9 najciekawszych nowoczesnych domów! | homify

9 najciekawszych nowoczesnych domów!

Alicja Olko Alicja Olko
ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT Scandinavian style houses
Loading admin actions …

Marząc o własnym domu, wielu z nas ma w głowie obraz domu nowoczesnego, stylowego i wykonanego z najwyższej jakości materiałów. Nowoczesne domy pociągają nas- głównie za sprawą wyjątkowych brył, niezwykłych kształtów i nietypowych materiałów. Przechodząc obok nich przystajemy, zastanawiając się, jak wyglądają w środku. Wrażenie zewnętrzne jest jednak w ich przypadku najważniejsze.

Dlatego dzisiaj pokażemy Wam 9 najciekawszych naszym zdaniem nowoczesnych domów i zaprezentujemy, jak wyglądają z zewnątrz. Zapraszamy!

Nowoczesny dom zintegrowany z naturą

Dom ten jest wspaniałym dowodem na to, że nowoczesna architektura może doskonale komponować się z naturalnym środowiskiem. Wykonano go z naturalnego materiału, jakim jest drewno, aby jako całość komponował się z otaczającym go krajobrazem. Prosta bryła, bazująca na idealnej geometrii oraz klarownych liniach, daje pierwszeństwo naturze. Projekt tego nowoczesnego domu umożliwia życie w zgodzie z naturą- także dosłownie. Wspaniały przestronny taras, z wbudowanym w niego miejscem na ognisko, umożliwia relaks na świeżym powietrzu, zarówno w dzień, jak i wieczorem.

Nowoczesny dom kameleon

Ten dom także doskonale komponuje się z otaczającym go środowiskiem, a nawet się z nim zlewa. Dzięki niezwykłemu pokryciu elewacji, zdaje się wtapiać w znajdującą się z nim roślinność. Bryła domu składa się z kilku sześciennych bloków- każdy z nich charakteryzuje się płaskim dachem i prostotą linii. Forma budynku dostosowana jest do ukształtowania terenu, wykorzystując na swoją korzyść jego mankamenty. W ten sposób dom jeszcze bardziej wtapia się w otoczenie.

Nowoczesny dom o niewielkim rozmiarze

Nowoczesne domy wnosi się nie tylko na dużych, podmiejskich działkach. Niektóre projekty doskonale nadają się do tego, aby w ich oparciu stworzyć nowoczesny dom w samym środku miasta. W takim przypadku liczy się przede wszystkim rozmiar. Niewielki, nowoczesny domek niemal wciśnięto pomiędzy dwa większe budynki. Niewielki metraż działki wymuszał nie tyko rozmiar, ale także kształt bryły. Zdecydowano się na zmodyfikowany sześcian, wycięty po prawej stronie, aby zaznaczyć strefę wejścia i taras. Klarowne linie, jak i ciekawe materiały pokrywające elewację odciągają uwagę od jego niewielkiego rozmiaru.

Nowoczesny dom z widokiem

Kolejny doskonały projekt, który perfekcyjnie wykorzystuje ukształtowanie terenu. Bryła budynku wyniesiona została ku górze, aby stworzyć efekt dominacji domu nad otoczeniem. Głowna bryła w kształcie sześcianu masywnie góruje nad regionem. Łączy się z wbudowanym w skarpę podestem, na którym umieszczono taras wraz z wbudowanym w nim basenem. Jedną ze ścian fasady całkowicie przeszklono, otwierając dom na otoczenie zewnętrzne.

Nowoczesny dom o spiczastym dachu

Choć płaski dach to domena nowoczesnej architektury, to jednak inne kształty dachów są także dozwolone. Nietypowe kształty i zaskakujące formy przypisane są bardziej architekturze futurystycznej, jednak, gdy wykorzystane poprawnie, doskonale wpisze się w nurt nowoczesnego budownictwa. W tym przypadku sufit dachu wynosi się ku górze, nadając budynkowi kształt skoczni. Dzięki temu zewnętrzna ściana po tej stronie jest większa powierzchniowo, co wykorzystano, umieszczając w niej ogromne okna. Wyobraźcie sobie tę otwarta przestrzeń w środku!!!

Nowoczesny dom jak fort

Nowoczesne materiały, jakie jak beton architektoniczny, coraz częściej znajdują swoje w nowoczesnym budownictwie. Ich użycie do wnoszenia budynków mieszkalnych sprawia, że jawią się one masywnie i solidnie. Materiały taki doskonałe łączą się z innymi, zwłaszcza ze szkłem. Właśnie w tej sposób osiągnąć można najbardziej nowoczesny efekt. Dom niczym fort może jawić się nieco chłodno z zewnątrz, ale najczęściej rekompensuje się to przyjemnymi wnętrzami.

Nowoczesny dom o wielu oknach

Nowoczesne domy to takie, których wnętrza skąpane są w naturalnym świetle, emanując jasnością i intensywnym blaskiem. Aby było to możliwe, konieczne są duże i liczne okna, otwierające dom na otoczenie. W nowoczesnej architekturze niezwykle często stawia się na wielkopowierzchniowe przeszklenia, nawet w formie całej ściany zewnętrznej fasady. Ten dom jest tego doskonałym przykładem- ogromne okna na każdej z kondygnacji nie tylko otwierając go na otoczenie, ale także wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, a samej bryle nadają nowoczesnego charakteru.

Nowoczesny dom o przytulnym charakterze

Nowoczesne domy mogą być także ciepłe i przytulne. Choć zazwyczaj do ich wznoszenia używa się surowych materiałów- betonu, metalu, szkła- to jednak znaleźć można takie przykłady, na których widok od razu robi nam się cieplej. Domy z drewna także mogą mieć nowoczesny charakter. Udowadnia to ten prezentowany na zdjęciu. Prosta sześcienna bryła, liczne przeszklenia, a elewacja wyłożona drewnem. To właśnie ten ostatni materiał czyni ten dom przytulnym i przyjemnym do oglądania.

Nowoczesny dom w bieli

Biel jest ulubionym kolorem stylu minimalistycznego, który ma wiele wspólnego w modernizmem a architekturze. W tym przypadku nieco bardziej złożona konstrukcja domu, z bardziej fantazyjną fasadą, zrekompensowana została idealnie białym pokryciem elewacji. Liczne okna otwierają budynek na otoczenie, wpuszczając do wnętrza naturalne światło.

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!