2017 yılında en çok tıklanan bahçe fikirleri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

2017 yılında en çok tıklanan bahçe fikirleri

Meral Eser Meral Eser
by homify
Loading admin actions …

2018 yılına yaklaşırken geçmiş yılın en beğenilen bahçe fikirlerini bir araya getirdik. Havadar alanları işlevsel hale getirmek ve bahçe dekorları için ilham veren fikirler arıyorsanız alt başlıklarımızı mutlaka gözden geçirin. Hamak keyfi, havuz ve şezlonglar, dekoratif bitkiler, ağaçlar, huzur veren bahçeler ve dahası. İşte 2017 yılının en beğenilen bahçe fikirleri ve iham veren fotoğraflar!

1. Çağdaş ve modern

Son derece ferah ve iç açıcı atmosferiyle davetkar bir giriş alanı görülüyor. Nötr renklerle kontrast oluşturan renk ve dokuların bir araya geldiği cephede geniş pencere açıklıkları dizayn edilmiş. Enfes bahçe manzarası eşliğinde konfor sunan yaşam alanları dizayn ediliyor.

2. Duvarlarınızı çiçeklendirin!

Fark yaratan dekor fikirleri için duvarları daha estetik kılan renkli çözümleri kullanmaya ne dersiniz? Duvara monte saksı aparatları ile daha renkli ve davetkar bir giriş dizayn edebilirsiniz. Bir evin girişini daha davetkar kılan çözümler arasında hem hesaplı hem de göze hitap eden örneklerden biri.

3. Havuzlu bahçe

İster dekoratif amaçlı olsun ister işlevsel amaçlı olsun; suyun sesi terapi etkisi oluşturacaktır. Baheçeleriniz için havuz modeli arıyorsanız, taş duvarlarıyla natürel dokuları ön plana çıkaran bu örnek size ilham verebilir.

4. Ahşap zemin

Bahçenizi daha konforlu kılan oturma alanları, oyun alanları dizayn etmek için ahşap bir zemin kaplama alternatifini değerlendirebilirsiniz. Özellikle havuzlu bahçeler için güneşlenme fırsatı oluşturacak zeminlerde şezlonglar kullanabilirsiniz.

5. Ferah atmosfer

Geniş bir bahçe alanı içinde sadece dinginlik arıyor ve ailenizle huzurlu bir yaşam için konfor sağlamak istiyorsanız, sadelik ve basit çizgilerden faydalanabilirsiniz. Havadar alanlarda içeceklerinizi yudumlamak için bir oturma alanı dizayn etmek yeterli olacaktır, manzaranın keyfini çıkarın!

6. Dekoratif çözümler

Bahçeleriniz için bitkiler, ağaç türleri ya da çiçeklerin yanı sıra dekoratif objeler, sanat eserleri ve dahasını kullanarak özel hale getirebilirsiniz. Fark yaratan bahçe dekorları için aksesuarları gözden geçirmeye başlayabilirsiniz.

7. Enfes bir bahçe!

Tropikal ağaçlar ya da bitkilerle uygulanacak şehrin iklim şartları göz önüne alınarak bahçe dizaynında fark yaratabilirsiniz. Ferah ve aydınlık cephesi ile minimal yaklaşımla tasarlanan şık bir bahçe. homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda ev modeli bulabilir, uygulama fikirleri edinebilirsiniz.

8. Özenli peyzaj

Farklı formlarla daha dekoratif bir peyzaj düzeni oluşturmaya ne dersiniz? Bahçenizde ayrılan alanda çiçekler ve bitki türlerini mevsim koşullarına göre ayıracağınız türlerden seçebilirsiniz. Peyzaj için önceden kullanılacak bitki türleri ve çiçekleri belirleyerek planlama yapabilirsiniz.

9. Konfor ve rahatlık

Oturma alanları, yemek alanı ve keyif alanı için özel olarak dizayn edeceğiniz teraslar için teras kapatma alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz. Konforun yanı sıra keyfinden vazheçmeyenler için hamak alternatifi ve oturma alanları ile döşenen şahane bir örnek!

10. Konuklarınızı davet edin!

Oturma alanlarını güneşin zararlı ışıklarından koruyacak ve manzaranın keyfini çıkarmanızı sağlayacak bir açık kulübe formatı ile çözümleyebilirsiniz. Ahşabın şekil alabilirliğinin kolaylığının yanı sıra sıcak doğa ile uyumlu sıcak bir atmosfer oluşturacağını belirtelim.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Bahçenizde fark yaratacak 6 parlak fikir' yazımız da ilginizi çekebilir.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!