Müstakil konutlar için ilham verecek 19 şahane bahçe duvarı örneği | homify

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Müstakil konutlar için ilham verecek 19 şahane bahçe duvarı örneği

Meral Eser Meral Eser
by homify Modern
Loading admin actions …

Bir evin çehresi, bulunduğu çevre ile ilk izlenimi verir. Bahçeli konutlar için peyzajdan bahçe duvarlarına tasarım fikirleri ve alternatif örnekler yeni ev yaptıracaklara ilham verebilir. Ayrıca, duvar kağıdı & boyamaları sekmesinde ilgili profesyonellerin çalışmalarını inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda müstakil konutlar için ilham verecek 19 şahane bahçe duvarı örneğini bir araya getirdik. Özellikle yeni bir ev yaptırmak ya da bahçe duvarı dizaynını elden geçirmek isteyenlere ilham verebilir. 

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Ucuz ama çok güzel: 67 metrekarelik rustik ev’ yazımız da ilginizi çekebilir.

1. Taş kaplama, bahçe duvarları için gerek klasik gerekse modern stil projelerde rağbet görüyor. Natürel dokuları yansıtan huzur veren bir atmosfer oluşturmak isteyenlere ilham verebilir.

2. Yalınlık ve sadelik arayanlara muntazam bir bahçe duvarı örneği. Beyaz duvarlarla siyah parmaklıklı geniş kapı araç girişi için de mevcut alan sağlıyor, renklerin kontrastı göze hitap ediyor.

3. Betonarme duvar ile tamamiyle yalın bir bahçe duvarı dizayn edilebilir. Minimalist yaklaşımla sadeliği ön plana çıkararak fark yaratmak mümkün.

4. Nötr renk tonlarının tercih edildiği tuğla duvar kaplamaya ne dersiniz? Mahremiyete önem verenler için bahçe duvarı yüksekliği kullanıcıların ihtiyaçlarına göre belirlenecektir.

5. Beyaz modern bir cephe ile kırmızı tuğla duvar bir arada sıcak bir uyum sağlıyor. Girişi daha davetkar kılacak ve sıcak bir atmosfer sunacak natürel dokulara odaklanabilirsiniz.

5. Ahşap kaplama bahçe duvarları natürel renklerle muntazam uyum sağlayacaktır. Ahşabın renk tonlarını cephe dizaynında kullanılan kaplama renklerine göre ayarlayabilirsiniz.

7. Üç boyutlu çalışma örneklerinde bahçe duvarlarını farklı materyallerle gözden geçirerek karar verebilirsiniz. Beton kolonlarla mesafeyi kapatacak parmaklıklar ya da mahremiyeti koruyacak tuğlalar kullanabilirsiniz.

8. Kahverengi kapılarla doğal taş duvar natürel renklerin uyumunu öne çıkarıyor. Cephe dizaynında da göz yormayan natürel renkler kullanılmış.

9. Çarpıcı çizgileriyle modern konutun cephesi ile muntazam uyum sağlayan bahçe duvarları ve ahşap kapı sistemleri göz okşuyor.

10. Bahçe duvarlarında yapay ya da doğal taş kaplama kullanırken, kapı dizaynında da ahşap gibi natürel malzemeleri kullanabilirsiniz.

11. Nötr renklerle kahverengi, beyaz tonlarını bir araya getiren bu cephe örneğinde bahçe duvarı ile benzer geometrik formlar kullanılmış.

A modern home with Artistic twist Modern Houses by KREATIVE HOUSE Modern Iron/Steel
KREATIVE HOUSE

A modern home with Artistic twist

KREATIVE HOUSE

12. Doğal taş duvar kaplama ile ahşabın muntazam uyumuna başka bir örnek. Cephe dizaynında da benzer dokular kullanılarak uyum ve ahenk yakalanıyor.

13. Nötr renklerle bahçe duvarları için ayrılan kolon mesafelerini farklı materyallerle kapalı ya da boşluklu tasarlayabileceğinize dair alternatif bir örnek.

14. Parmaklıklarla sofistike yaklaşımı ön plana çıkaran, muntazam ışıklandırma unsurlarıyla sıcak bir atmosfer oluşturan şahane bir müstakil konut.

15. Çok fazla materyal kullanmaya gerek kalmadan tek renk ve iki dokuyu bir araya getiren bu örnekte geometrik formlar ön plana çıkıyor.

16. Kahverengi, krem tonlarının uyumuyla natürel renkleri bir araya getirmeye ne dersiniz? Natürel renk ve dokularla huzur veren bir atmosfer oluşturmak kolaylaşıyor.

17. Gerek müstakil konut cephesinde, gerekse bahçe duvarı kaplamasında tuğla duvar zarafeti ve uyumunu ön plana çıkaran şahane bir örnek.

18. Nötr gri tonları, füme rengi ve beyazın soğuk bir atmosfer oluşturmasını önleyecek ahşap bölmeler, son derece sıcak bir atmosfer oluşturuyor.

19. Maun rengi ile beyazın muntazam bir uyum ve ahenk sağladığı bu örnekte, müstakil konut cephesinde de benzer nitelikler taşıyan dokular tercih edilmiş. Muntazam ışıklandırma unsurları ile bir araya gelerek sıcak bir atmosfer oluşuyor.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!