Kusursuz bir teras tasarımı için 10 örnek | homify

Kusursuz bir teras tasarımı için 10 örnek

umit atdağ umit atdağ
Seferin Arquitetura Modern Terrace
Loading admin actions …

Teras; bir evin dış ortam ile bağını oluşturan, ev sakinlerine doğal bir hayat imkanı sunan ve evin gerdanlığı rolünü üstlenen alanlardır. Bu nedenle teras alanları son derece önemli ve ev sakinleri için ekstra yaşam alanları haline gelmiştir. Teras dekorasyonu yapmak zorlu bir süreç olsa da doğru hamleler ile kusursuz bir teras dekore etmek oldukça kolaydır. Bu gün birbirinden özel tasarımlara sahip kusursuz teras dekorasyonlarını inceliyoruz.  Her akıma ve düşünceye uygun modelleri inceleyerek evinize yapacağınız teras hakkında fikir edinebilir, bir terasta olması gereken tüm detaylara hakim olabilir ve en önemlisi kusursuz bir terasa ve bahçe düzenlemesine sahip olarak evinizin de kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. Homify teras dekorasyonları sayfasını ziyaret ederek çok özel teraslar hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Tamamen açık teraslar

Evinizin çatı planını oluştururken çatınızı biraz daha uzatıp dört tarafı açık modern bir teras yapabilir, bahçenin tadını bu teras yardımı ile  çıkarabilirsiniz. Doğru zemin döşeme ve mobilyalar ile kusursuz bir dekorasyon yapmak ve doğru tasarıma sahip olmak sizin elinizde. 

Kapalı verandalar

Modern Kitchen / Lounge Extension homify Modern Conservatory
homify

Modern Kitchen / Lounge Extension

homify

Kış aylarının sert soğuklarına karşın aynı zamanda bir kış odası gibi de kullanabileceğiniz bir terasa sahip olmak istiyorsanız  bu modeli tercih edebilirsiniz. Dört tarafı kapalı cama panellere sahip bu teras size aydınlık bir iç mekan imkanı da sağlıyor.

Veranda özellikli teraslar

Evin  etrafına özel bir tasarım yaparak veranda havasını taşıyan teraslar yapabilirsiniz. Teras alanı  dört cephe de size doğanın tadını çıkarma imkanı sağladığı gibi evinize de farklı bir hava kazandıracaktır. dilediğiniz zaman ahşap korkuluklar ile bu alanı destekleyebilirsiniz.

Rahat şık ve güneşli

Modern bir mimariye sahip eviniz varsa yine modern bir teras alanı dekorasyonu ile hem evinizin değerini artırabilir hem de modernlik açısından evinizin bir bütün olmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap balkon

Evin dış cephesinde yer alan tüm cephelerde ahşap balkonlar yapıp bu balkonları birer  veranda gibi kullanabilirsiniz. tamamen ahşaptan yapacağınız bu modeller ile doğal birer verandaya sahip olabilirsiniz.

Doğru renkler

Teras dekorasyonlarında en çok dikkat edilmesi gereken nokta  doğru renklerin seçimi ve bir arada kullanılmasıdır. Doğru renkler tercih edildiğinde en kötü tasarıma sahip bir teras mükemmel ve kusursuz bir teras alanı haline getirilebilir.

Modern mobilyalar

Bir teras için teras mobilyaları hayati öneme sahiptir. Teras için seçeceğiniz mobilyalar terasa hayat veren ve terasa karakteristik özellik kazandıran unsurlar olduğu için modern mobilyalar seçmeli ve doğru bir yerleşim planı oluşturmalısınız.

Ahşap tasarımlar

Evinizin iç avlusu varsa tamamen ahşap tasarıma sahip bir modelle evinize değer kazandırabilir, doğal bir görünüme sahip bütünlük açısından kusursuz bir eve sahip olabilirsiniz.  Ahşap mobilyalar ile bu alanı doğal ve şık bir teras alanı haline getişrebilirsiniz.

Rustik ve rahat

Farklı dekorasyon akımlarından etkilenerek hem rustik özellikleri ön planda olan hem de rahatlığı ile insana hzuur veren bir terasa sahip olmak için bu modeli tercih edebilirsiniz.

Konfor ve huzur

Bir teras insana huzur veren ve konforu  ile rahatlamanızı sağlayan özelliklere sahip olmalıdır. doğru tercihler ve doğru adımlar kusursuz bir terasa sahip olmanızı sağlayacağı gibi iç açıcı ve pozitif enerji veren bir teras dizaynı yapmanızı da sağlayacaktır.

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!