Ponadczasowy dom na wsi!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Ponadczasowy dom na wsi!

Alicja Olko Alicja Olko
 Living room by reitsema & partners architecten bna, Country
Loading admin actions …

Tradycyjne domy w stylu wiejskim, z dachem pokrytym strzechą oraz fasadą z cegły, emanują wyjątkowym czarem. Nie można im odmówić specjalnego uroku, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Architekci, którzy odpowiedzialni są za ten projekt, podjęli się renowacji jednego z takich budynków, zlokalizowanego na pięknej wiejskiej działce. Przed remontem dom ten był w kompletnej ruinie, zaniedbany i niezamieszkany. Po renowacji zachwyca- klimatycznym designem, unikatową architekturą i wspaniałymi wnętrzami. Oglądanie go to prawdziwa przyjemność, której nie możecie sobie odmówić. Zapraszamy!

Widok z zewnątrz

Wspaniale odnowiony i odrestaurowany, dom doskonale wpisuje się w kanon wiejskiej architektury. Szczególnie istotne dla architektów i inwestorów było zachowanie oryginalnego charakteru budynku. Pozostawiono zatem jego strukturę, odświeżając jedynie fasadę oraz odnawiając pokryty strzechą, niski dach. Nowością w strukturze jego fasady były okna dachowe, które odgrywają ważną rolę zwłaszcza we wnętrzu.

Wnętrze

Strefa dzienna jest prawdziwą gwiazdą tego wnętrza. Nowy rozkład doskonale harmonizuje się z oryginalnymi elementami struktury, takimi jak drewniane bele wspierające sufit. Białe powierzchnie ścian i podłóg sprawiają, że wnętrze to iluminuje. Niskie ścianki działowe nie tylko odgradzają od siebie poszczególne strefy wnętra, ale także pełnią funkcjonalne role- jako kominek czy miejsce do przechowywania książek. Wyposażenie jest eklektyczną mieszkanką nowoczesności i tradycji. Jasna paleta kolorów neutralizuje ciężkie meble, takie jak drewniana komoda. Całość utrzymana została we współczesnym wiejskim stylu.

Jadalnia

Przestronna jadalnia to wspaniały egzemplarz aranżacji w stylu vintage. Jej centralnym elementem jest ciężki drewniany stół, który otoczono nowoczesnymi krzesłami Eames o białych siedziskach. Dzięki temu zachowano aranżację opartą na hybrydzie klasyki z nowoczesnością. Jasne powierzchnie ścian odbijają naturalne światło wpadające przez okno, dzięki czemu wnętrze jaśnieje.

Kuchnia

Także w kuchni dominuje biel, uzupełniona czarnymi blatami oraz jasną drewnianą podłogą. Różne kolory i tekstury łączą się tutaj w stylową i gustowną całość. Klasyczne szafki kuchenne o prostych frontach wpisują się w tradycyjny styl aranżacji. Pomimo tego kuchnia jest współcześnie funkcjonalna i świetnie wyposażona.

Kącik do czytania

Zaaranżowany w spokojnym miejscu, przy oknie, z dala od głównego centrum domu, znajduje się urokliwy kącik do czytania. W takim miejscu znaleźć można spokój i ciszą, niezbędną do pełnego relaksu. Także tutaj dominuje biel i różne odcienie brązu. Wygodne meble, ciepłe tekstylia i stylowe dodatki czynią to miejsce prawdziwą oazę dla wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzać leniwe popołudnia z książką i kubkiem parującej herbaty.

Łazienka

Elegancka i stylowa, łazienka bazuje na dialogu bieli i czerni.  Każdy elementy wyposażenia w tym wnętrzu czyni z niego prawdziwą oazę spa. Prawdziwym hitem tego wnętrza jest bezbrodzikowy, tropikalny prysznic, oddzielony od pozostałej części łazienki za pomocą szklanej ścianki. Wszystko tutaj emanuje klasą i dobrym designem. Aranżację cechuje także duża doza funkcjonalności- praktyczne meble zapewniają mnóstwo miejsca do przechowywania, a materiały wykończeniowe są łatwe w pielęgnacji.

Sypialnia

Głowna sypialnia zlokalizowana została na antresoli, a od reszty domu oddziela ją szklana balustrada. Przez okna dachowe, które widzieliśmy z zewnątrz, do środka wpada mnóstwo naturalnego światła. Także tutaj zachowano stylowe drewniane elementy, łącząc je z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi i jasną, współczesną kolorystyką. Taka sypialnia to wspaniałe miejsce nie tylko do spania, ale i do budzenia się.

Inny wspaniały projekt wiejskiego domu obejrzycie w artykule Styl wiejski w nowoczesnym wydaniu!

 Houses by Casas inHAUS, Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!