Wyjątkowy dom spowity w czerń!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Wyjątkowy dom spowity w czerń!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Country style house by Kwint architecten Country
Loading admin actions …

Jaki powinien być idealny domek letniskowy? Odpowiedzi na to pytanie byłoby zapewne tyle, co respondentów. Ważna będzie oczywiście lokalizacja, ale co poza nią? Domki letniskowe generalnie charakteryzują się prostotą, ich wystrój nie jest wyszukany lecz praktyczny. Ważne, żeby łatwo się je porządkowało. Od razu po naszym przyjeździe powinno wystarczyć szybkie przetarcie kurzy, odkurzenie i już powinniśmy móc cieszyć się wypoczynkiem. Domki letniskowe są przeważnie mniejsze od naszych domów jednorodzinnych. Podczas wspólnego wyjazdu chcemy dzielić ze sobą nawzajem czas, także wydzielanie przestrzeni do samotnej refleksji nie będzie tutaj tak istotne. Jeśli chodzi o materiał, drewno króluje, niezmiennie kojarząc nam się z atmosferą wakacji.

A zatem drewniany dom o nieskomplikowanej aranżacji, funkcjonalny, zbliżający do siebie członków rodziny. Do tych cech dodajmy jeszcze nowoczesny oraz stylowy i uzyskamy opis wspaniałego domku letniskowego od studia architektury Kwint Architecten.

Do wakacji jeszcze daleka droga lecz planować trzeba zacząć już teraz! W poszukiwaniu inspiracji wybieramy się zatem do Holandii…

Tradycyjna bryła, nowoczesny szyk

Domek letniskowy został w całości wybudowany z drewna, które od zewnątrz pomalowano na czarno—tak jego dach, jak i elewację. Czerń na zewnątrz kontrastuje z jasnymi kolorami aranżacji wnętrz, o czym zaraz się przekonamy. Mamy do czynienia z dwupoziomowym budynkiem o klasycznej formie prostopadłościanu przykrytego dwuspadowym dachem. Zadbany ogródek z geometrycznymi rabatami oraz dróżką wysypaną szarym żwirem podkreśla piękno prostoty domku.

Retro szyk

Wchodzimy do środka, gdzie czekają na nas wnętrza z jasnej, drewnianej sklejki, gdzieniegdzie przerwanej wprowadzeniem bieli. Część drzwi jest tutaj rozsuwana, chowa się w drewnianych ścianach. Pozwala to na otwieranie przestrzeni lub jej wydzielanie. w zależności od potrzeb. Podłogi wykonano z polerowanego betonu. W tej minimalistycznej scenerii zaproponowano odważną aranżację salonu z wykorzystaniem mebli w stylistyce retro o intensywnych kolorach. Choć trudno nie skupić na nich wzroku, to przyjrzyjmy się, co ciekawego kryje sufit…

Okna o podwójnej mocy

Okazuje się, że nasz prosty domek letniskowy wcale taki prosty nie jest. Spady dachu nie odpowiadają wysokości piętra. Zostało ono od nich częściowo odsunięte, unosi się nad parterem niczym korytarz bieli. Najciekawsze w tym projekcie są okna funkcjonujące jako połaciowe oraz jako świetliki. Doświetlają one jednocześnie piętro oraz parter. Ich forma jest zaskakująca i zdecydowanie wpływa na stworzenie we wnętrzach wyjątkowej atmosfery.

Jasna kuchnia z jadalnią

Umiejscowienie kuchni z jadalnią odpowiada panoramicznemu oknu, na które mogliśmy już zwrócić uwagę na pierwszym zdjęciu. Dzięki temu przestrzeń została znakomicie doświetlona, a piękny widok na okoliczny las stał się integralną częścią minimalistycznego wystroju. Zabudowę kuchni porównać można do białych, geometrycznych klocków, co sprawdza się doskonale w dialogu z podwieszonym piętrem. Przy okrągłym stole jadalni znajdziemy cztery plastikowe krzesła oraz praktyczną lampkę.

Schody skąpane w świetle

Pomieszczenia prywatne znajdują się na piętrze, na które prowadzą efektowne schody. Jak już wspominaliśmy, drewniana sklejka dominuje we wnętrzu tego domu. Tania oraz lekka sprawdza się doskonale tworząc stylowe aranżacje, pełne spokoju. Faktura drewna urozmaica prostotę. Schody zostały doskonale doświetlone dwoma otworami okiennymi. Uroda okolicznej natury jest tutaj najlepszą dekoracją! Powoli odkrywamy, że znaleźliśmy się w interesującej lokalizacji…

Zachwycająca lokalizacja

Nasz czarny domek letniskowy znajduje się nad rzeką czy też nad jednym z kanałów wodnych, tak typowych dla Holandii. W Polsce raczej nie zdecydowalibyśmy się budować tak blisko brzegu, jednak tutaj można było sobie na to pozwolić. Efekt? Tafla wody wydaje się przedłużeniem trawnika działki! A skoro o trawniku mowa, to zwróćmy jeszcze uwagę na prosty taras utworzony z białych płytek, wyróżniający się na tle intensywnej zieleni. W tym domku letniskowym naprawdę można nacieszyć się naturą. 

Myślicie o nieco bardziej ekstrawaganckim pomyśle? Sprawdźcie koniecznie ten Katalog Inspiracji: Domek dla hobbitów?

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!