Wyjątkowe szafy z lustrem do każdego wnętrza

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Sliding Door Wardrobe Company Leicester The Leicester Kitchen Co. Ltd BedroomWardrobes & closets
Loading admin actions …

Jest taki mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu—szafy z lustrem. Niezależnie od tego, czy jest to przedpokój, garderoba, sypialnia, czy pokój młodzieżowy. Dawniej lustra montowane były w środku szafy na jej drzwiczkach, jednak teraz coraz częściej połączenie szafy z lustrem jest wykorzystywane nie tylko do tego, aby się przejrzeć, ale również aby optycznie powiększyć przestrzeń. Poprzez takie rozwiązanie nie musimy się martwić o dodatkowe miejsce na powieszenie lustra. Wybraliśmy kilka przykładów zachwycających szaf w różnym stylu, które zostały połączone z lustrem i sprawdzą się niezależenie od pomieszczenia

W sypialni

Mirrored Sliding Door Wardrobes in Leicester The Leicester Kitchen Co. Ltd BedroomWardrobes & closets
The Leicester Kitchen Co. Ltd

Mirrored Sliding Door Wardrobes in Leicester

The Leicester Kitchen Co. Ltd

Szafy z lustrem w sypialni są przeróżne, zależy to przede wszystkim od wielkości sypialni, miejsca jakie chcemy przeznaczyć na szafę i ilości rzeczy, które chcemy w niej zmieścić. Jeśli tak jak w tym przypadku, stawiamy na skromną sypialnię, ale z ogromną szafą, to dobrym wyjściem jest szafa zajmująca całą jedną ścianę. Lustro, jak we wcześniejszych przypadkach, powiększy przestrzeń. Uciekając od konwenansów lustro zostało przedzielone ozdobnym pasem wzdłuż, co sprawia, że od razu wiemy iż to jest tylko odbicie, a nie dalsza część pokoju.

Z klasą

Walk in Wardrobe homify Dressing roomWardrobes & drawers
homify

Walk in Wardrobe

homify

Nie wszyscy z nas mogą sobie pozwolić na osobny pokój będący garderobą, jednak jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, to warto zadbać o jej odpowiednie zagospodarowanie. Klasyczne meble i dodatki wykonane z niebywałą precyzją dodają garderobie niesłuchanej klasy i elegancji. Zamiast tradycyjnego lustra wiszącego na ścianie, mamy tutaj szafy z lustrem pokrywającym ich skrzydła. Nie zajmują jednak całej powierzchni—pozostawiają drewnianą ramę wokół. W tym przypadku mamy aż dwie szafy z lustrem—możemy obejrzeć się z każdej strony!

Przesuwane drzwi

Bardzo często spotykane rozwiązanie w różnych aranżacjach to szafy z lustrem, które zajmuje całą powierzchnię drzwi. Tutaj widzimy pojemną szafę, która zajmuje całą ścianę. Lustro sięga od podłogi aż po sufit, a tuż przy suficie zostało delikatnie oświetlone. Dzięki pojemnej szafie z pewnością zmieścimy wszystkie nasze ubrania i akcesoria, a pozostała przestrzeń pokoju wyda się dwa razy większa, dzięki złudzeniu optycznemu stworzonemu przez tak duże lustro. 

W przedpokoju

Poza garderobą, czy sypialnią, szafa z lustrem powinna się też znajdować w przedpokoju. Nie musi być duża, ponieważ jej zadaniem jest przechowywanie okryć wierzchnich i obuwia, które w zależności od sezonu nosimy. mając szafę z lustrem możemy się zawsze przed wyjściem przejrzeć, co jest najważniejszą funkcją lustra, natomiast w małym przedpokoju—przestrzeń wyda się nam o wiele większa niż w rzeczywistości. Ta szafa została połączona z miękkim siedziskiem za którym mamy kolejne lustro.

Kratki i krateczki

Najczęściej spotykane szafy z lustrem mają gładką taflę, jednak nie musimy przystawać na takie zwykłe rozwiązanie. Jak widzimy na zdjęciu, szafy z lustrem mogą wyglądać inaczej, choć wciąż w całości pokrywa je lustro. Rozdzielenie tafli na kilka kwadratów nie zmieni funkcjonalnej roli lustra, ale z pewnością wpasuje się we wnętrze wypełnione kwadratami (kafelki) i prostokątami (ściana). Dzięki temu otrzymamy spójny i ciekawy przedpokój.

Odbijając wnętrze

Szafy z lustrem łączą w sobie nie tylko funkcjonalność i estetyczność, ale też optycznie zmieniają przestrzeń. Są często wykorzystywane w małych pomieszczeniach, gdzie nie mamy już dodatkowego miejsca na ścianie, aby powiesić lustra, ale czasem są też najlepszym rozwiązaniem, które może diametralnie odmienić całe wnętrze, tak jak w tym przypadku mamy do czynienia z szafą z lustrem, które odbija cały korytarz i dalszą część mieszkania, przez co wyda się ono ogromne. Wiadomo, że to w przedpokoju tworzy się pierwsze wrażenie naszego gościa, co do estetyczności mieszkania, więc warto pomyśleć o takich optycznych sztuczkach, jeśli chcemy, aby nasze wnętrze wydawało się większe niż w rzeczywistości.

Magiczne lustro

Szafy z lustrem są zazwyczaj niezwykle funkcjonalne i przede wszystkim to się liczy—czy będziemy mogli się w tym lustrze swobodnie przejrzeć, czy szafa zmieści wszystkie ubrania. Jednak niektóre szafy z lustrem są typowo dekoracyjnym meblem i elementem wyposażenia, które ma przede wszystkich zachwycać swoją delikatną, finezyjną formą, a dopiero później zwracamy uwagę na pozostałe aspekty. Dokładnie tak jest w tym przypadku, gdzie złociste linie łączą poszczególne kawałki lustra, które w całości tworzą ciekawą mozaikę. Ta aranżacja została wykonana przez livinghome wnętrza katarzyna sybilska.

Duża szafa, małe lustro

Nie w każdej sypialni chcemy mieć ogromną szafę, która zajmie całą jedną ścianę. Jeśli nie mamy takiej potrzeby, to możemy wziąć pod uwagę zwykłe szafy np. trzydrzwiowe, które z pewnością zmieszczą wiele. Cała powierzchnia ich drzwi nie musi być pokryta lustrem, abyśmy modli się w nim przejrzeć—wystarczy lustro np. na środku. Takie rozwiązania sprawdzają się dobrze w większych sypialniach, których nie musimy optycznie powiększać. W minimalistycznych i surowych aranżacjach skromniejsze szafy z lustrem są bardziej pożądane. 

Mały przedpokój, mała szafa

W małych przedpokojach i ogólnie w małych pomieszczeniach zawsze mamy ten sam problem, a mianowicie brak przestrzeni. Pomieszczenie wydaje się wtedy mikroskopijne, ciemne i ciasne, jednak montując lustro sprawimy, że od razu przestrzeń wyda się większa. Jeżeli w przedpokoju planujemy umieścić również szafę, to szafy z lustrem są najlepszym rozwiązaniem. Biała aranżacja z pewnością rozjaśni całe wnętrze.

Zazwyczaj mały przedpokój to przypadłość mieszkań w bloku. Inspiracje możecie znaleźć tutaj: Jak urządzić przedpokój w bloku?

Skromne lustro

Piękne szafy z lustrem, które mają w sobie coś magicznego, to meble przypominające prace najlepszego rzemieślnika. Taka szafa z małym lustrem, wygląda niezwykle uroczo i dziewczęco. Z pewnością każda kobieta, jak również jeszcze mała księżniczka, będzie spędzać sporo czasu przeglądając się w skromnym, delikatnym, ale pełnym magii lustrze. Białe meble pasują do każdego wnętrza, więc niezależnie od aranżacji, możemy postawić na takie klasyczne rozwiązanie. 

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!