Türkiye'deki evlerden orijinal elbise dolapları: 12 örnek fotoğraf | homify

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Türkiye'deki evlerden orijinal elbise dolapları: 12 örnek fotoğraf

Homify TR Homify TR
Modern Bedroom by Canan Delevi Modern
Loading admin actions …

Tarihler ilerledikçe ve yaşam alışkanlıkları değiştikçe dekorasyonlarda da kullanım alışkanlıklarına ve yaşam kalitesine göre bazı öncelikler değişiyor. Modern hayat koşullarında modanın ve iş hayatında da prezantabl bir görünümün oldukça geniş bir önem arz ettiği artık yadsınamaz bir gerçek.  Bu gerçek bu kadar yaygınlaştığı için de tabii ki dekorasyon anlayışlarında da öne çıkmaya başladı. İnsanlar artık kazandıkları paranın hatırı sayılır bir miktarını kıyafetlerine ve aksesuarlarına harcıyorlar ve giyim kuşamda çeşitlilik de her geçen gün giderek artıyor. Dolayısıyla farklı ve çok sayıda kıyafetin idaresinin kolaylığı açısından giysi dolapları da büyüyor, çok işlevli hale geliyor ve hatta göz kamaştırıcı giyinme odalarına evriliyor. Artık bu devirde özellikle yoğun çalışan insanların ayakkabı sayıları bile o kadar arttı ki evlerimizde ayakkabılarımızı depolamak için farklı ve sıra dışı çözümler arıyoruz. Bugünkü yazımızda da giysi dolabı yetmeyenler için ilham veren örnek modellere yer verdik. Üstelik tüm örnekler Türkiye’deki evlerden!  Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz…

1- Aslında giyinme odaları giysi dolaplarından çok daha kapsamlı bir konu ancak bu giyinme odasında kullanılan bölme sayıları ve fonksiyonellikleriyle ilham veriyor.

2- Giysi dolabı yerine cam sürgülü kapılarla ayırdığınız bir giyinme köşesi oluşturmak da oldukça pratik ve şık bir fikir değil mi?

3- Aynalı dolap kapakları, sürgülü kapılar ve içeriden ışıklandırma… Hem şık, hem ahşap doğallığıyla göz dolduruyor, hem de kullanım kolaylığı açısından bir harika.

4- Duvarlarla ayrılan keskin ama modern bir alanı giysi dolabı olarak tasarlamak da sıra dışı fikirlerden biri.

5- Daha sıradan ama göz alıcı bir estetiğe sahip bu misafir odası dolabını nasıl buldunuz?

Ne de olsa konuklarınız da evinizde kaldıklarında giysilerini ve eşyalarını koymak için bir yere ihtiyaç duyacaklar. Misafirlerinizi mükemmel bir şekilde ağırlamak için başka nelere ihtiyacınız var biliyor musunuz? Tıklayın: Misafirleriniz gelmeden önce yapmanız gereken 17 şey!

6- Yeni nesil giysi dolabı modelleri yatak başı tasarımıyla entegre hale getiriliyor ve böylece hem görkemli bir görünüm hem de fonksiyonel ve yer tasarrufu sağlayan bir alan ortaya çıkıyor!

7- Yatak başı ünitesine entegre edilmiş bir başka örnek daha.

8- Ve bir bölme ile ayrılmış açık bir giysi dolabı.

9- Farklı boyutlardaki çekmeceler her zaman işe yarar! Bu dolaptaki çekmece boyutları ve sayısı da oldukça kullanışlı!

10- Yatak odasının iki cephesini de kaplayan ama rahatsızlık ve kalabalık yaratmayan bir tasarım. Kıyafetlerini dolaplara sığdıramayanlar için ideal.

11- Geleneksel modeller her zaman göz kamaştırıcı oluyor değil mi? Bu rustik modern yatak odasında da eski köy evlerindeki yerden tavana uzanan ahşap giysi dolapları taklit edilerek çağdaş dekorasyona adapte edilmiş.

Geleneksel mimari ve dekorasyon unsurları bugünün dünyasına estetik katmaya devam ediyor, öyle ki bugün en sıra dışı ve göz kamaştırıcı olan, ama aynı zamanda nostaljik bir huzur da yayan evler geleneksel çağrışımları olan evler. homify Türkiye sayfalarında en çok öne çıkan örneklerden birini görmek isterseniz Bodrum’daki şahane bir projeyi anlatan yazımız ilginizi çekebilir: Büyülenmeye hazır olun: Geleneksel mimari, çağdaş konfor!

12- Ve yatak odasında da televizyondan vazgeçemeyenler için TV ünitesine entegre bir model. Oldukça farklı çekmece ve dolaplarıyla hem ergonomik, hem şık, hem de kullanışlı.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!