Her biri sanat eseri 10 hediye fikri | homify

Her biri sanat eseri 10 hediye fikri

Aydin Sanli Aydin Sanli
Defne Samman Dining roomTables
Loading admin actions …

Sizi bilmem ama ben hediye alırken bir türlü karar veremeyenlerdenim. Yıl içinde hediye alınması gereken birçok vesile  var. Sevdiklerimizin doğum günleri, yıl dönümleri, iş, başarı ve ev kutlamaları, öğretmenler günü, anneler günü ve sayamadığım daha birçok özel gün. Hediye almamız gereken her durumda özel bir hediye almak zorunda hissetmiyoruz. Dolayısıyla bu tip durumlarda hediye seçmek için uğraşmıyoruz. Klişe birtakım hediyelik eşyalarla veya bir demet çiçekle işi geçiştirebiliyoruz. Ancak hediyeyi aldığımız kişi, hediye almamızı gerektiren durum özel olduğunda karar vermek gerçekten güçleşiyor. Hediyenin hem özgün bir hediye olmasını hem hediye verdiğimiz kişi tarafında beğenilmesini istiyoruz. Fakat hediye almak için alışverişe çıktığımızda birbirinin benzeri seçeneklerle karşılaşıyoruz. Böyle olunca da canımız sıkılıyor ve hediye arayışı uzadikça uzuyor.

Bunu aşmanın en iyi yolu tasarım ürünü hediyelik eşyalar üzerine yoğunlaşmak. Plastik sanatların farklı alanlarından sanatçıların imzasını taşıyan hem estetik hem de işlevsel hediyelik eşya fikirleri hediye aldığınız kişileri kesinlikle çok mutlu edecektir.

Sizin için özel kişilere sanat eseri değeri taşıyan işlevsel bir araç veya dekoratif bir eşya hediye edebilirsiniz. Bir başka örneği olmayan bu tip bir hediye seçerek sanat ve sanatsal üretimi de desteklersiniz.  

Bugün sizler için her biri bir sanatçının imzasını taşıyan tamamıyla özgün hediye fikirlerinden oluşan bir seçki hazırladık. Gelin hep birlikte bu sanat eseri niteliğindeki hediyelik eşyaları hep birlikte görelim.

İnce belli findaklar

Çoğu kişi çayı ince belli bardaktan içmedikçe çay içmiş saymak kendini. Şöyle bardak avucun içine oturmalı, çayın sıcaklığı elde de hissedilmeli. Peki ince belli bardağın seramikten yapılmışını hiç görmüş müydünüz? Fincan ve bardak arası bu tasarıma findak deyiverdim ben de. Çok beğenilecek bir hediye olacağı kesin.

Daha fazla hediye fikri için lütfen buraya tıklayın!

El boyaması cam vazo

Tamamıyla el boyaması olan ve fırçayla boyanan bu vazonun, onu etkin şekilde kullanmak isteyen sevdiklerinize sık sık çiçek aldırtacağını düşünüyorum. Altın yaldız ve pırıltılı taşlarla göz alıcı hale gelen bu motifleri porselen, seramik ve kristal gibi farklı malzemelere ve bardak vb. gibi farklı eşyalara işletmek de mümkün.

Yaşlı gezegen

Sevdiklerinize başarılı bir sanatçı tarafından yaratılmış bir heykel de hediye edebilirsiniz. Bu yerküreyi çağrıştıran heykelin dokusu adeta yılların yaşlı bir bilgenin tecrübesini gösteren kırışıklıkları andırıyor.

Klasik yemek takımlarını boş verin

Birçok evde kullanılan yemek takımları neredeyse birbirlerinin aynısı. Bu tarz tasarım ürünü bir yemek takımı hediye ederek sevdiklerinizin mutfaklarının karakter kazanmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu yemek takımı İskandinav ve minimalist mutfaklar için biçilmiş kaftan.

Dersaadet

Rölyef tekniğiyle çalışılmış bir İstanbul manzarası sevdiklerinizin evlerinde, iş yerlerinde bir fark yaratabilir. Bir başka örneği olmayan bu el emeği göz nuru çalışmanın yapımının 6 ay sürdüğünü de belirtmeden geçmeyelim.

Ahşap eserler

Bu son derece kreatif duvar süsünün klasik şeylerden hoşlanmayan sevdikleriniz tarafından çok beğenileceğini düşünüyorum.

Cam mozaik ışıklı tablo

5 mm'lik renkli camlarla istediğiniz motifi işletebileceğiniz tablolara aydınlatma da ekleterek sevdiklerinizin yaşam alanlarında harika bir ambiyans yaratmalarını sağlayabilirsiniz. Bu tabloları istediğiniz boyutta ve seçeceğiniz figürler sipariş etmeniz mümkün. Fotoğraftaki çalışmada tam 34.000 adet mozaik kullanılmış.

Sushi seti ya da kahvaltılık tabağı

Seramik çamurundan tamamen elde üretilen bu dörtlü seti sushi seven dostlarınıza hediye edebilirsiniz. Elbette bu sevimli tabaklar sadece sushi için değil, mezeler ve kahvaltılıklar için de rahatlıkla kullanılabilir. Üzerlerindeki bambu dalı figürleri kabartma olan bu tabaklar sevdiklerinizin mutfaklarına tropikal bir hava katacak.

Rustik ayna

Rustik veya country tarzı döşenmiş bir evi tebrik için hediye arıyorsanız işiniz çok da kolay olmayabilir. Bu tarz mekanlara uygun eşya ve aksesuarlar her yerde bulunmaz. Ancak bu ayna rustik ve country tarz mekanlar için çok isabetli  bir seçim. Şimşir ağacından kesilmiş her biri farklı boyutta ve renk tonlarındaki ahşap daireler el işçiliğiyle düzenlenerek ayna çerçevesine dönüştürülmüş. Bu şekliyle bir odun deposunda istiflenmiş odunların karşıdan görünümüne benziyor.

Seramik rölyef

Seramikten yapılmış bir tablo da iyi bir hediye fikri olabilir. Eser sahibinin kendisi tarafından çekilmiş bir fotoğrafın seramiğe yansıtılması olan bu çalışmanın yapımı 2 ay sürmüş.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!