14 rzeczy, których nasi goście nie lubią

homify.Pl homify.Pl
Helmsley Prestigious Textiles Classic style dining room
Loading admin actions …

Większość z nas lubi zapraszać przyjaciół na popołudniową kawę, na kolację, czy też letnie grillowanie—o ile nasz dom jest czyściutki i przygotowany na takie wizyty. Wierzcie lub nie, ale nasi goście też mają swoją listę rzeczy, na które zwracają uwagę, i których nie lubią. Mamy dla Was zestawienie kilkunastu pozycji, na które zapewne wszyscy zaczniemy zwracać większą uwagę… .

​1. Gdzie jest toaleta?

The Broadway, SW19 - Extension & Bathroom Renovation Grand Design London Ltd Classic style bathroom
Grand Design London Ltd

The Broadway, SW19—Extension & Bathroom Renovation

Grand Design London Ltd

Zaczynamy bezpośrednio od nieprzyjemnego tematu—każdy przynajmniej raz był gościem w danym domu po raz pierwszy i musiał sobie w jakiś sposób poradzić z kwestią schowanej gdzieś łazienki… Jako dobrzy gospodarze, powinniśmy już na wstępie wskazać drogę do łazienki (i innych pomieszczeń). Unikniemy wtedy krępujących pytań wśród większego grona.

​2. Dzwonek nie działa

Riggsacre, Corbridge MWE Architects Modern Houses
MWE Architects

Riggsacre, Corbridge

MWE Architects

Kolejny klasyk na naszej liście: stoimy przy drzwiach, naciskamy dzwonek i nic się nie dzieje… Do drzwi można jeszcze zapukać, ale gorzej jeśli nie działa dzwonek przy furtce! Gorzej już być nie może, jeśli akurat pogoda płata nam figla i pada deszcz.

​3. Zdejmujemy buty?

Manhattan Micro-Loft Specht Architects Modern Corridor, Hallway and Staircase
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Nasi goście wchodzą do mieszkania—powinni zdjąć buty? Oni sami chcą wiedzieć… Jeśli nie, powiedzmy to otwarcie, a jeśli tak—również! W tym przypadku, dobrze jest mieć przygotowaną szafkę na buty i kilka kompletów kapci dla gości. Swoją drogą, zaoferowanie kapci jest jasnym sygnałem, że oczekujemy zdjęcia butów.

​4. Nie ma ręcznika do rąk w łazience?

Każdy powinien to wiedzieć… Stoimy w łazience i chcemy wysuszyć ręce po ich umyciu, jednak nigdzie nie widać ręcznika, albo jest—ręcznik kąpielowy, ewidentnie nie wyjęty specjalnie dla gości. Wyciągnięcie czystego ręcznika dla gości powinno być odruchem przy przygotowywaniu mieszkania na przyjęcie gości.

​5. Ogarnięte wszystkie pomieszczenia

W rzeczywistości, nasi goście nie powinni węszyć po prywatnych pokojach w domu, ale szczególnie jeśli zostawimy uchylone drzwi do sypialni, prawdopodobnie ciekawość weźmie górę i ktoś będzie chciał zobaczyć, jak mamy urządzoną sypialnię. Warto więc ogarnąć z wierzchu wszystkie pomieszczenia, a nie tylko salon i łazienkę.

​6. Bądźmy zrelaksowani!

Porządek i etykieta to połowa sukcesu—połowa, której nie warto rozdmuchiwać. Dyskretne dekoracje i zrelaksowana atmosfera to złoty środek, którego poszukujemy.

​7. Nie przechwalajmy się!

Właśnie kupiliśmy nową sofę i koniecznie chcemy, żeby każdy ją zauważył? Nie najlepszy sposób na zjednanie sobie grupy.

​8. Pomoc w sprzątaniu?

Rear Extension Oakman Modern Dining Room
Oakman

Rear Extension

Oakman

Nie, dziękuję! Jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście, gdy tylko pojawi się pytanie mogę Ci jakoś pomóc?, należy ładnie podziękować i odmówić. Gość jest gościem, a my jesteśmy gospodarzami. Co innego, gdy taka oferta pada na początku wieczoru, gdy chodzi o kwestie przygotowania czegokolwiek. Jeśli ktoś oferuje, warto przyjąć tę ofertę—jest to doskonały sposób na tzw przełamanie lodu.

​9. Nie jest tu za gorąco?

Idealna temperatura jest z pewnością trudna do osiągnięcia, szczególnie jeśli nagle pomieszczenie wypełnia się ludźmi wydzielającymi ciepło. Starajmy się jednak zwracać na naszych gości i ich reakcję na temperaturę. Kiedy ktoś nagle zaczyna się rozbierać, z pewnością przegapiliśmy moment, gdy zrobiło się naprawdę gorąco!

​10. Odpowiednie krzesło dla każdego gościa

Richmond Full House Refurbishment A1 Lofts and Extensions Living room
A1 Lofts and Extensions

Richmond Full House Refurbishment

A1 Lofts and Extensions

Właściwie ustawienie przy stole nie jest takie proste. Jeśli nasi gości mają większe dzieci, warto ustawić osobny stolik dla dzieci, aby nie tworzyły się niekomfortowe luki pomiędzy dorosłymi, gdy maluchy pobiegną się bawić.

​11. Ciężkie tematy przy stole: Lepiej nie!

Bloominville Storage Unit House Envy Living room
House Envy

Bloominville Storage Unit

House Envy

W kręgu znajomych lepiej postawić na lekkie tematy rozmów. Starajmy się rozmawiać na takie tematy, by każdy był w stanie coś dopowiedzieć.

12. Imprezowe bity

Subtelna muzyka w tle będzie idealna przy kolacji. Dźwięk powinien być na tyle delikatny, by goście nie musieli do siebie krzyczeć, by się usłyszeć. W osiągnięciu doskonałego efektu pomoże nam odpowiedni system audio.

​13. Nikt nie lubi egocentryków

Lily Pond homify Walls
homify

Lily Pond

homify

Uwielbiany nasz dom i jego przepiękny design? Cudownie! Nie mówmy jednak wciąż o tym, bo stworzymy ciężką atmosferę.

​14. Wszystko musi się skończyć.

Moroccan style garden Gullaksen Architects Mediterranean style garden
Gullaksen Architects

Moroccan style garden

Gullaksen Architects

Nasza ostatnia wskazówka: wszystko dobiega końca, więc jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi goście chcieliby już pójść do domu, nie powstrzymujmy ich. Koniec końców, już niedługo czeka nas kolejne przemiłe spotkanie!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!