Örnek fotoğraflarla en güzel hediye fikirleri

Homify TR Homify TR
Ürünlerimiz I, BANYAN CONCEPT BANYAN CONCEPT
Loading admin actions …

Hediye almak zor iştir. Hem bütçenizi aşmayacak, hem öyle ucuz ve değersiz görünmeyecek, hem çok gösteriş meraklısı olmayacak, hem manevi bir kıymeti olacak, hem de hediyeyi alan kişinin gerçekten seveceği ve kullanacağı bir şey olacak… Hele bir de hediyeyi aldığınız kişi çok yakınınız değilse, işiniz bir kat daha zorlaşıyor çünkü o kişinin zevklerini tam anlamı ile bilmiyorsunuz; tabii bu tip durumlar genellikle iş yerindeki yeni yıl hediyesi çekilişlerinde ya da yakın zamanda tanıştığınız bir arkadaşınızın doğum gününde meydana gelen nadir durumlar. Ancak seyrek gerçekleşse de bu hediye seçimlerinin bizi bir hayli zorladıkları bir gerçek. 

Yakından tanıdığımız insanlara hediye alırken de biraz daha farklı bir zorlukla karşılaşıyoruz aslında. Karşımızdaki insanı önemsediğimiz için, aldığımız hediyenin mutlaka işe yarar bir şey olmasını, hediyeyi aldığımız insanı samimiyetle mutlu etmesini istiyoruz. Peki hediye alacağımız kişinin yaşam tarzına, zevklerine ve alışkanlıklarına uyumlu, seveceği bir hediyeyi nasıl seçebiliriz? Bu elbette kişiye olan yakınlık derecemize ve karşımızdaki kişinin hayat tarzına göre değişir ancak çoğunlukla kişinin evinde kullanabileceği ve evini güzelleştiren bir şeyler almak işe yarar. Ne de olsa herkesin bu dünyadaki mekanı, kendine ait olan ve içinde tam olarak kendisini bulduğu tek yer evleridir ve hepimiz için evimiz dünyanın en kıymetli mekanıdır. Kısacası, ev demek, insanın huzuru, yuvası demek; eğer birini gerçek mutlu etmek istiyorsanız evini daha güzel veya konforlu hale getirerek bunu yapabilirsiniz. 

İşte çoğunlukla bundan yola çıkarak, biz de eşine, dostuna, sevgilisine, hayat arkadaşına, annesine, babasına, kardeşine, çocuğuna, yeğenine, iş arkadaşına… Kısacası sevdiği birine hediye almak isteyen ama ne alsam diye kara kara düşünen okurlarımız için şahane bir hediye seçenekleri listesi derledik. Elbette her hediye, alındığı kişinin yaşam alışkanlıklarına göre seçilmelidir diye ekleyerek bu ilham verici listeyle sizi baş başa bırakalım… Peki, bu hediyelerden biri size alınacak olsaydı, siz en çok hangisini beğenirdiniz acaba? 

(Listemizde her bütçeye uygun olan, çok pahalı olmayan hediye fikirlerini derlediğimizi de belirtelim. )

Dikkat çekici aksesuarlar

Bir hediyelik eşya dükkanına girdiğinizde bir sürü biblo ve ev aksesuarı ile karşılaşırsınız. Bunun sebebi tabii ki bu tür ürünlerin her eve yakışan ve hediye alma işini kolaylaştıran ürünler olmaları. Ancak göz ardı edilen bir gerçek var ki, o da biblo gibi aksesuarların her eve yakışan tarzlara sahip olanları bulunsa bile oldukça riskli olduğu çünkü kişisel zevklere çokça hitap eden birer estetik unsur olmaları. Yani siz hediye aldığınız kişinin evindeki mobilyalara uyumlu bir biblo alabilirsiniz ama biblonun mobilyaları uyumlu olması söz konusu kişinin o yaşam alanında bir biblo kullanmak isteyeceği anlamına gelmiyor. Bu yüzden, her ne kadar hediyelik eşya dükkanları tersini ima ediyor olsa da, gerçekten çok yakından tanıdığınız, tarzını çok iyi bildiğiniz kişiler için bu tarz hediyeler düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Bu tarz bir biblo alacaksanız da tabii ki dikkat çekici, sanatsal ve sıra dışı olmalı; bu örnekteki mumluklar gibi. Yani her dükkanda bulunabilen biblo ve aksesuarlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Duvar saati

Birinin evine bir hediye alacaksanız en garantili seçeneklerden biri de duvar saatidir! Her ne kadar artık telefon, tablet ve bilgisayarımızda yer alan saatleri kullanıyor olsak da, yine de mekanik, pilli bir duvar saati hâlâ her evde bulunan olmazsa olmazlardan biri sayılabilir. Üstelik artık duvar saatleri çok farklı tasarımlara sahip! Modernden klasiğe, vintagedan bu örnekteki gibi gar saati tasarımlarına kadar pek çok farklı stile hitap eden bir duvar saati mutlaka bulunur. Üstelik hediye saati alacağınız kişi bunu oturma odasında ihtiyaç yoksa mutfakta, mutfakta ihtiyaç yoksa koridorda bile kullanabilir!

Nevresim/pike takımı

INDIGO FILLY REVERSIBLE DOUBLE QUILT AND SHAM SET ( 3 PCS) homify BedroomTextiles
homify

INDIGO FILLY REVERSIBLE DOUBLE QUILT AND SHAM SET ( 3 PCS)

homify

Garantili seçeneklerden biri daha: Herkes nevresim/pike takımı kullanıyor ve herkes yeni ve henüz hiç yıpranmamış yumuşacık tekstil ürünlerini sever! Özellikle organik tekstil ürünleri, nevresim takımları, çarşaflar; farklı tarzlara uyumlu birbirinden çeşitli desenleriyle mükemmel bir hediye olma niteliği taşıyor.

Modern kırlentler

Modern bir tarzda döşenmiş oturma odaları söz konusu olduğunda hiçbir zaman çok fazla yastık diye bir şey yoktur! Modern dekorasyonlarda oturma gruplarını ne kadar çok kırlentle süslerseniz o kadar iyi! Bu stile uygun oturma odaları için ideal hediye seçeneklerinden biri de tabii ki neşeli ve şık kırlentler.

Mutluluk kutusu!

Dünyada happy box olarak bilinen bu hediye konseptinde, güzel bir kutunun içine hediyeyi vereceğiniz kişinin sevdiği şeylerden biraz biraz koyuyorsunuz. Örneğin çikolata, sevdiği film ya da dizinin DVD'si, mutlu anlarından fotoğraflar, küçük oyuncaklar vs…

Yerküre!

Ofis ya da çalışma odası gibi bir yaşam alanı için farklı ve harika görünen bir hediye arıyorsanız o halde birbirinden farklı tasarım ve çizimlerle harika yerküre modellerini incelemeye başlamanızı öneriyoruz.

Örgü samimiyeti

Son yıllarda giderek artışta olan trendlerden biri de örgü dokusu. Özellikle 2018’in vazgeçilmezlerinden biri olacağı öngörülen örgü kaplama eşyalar hem samimi hem de doğal görüntüsüyle her eve uyum sağlayacak bir doku oluşturuyor. Örgü puflar, battaniyeler, aksesuarlar… Her biri harika birer hediye olabilir; dahası, eğer örgü örmeyi biliyorsanız sevdiğiniz insanlara hediye edeceğiniz şeyi kendi ellerinizle yapabilirsiniz.

Eğlenceli tablolar

Sanat her evi güzelleştiren ve insanın içini ısıtan yegane şeydir kuşkusuz. Özellikle zevklerini ve yaşam alışkanlıklarınızı iyi bildiğiniz ve sevdiğiniz birine hediye etmek için de en ideal şeylerden biri sizi anımsatacak sanatsal tablolar.

Mutfak için küçük şeyler

Mutfaklar her zaman hediyeye açık olan yaşam alanlarının başında gelir. Tıpkı nevresim takımları gibi, yepyeni ve güzel kahve kupalarına, şık kahve fincanlarına kimse hayır demez!

Minyatür araçlar

Eğer hediye alacağınız kişi bisiklet ya da motosiklet tutkunuysa; yahut bir araba modeline bildiğiniz bir bağlılığı varsa, ona minyatür araçlardan şahane bir hediye verebilirsiniz. Minik bisikletleri, minik arabaları kim sevmez ki?

Seramik tabaklar ve aksesuarlar

Seramik ve çini sanatından üretilen ürünler her ne kadar tarihten gelen köklü dokularından dolayı klasik dekorasyonlara daha uygunmuş gibi görünseler de bugünün modern stilli dekorasyonlarında da giderek yaygınlaşan trendlerden biri de modern tasarımlı seramik ürünler. Bu örnekte gördüğümüz portre çizimli seramik tabak da bunun başarılı bir örneği.

Sıra dışı masa ve gece lambaları

Özellikle yatak odaları ve çalışma alanları için alınabilecek şık ve sıra dışı hediyelerden biri de tabii ki çağdaş tasarımlı masa ve gece lambaları.

Çiçekler ve ev ağaçları

Sevginin en saf ve güzel göstergelerinden biri de rengarenk ve mis kokulu çiçeklerdir şüphesiz. Sevdiklerimize onlara verdiğimiz değeri göstermenin en güzel yollarından biri de çiçeklerdir. Yaşayan saksı çiçekleri, yeşil bitkiler ya da görkemli ev ağaçlarından daha güzel hediye bulmak zor, değil mi?

(Evde yetiştirilen çiçekler: 16 örnek başlıklı yazımızda hangi çiçeği alacağınıza karar vermeniz için daha ayrıntılı bilgiye erilşebilirsiniz.) 

Kitap kurtları için ilham veren hikayeler

Kitapseverler için en güzel hediye her zaman sürekleyici ve ilham veren yeni hikayeler anlatan yeni romanlar, yeni kitaplardır… Eğer hediye almayı düşündüğünüz kişi sıkı bir okursa o halde tek yapmanız gereken şey beğendiği türün yeni çıkan kitaplarına göz gezdirmek olacak.

Dekoratif aynalar

Aynalar her zaman bulundukları ortamı güzelleştiren şahane bir dekoratif eleman işlevi görürler. Dolayısıyla aynanın yakışmayacağı ev de yoktur diyebiliriz. Tabii birine ev hediyesi olarak dekoratif ayna hediye etmeyi düşünüyorsanız tercihinizi yaparken ayna çerçeveleri, boyutları ve tarzları konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Zira her odaya her tarz ayna uyum sağlayamayabilir.

En anlamlı hediye!

Sevdiklerinize alabileceğiniz en anlamlı şey, onlara yaşamı hediye etmektir değil mi? Fidan bağışı kampanyaları ile sevdiklerinizin adına fidanlar bağışlayabilirsiniz!  Üstelik bütçenize göre sevdiğinize küçük bir hatıra ormanı bile armağan etmeniz mümkün! Fidan bağış kampanyalarına katıldığınızda dilediğiniz kadar fidan, istediğiniz kişinin adına dikiliyor ve o kişiye bunun sertifikası ve teşekkür belgesi gönderiliyor. Bu belgeyle sembolik bir küçük ev ağacını bir araya getirerek sevdiklerinize uzun yıllar unutamayacakları, ve dahası ölümsüz ve doğanın sürekliliğini sağlayan şahane bir hediye vermiş olacaksınız. TEMA Vakfı’nın web sitesinden ya da ÇEKUD’un Dikili Ağacım Var kampanyasının bulunduğu bu linkten fidan bağışı hediyeleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve hediyenizi alabilirsiniz.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!