundan kullanılacak malzeme korkuluklar kadar önemli değildir. Korkuluklar üst kata ulaşımda güvenliğinizi sağlayan alanlar olduğu için korkulukların hem şık tasarımlara sahip ışıltılı korkuluklar olması hem de ofis içinde dekorasyonun daha zarif görünmesi için korkulukların özenle tasarlanması ve uygulanması gereklidir. Ofis içinde yer alacak merdivenler kimi zaman dar alanlara inşa edilmek sorun kalabilir. Bu durumda yapılması gereken daha az eğimde üst kata ulaşım sağlayan merdivenler özel korkuluk tasarımları, özel aydınlatmalar yapılmasıdır. Özel korkuluk tasarımları ve özel aydınlatmalar için ofis merdivenleri tasarımlarını inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Kendi ofisiniz için yapacağınız ofis merdiveni tasarımının işlevsel tasarıma sahip olması, ofis motivasyonunu bozmaması, şık görünümü ile etkileyici olması ve dekoratif özelliklere sahip olması için ofis merdivenleri konusunda tecrübeli iç mimarlardan yardım almalısınız.

Ahşap ofis merdivenleri ile doğallığı saplayabilirsiniz

Ahşap, kullanıldığı her alanda doğallığın simgesi olan bir malzeme olduğu için ofis merdiveni tasarımında ve uygulamasında ahşap kullanabilirsiniz. Ofisin bir köşesinden kuğu gibi üst kata süzülen bir merdiven modeli için ahşap hem estetiğin hem de doğallığın sembolü olacaktır. Parke zemine aynı tonlarda inen bir merdiven renk bütünlüğü de sağlayacaktır.

Camın zarafetini yansıtın

Merdiven detaylarında cam kullanımı ofis merdivenleri için yaygın bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Merdiven gövdesi merdiven türü ne olursa olsun metal olarak uygulandıktan sora korkuluklar ve basamaklar cam malzeme olarak tercih edildiğinde ortaya resimdeki gibi ışıl ışıl ve zarafeti ile göz kamaştıran bir merdiven modeli çıkacaktır.

Oda içi merdiven tasarımları

Merdivenler her zaman geniş çalışma alanları içinde yer almaz. Çalışma motivasyonunu üst düzeyde tutmak, çalışma alanı içinde yerleşimi daha işlevsel hale getirmek için merdivenler bir oda içinde yer alabilir veya merdiven alanı kapatılarak bir oda haline getirilebilir. Bu durumda oda dekorasyonu daha dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Merdivenli odalar için yapılacak dekorasyonlar için ilham alabileceğiniz oda dekorasyonlarına göz atmanız yararlı olacaktır.

Duvardan basamaklı merdiven modelleri

Çalışma alanı olarak kullanılan salonun bir duvarına sade tasarımlı bir merdiven uygulayarak en az yer kaplayan ve şıklığı en üst düzeyde olan bir merdivene sahip olabilirsiniz. Duvardan basamaklı merdiven modeli tercih edebilir, sadece duvara sabitlenmiş basamaklar ile etkileyici bir dekorasyon yapabilirsiniz. Merdiven gövdesi olan limonluk görünmeyeceği için görsellik üst düzeyde olacaktır.

Sahanlıklı merdiven modelleri

Ofis için kullanılacak merdiven modellerinden biri de sahanlıklı merdivendir. Sahanlıklı merdivenler bir düz merdiven tasarıma sahip olduğu için uygulama alanında diğer merdiven türlerine göre daha geniş yer kaplarlar. Örnek sahanlıklı merdivende olduğu gibi ahşap veya kütük olarak tercih edilecek basamaklar cam korkuluklar ile birleştirildiğinde kusursuz ve güvenliği üst düzeyde olan bir ofis merdiveni ortaya çıkacaktır. Evinizde veya ofisinizde bir merdiven uygulaması yapacaksanız iç merdiven modelleri: 32 örnek fotoğraf, yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Ahşap döner merdivenler

Ofis merdivenleri için her zaman klasik merdivenler tercih edilmez. Evlerinizde uyguladığınız şık tasarımlı merdivenleri ofislerinizde de tercih edebilirsiniz. Bu merdiven modelinde olduğu gibi tasarımı ile göz kamaştıran merdivenleri ofis merdiveni olarak kullanabilirsiniz. 

Metal döner merdiven modelleri

Ofis merdiveni tasarımının minimal alan kaplamasını istiyorsanız resimde yer alan döner merdiven modelini tercih edebilirsiniz. Metal malzeme kullanılarak yapılan döner merdiven ışıltısı ve tasarımı ile ofisinize renk katacaktır. Görsel olarak çok şık durmasının yanında merdiven altı uygulamaları içinde ideal olması size avantaj sağlayacaktır.

Limonluklu merdiven modelleri

Merdiven gövdesini taşıyan ana taşıyıcı merdiven ortasından tek hat şeklinde geçiyorsa bu merdiven modellerine limonluklu merdiven modeli denir. Limonluk tasarımı uzman bir iç mimar tarafından yapıldığında ortaya resimdeki gibi göz kamaştıran ve büyüleyici bir güzelliğe sahip olan ofis merdiven tasarımı çıkacaktır.

Camın ışıltısını ofise yansıtın

Cam her zaman etkileyici ve büyüleyici özelliklere sahip bir malzemedir. Camı evinizde olduğu gibi ofis içinde de merdiven basamakları olarak kullanabilir, görselliği ile çalışanlarınızı ve misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz. Cam basamakları cam korkuluklar ile bütünleştirdiğinizde ortaya kusursuz ve yekpare cam olan bir merdiven tasarımı çıkacaktır.

Görkemli merdivenler

Ofis dizaynının ve dekorasyonunun görkemli olmasını istiyorsanız görkemli tasarımlara sahip merdiven modellerini tercih edebilir, yaldızlı boyalar ve özel işlemeli ahşaplar ile resimdeki gibi bir ofis merdivenine sahip olabilirsiniz.  

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!