Jak Feng Shui zmienia życie

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Jak Feng Shui zmienia życie

homify.Pl homify.Pl
The Lollipop garden Modern Garden by Robert Hughes Garden Design Modern
Loading admin actions …

Feng Shui to prawdziwa sztuka opierająca się na organizacji przestrzeni w taki sposób, by zmaksymalizować jej pozytywną energię.

Początki Feng Shui sięgają starożytnych Chin, a w dzisiejszych czasach jest dość powszechną praktyką popularną szczególnie na Zachodzie. Jeśli się nad tym zastanowimy, to ma to pewien sens. Zachodni styl życia wiąże się z szybkim tempem życia, smogiem i zanieczyszczeniami, a także hałasem—wszystko to czynniki stresogenne, które bardzo negatywnie odbijają się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Stąd też ogromne zainteresowanie sposobami na wprowadzenie do najbliższego nam otoczenia harmonii i spokoju. Pomaga nam w tym Feng Shui.

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji proponujemy Wam 10 podstawowych zasad Feng Shui w domu. Może zachęci to Was do głębszej analizy tej sztuki.

​1. Feng Shui w domu: wprowadzenie pozytywnej atmosfery

Pierwsza zasada Feng Shui polega na specjalnej dbałości o fasadę domu. Jeśli prawdą jest, że przytulny i relaksujący dom to dom pełen pozytywnej energii, to równie prawdziwe jest to, że ta energia powinna zostać uchwycona natychmiast, przy wejściu do domu.

Dbając więc o zasady Feng Shui, powinniśmy zadbać o porządek już przy drzwiach wejściowych.

​2. Feng Shui w domu: Porządek w przedpokoju

Jednym z podstawowych aspektów tworzenia wnętrza zgodnego z Feng Shui jest harmonijne i delikatne wejście do domu. Zgodnie z tą filozofią, nieporządek zaburza przepływ pozytywnej energii w domu, a wręcz powoduje negatywną atmosferę.

Wszystko to, co kojarzy się ze złymi wspomnieniami powinno zostać usunięte z domu, a nadmiar mebli i elementów dekoracyjnych to tylko przeszkoda dla pozytywnej energii.

​3. Feng Shui w domu: znaczenie ustawienia mebli

Aby wprowadzić zasady Feng Shui do domu, należy ustawić meble w inteligentny sposób. Zgodnie z wytycznymi, meble nie powinny znajdować się pośrodku pomieszczenia, ale jak najbliżej ścian. Aby uzyskać optymalne ustawienie mebli, skonsultujmy się z zaufanym projektantem. Feng Shui jest tak popularne, że na pewno będzie znał on wszelkie jej wytyczne.

​4. Feng Shui w domu: oddzielenie strefy pracy od strefy wypoczynku

Jedną z podstawowych zasad Feng Shui jest wyraźne określenie granic różnych przestrzeni, zwracając szczególną uwagę na oddzielenie strefy pracy (jak na przykład domowe biuro lub biblioteczka), od tych, w których wypoczywamy. Pełen wypoczynek jest niemożliwy, gdy zawsze na widoku jest praca.

​5. Feng Shui w domu: naprawiamy wszystko możliwie szybko

Zgodnie z filozofią Feng Shui, każdy element wyposażenia domu powinien być funkcjonalny, dlatego jeśli cokolwiek wymaga naprawy, nie zwlekajmy z podjęciem działań! Każdy, nawet najmniejszy problem jest źródłem stresu i należy się go pozbyć.

​6. Feng Shui w domu: mile widziane lustra

Lustra są zawsze mile widziane—w każdym pomieszczeniu. Tafla lustra jest niczym pryzmat powielający i odbijający pozytywną energię.

​7. Feng Shui w domu: kwiaty i rośliny dają radość

Wzbogacenie wystroju kwiatami i roślinami jest krokiem w stronę filozofii Feng Shui. Obecność zieleni nadaje pomieszczeniu spokoju, czego przecież właśnie poszukujemy.

​8. Feng Shui w domu: woda to życie

Myśleliście kiedyś o zainstalowaniu fontanny w ogrodzie lub na tarasie? Nie zastanawiajcie się dłużej! Woda jest symbolem życia, więc jak najbardziej wpisuje się w filozofię Feng Shui.

​9. Feng Shui w domu: każdy kolor ma swoje znaczenie

Pamiętajmy, że każdy kolor ma swoje znaczenie, więc powinniśmy wybierać rozważnie. Zieleń symbolizuje naturę, a zatem życie i nadzieję; żółty to moc, a czerwony i fioletowy są uważane za barwy szczęścia.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ten temat, mamy dla Was źródło wiedzy: Kolory Feng Shui – jak malować, żeby dobrze mieszkać?

​10. Feng Shui w domu: unikamy narożników

Ostatnia zasada Feng Shui, o której nie mogliśmy nie wspomnieć, polega na preferowaniu zakrzywionych i falistych kształtów przed ostrymi krawędziami (emitującymi negatywną energię). Dobrym pomysłem jest również unikanie krzeseł i łóżek w rogach pomieszczenia—poczucie ciasnoty i ograniczenia utrudnia wypoczynek.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!