Örnek alınacak binlerce fikirle dolu 20 harika yatak odası | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Örnek alınacak binlerce fikirle dolu 20 harika yatak odası

Homify TR Homify TR
Eclectic style bedroom by Erika Winters® Design Eclectic
Loading admin actions …

Dekorasyon bir uzmanlık işidir. Amatör olarak veya hobi düzeyinde yaptığınız faaliyetler profesyonel dekorasyon hizmetleriyle kıyaslanamaz. Ancak bu evinizde dilediğiniz dekorasyonu yapamayacağınız anlamına gelmez. Hatta belki de kendi evinizde kimi profesyonellerden daha iyi işler çıkarabilirsiniz. Çünkü sizi en iyi siz tanırsınız ve ne seveceğinizi de en iyi siz bilirsiniz haliyle. Evinizde sıradan ve her evde bulunan mobilya ve aksesuarlardan, sıkıcı bir düzenlemeden fazlasını istiyorsanız ve içinizde bir parça bile yaratıcılık olduğunu düşünüyorsanız, aslında hemen her şey sizin için ilham kaynağı olabilir. Bu yazıda sizler için derlediğimiz yatak odalarında ise sıradan örneklerden çok daha fazla ilham alınacak fikir olduğunu düşünüyoruz. Yatak odanızda özel ve farklı bir dekorasyon yapmak niyetindeyseniz, bu yatak odaları başlangıç için size gereğinden de fazla malzeme verecekler.

Özenli ve özgün bir çalışma

Choapan Decor by Erika Winters®Design Eclectic style bedroom by Erika Winters® Design Eclectic
Erika Winters® Design

Choapan Decor by Erika Winters®Design

Erika Winters® Design

Birbirinden oldukça farklı parçaların bir araya getirildiği bu yatak odasında oldukça titiz bir çaba olduğuna şüphe yok. Duvardaki muazzam halıdan iki farklı komodin modeline kadar son derece şık bir yatak odası.

Sadeliğin içindeki canlılık

Zemini, duvarları ve mobilya seçimiyle yalın ve sakin bir görüntü sunarken, stor perdeleri, halısı, duvardaki tablo ve nevresim tercihleriyle içindeki canlılığı yansıtmayı da ihmal etmeyen bir yatak odası.

Sıcaklık arıyorsanız

İddialı bir duvar renginin tercih edildiği bu yatak odasında, diğer her şeyin de bu parlak turuncudan aşağı kalır yanı olmadığını teslim etmek gerekiyor.

Kaliteli bir uyku önceliğiniz ise

Her odayı ele veren bir özelliği vardır. Bu özellik son derece değişken olmakla birlikte bir odaya baktığınızda da hemen kendini gösterir. Kalın ve koyu renk perdeler, bu yatak odasının kaliteli bir uykuyu odak noktasına koyduğunu hemen ele veriyor.

Zevkli ve seçkin bir yatak odası

Görece küçük bir iç hacme sahip olan bu yatak odası, doğru bir dekorasyon ve seçkin bir derleme ile bu küçüklüğü ihmal edilebilir düzeye indirmeyi  başarıyor.

Şaşı bak şaşır

Doğrusu bu tipte bir yatak odasını her zevke hitap ettiğini söylemek oldukça güç. Ancak çok sayıda aksesuar ve çok ilginç desenler arasından ilham verici unsurlar yakalamak da mümkün.

Ege esintileri

Mavi ve beyazın yan yana geldiği her yerde Ege'yi, özelde de Bodrum'u hatırlarız. Beyaz evleri ve masmavi deniziyle bu efsanelere konu olmuş şirin kentin izlerini taşıyan bir yatak odası pek çoğumuz için cazip bir seçenek olabilir.

Neon severlere

Neon renklerin her zevke hitap etmediği aşikâr. Hele ki yatak odasında neon kullanımını bir hayli iddialı görebilirsiniz. Ancak griyle kontrast bir şekilde kullanılmış bu parlak sarı renginin bu odaya yakışmadığını söylemek de bir hayli zor.

Yaratıcı dokunuşlar

Yatak odasının duvarına göz sağlığı tespitinde kullanılan harf ve biçim tablosunu andıran bir tablo asmak kimin aklına gelir? Doğrusu hayli yaratıcı ve ilham verici bir yatak odası.

Dar alanda büyük sonuçlar

Küçük evler ve küçük odalar çağımızın bir gerçeği ve onları telkin yoluyla büyütme şansımız yok. Ama doğru bir dekorasyonla gereken her şeyi küçük bir odaya sığdırmak da imkânsız değil. İşte size güzel bir örneği.

Capcanlı renkler

İddialı renkleri ile dikkat çeken bir başka yatak odası daha. Bu kez fuşya ve turkuaz bir arada kullanılmış. Bu iki rengin kesiştiği zemindeki halı ise oldukça ince düşünülmüş.

Avangard severlere

Avangard rüzgârına kapılanlar arasında kendinize de yer ayırdıysanız, bu oda hiç şüphesiz ilginizi çekecektir.

Annenizin evindeki konfor

Ne kadar yaşlanırsak yaşlanalım, anne ve babamızın evinde, yani büyüdüğümüz evdeki konfor bizim için daima özlenen bir şey olmuştur. Yatak odanızda işte tam olarak böyle bir rahatlık arıyorsanız, bu odada örnek alabileceğiniz çok şey var.

Pozitif boşluk

Odanın bütün eşyalarını belli bir bölüme yoğunlaştıran ve geri kalan alanı tamamen boş bırakan bu ilginç yatak odası, pozitif boşlukların ne kadar yararlı olabileceğini çok iyi bir şekilde örnekliyor.

Country tarzı sevenlere

Evinizde country tarzından vazgeçemiyorsanız, bu oda sizin için ideal yatak odasının tam karşılığı olabilir.

Biraz gösterişten zarar gelmez

Yatak odaları genellikle sade dekore edilir. Ancak bunun bir kural olduğu da söylenemez. Siz de yatak odanızda iddialı bir tarz yaratmak istiyorsanız, bu gösterişli yatak odasından ilham alabilirsiniz.

Sanat ruhunuza mı işledi?

Dekorasyon adına bütün enerjisini tek bir duvara yöneltmiş ama orada da tam anlamıyla bir şaheserin bulunduğu bu yatak odası herkese göre olmayabilir. Ama içinde sanat aşkı olan herkesin bu odaya hayran olacağına hiç şüphe yok.

Küçük, pratik, şık

Küçücük bir hacme tek kişinin ihtiyacı olan bütün yaşam alanını sığdıran bu oda, kısıtlı imkânlarla da harika sonuçlar alınabileceğini kanıtlar nitelikte.

Biraz da gülelim

Duvar resmi konseptine muzip bir yaklaşım sergileyen bu yatak odası, aynı ruhu nevresim ve yastıklarında da sürdürmeyi başarmış görünüyor.

Ferahlık arayanlara

Adeta havada duruyor izlenimi veren nefis bir karyolanın karakterize ettiği bu yatak odası, ferahlıktan vazgeçemeyenler için mükemmel bir örnek teşkil ediyor.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!