Türk evlerinden aynen örnek alabileceğiniz 6 elbise dolabı | homify

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Türk evlerinden aynen örnek alabileceğiniz 6 elbise dolabı

Meral Eser Meral Eser
Modern Bedroom by CABINET Modern
Loading admin actions …

Depolama ihtiyacı, ev düzeni sağlamak açısından son derece gereklidir. Özellikle yatak odaları salon ya da oturma odalarına göre daha küçük bir alana sahip olabilir. Buna nazaran daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyulur. Elbise dolabı modelleri alanları verimli kullanmamız açısından çeşitlilik gösterir. Köşe ve kenarları depolama amaçlı değerlendirebilir, ölü ve boş alanları alan tasarrufu sağlamak amacıyla dolap ya da raf sistemleri ile ihtiyaca uygun dizayn edebilirsiniz. Bu yazımızda Türk evlerinden aynen örnek alabileceğiniz 6 elbise dolabın modelini bir araya getirdik, ilham veren tasarım fikirlerini değerlendirebilir, profesyonellere tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Yerden tavana çözümler

Beyaz duvar zemini ve tavanla bütünleşen yerden tavana bir çözüm yolu bulabilir, yatak odasına daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Giysi ve eşyalarınızı muhafaza ederken klasik stil zarafet unsurlarıyla dolap kulpları ve detaylardaki tasarım çizgilerini uygulanacak stile göre karar vererek belirleyebilirsiniz. Daha fazla depolama alanına sahip olmak için duvardan duvara ya da yerden tavana çözümlerle boşlukları değerlendirerek ekstra alan kazanabilirsiniz. Daha kasvetli ve karanlık bir atmosfer oluşturmaktan çekinenler için açık renk tonlar ve tavan ya da duvar zemin renkleriyle bütünleşen tonları tavsiye edebiliriz.

Gömme dolap

Yatak odasında giysiler, eşyalar ve ıvır zıvırların depolanacağı alanı daha akılcı ve verimli kullanmak istiyorsanız, gömme dolap sistemlerini değerlendirebilirsiniz. Hem işlevsel hem de duvarlarla bütünlük oluşturması açısından göze hitap eden gömme dolaplar göze hitap eden muntazam bir düzen oluşturmanızı sağlayacaktır. Cam ya da mat dolap kapaklarını arzuya göre saydam tonlarda da tercih edebilirsiniz.

Köşe ve kenarları değerlendirin

Köşe ve kenarları değerlendirmeyi ihmal etmeyin. Alan tasarrufu söz konusu olduğunda ölü ve boş alanları gözden geçirebilir, köşe ve kenarları değerlendirerek muntazam bir düzen sağlayabilirsiniz. Hem daha kullanışlı hem de iç açıcı bir atmosfer oluşturmak için boydan boya ve tavan boşluklarını değerlendirecek bir dolap dizaynı ile pürüzsüz kapak zeminleri ile yalınlık sağlayabilirsiniz. Tamamen kapalı yalın bir stil tercih edilebileceği gibi açık raf sistemleri ve askılık sistemlerini de kullanabilirsiniz.

Nötr renklerle muntazam uyum

Daha nötr renklerle göz karmaşası oluşturmayan, uyum ve ahenk yakalayan bir yatak odası döşemek istiyorsanız, bu örneğimiz size hitap edebilir. Hem natürel renkler hem de muntazam bir düzen oluşturmak huzur veren bir atmosfer oluşturacaktır. Dekorasyonda tercih edilen renk tonları ve dokularla uyumlu mat ya da parlak dolap kaplamaları alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Renklerin bütünleyici ve istenilen dingin atmosferi oluşturmada etkisi yadsınamaz.

Ahşap sıcaklığı

Döşeme zemini parkesi ile bütünlük sağlayan ahşap giysi dolabı bir giysi odası ya da alanı için ideal bir tasarıma sahip. Açık raf sistemleri son derece kullanışlı ve ihtiyaç duyulan giysi ve eşyaları göz önünde tutuyor. Ahşabın natürel renklerle uyumu ile huzur veren sıcak bir atmosfer oluşturmak kolaylaşıyor. Bej ya da beyazla muntazam uyum sağlayan ahşap dolapta, giysi raflarını farklı ebatlarda ihtiyaca uygun tasarlayabilirsiniz.

İhtiyaca uygun çözümler

Cam ve kırık beyaz tonlarıyla son derece şık ve depolama ihtiyacını maksimum seviyede karşılayacak muntazam bir giysi dolabı. Özellikle raf ve çekmece ihtiyaçlarını ustanıza sipariş verirken yatak odasındaki depolama ihtiyacına göre belirleyebilirsiniz. Eğer ihtiyacı karşılamıyorsa daha fazla raf sistemi ya da askılık sistemini tasarıma dahil edebilirsiniz. Unutmayın ki sipariş verebileceğiniz dolap sistemleri evinize özel ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde muntazam tasarlanmalıdır. Bu iş için ayrıca uzmanlardan destek alabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Dolap yaptırmadan önce mutlaka görmeniz gereken 6 fotoğraf' yazımız da ilginizi çekebilir.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!