Türk evlerinden aynen örnek alabileceğiniz 18 mutfak | homify

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Türk evlerinden aynen örnek alabileceğiniz 18 mutfak

nihal e. nihal e.
Modern Kitchen by homify Modern
Loading admin actions …

Mutfak dekorasyonunu yenilemek istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız eğer sizin için seçtiğimiz 18 mutfak örneğine göz atarak kendi mutfağınız için ilham alabilirsiniz. Bu örneklerin en güzel yanı ise her birinin Türk tasarımcıların elinden çıkmış olması.

​1- Köşe mutfak

 Portakal Ahşap imzasını taşıyan ilk mutfak örneğinde köşeye denk gelmiş mutfak dolapları tezgahla birlikte beyaz renkli. İç duvarda ise mozaik kaplamalar kullanılmış. Modern ve ferah bir örnek.

​2- Ahşap ve beyaz

Bir diğer köşeli mutfak tasarımı Hebart Mimarlık ve Dekorasyon tarafından İdealistkent Villa için yapılmış. Alt dolaplar beyaz, üst dolap ise ahşap tercih edilmiş.

​3- Akdeniz mutfağı

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi tarafından Yarbasan Taş Evleri için hazırlanan mutfak Akdeniz stilinin güzel bir örneği. Ahşap malzemenin yoğunluğu ile birleşen çiçek desenleri ile iç açıcı bir mutfak elde edilmiş.

​4- Modern ve şık

Beyaz renkli ahşap dolapların siyahla çerçevelendiği bu mutfak modern ve çok şık görünüyor. Çağdaş tasarımlı masa sandalye takımı ile herkesin beğenisi kazanan bir örnek.

​5- Aydınlık mutfak

Zemine dek uzanan penceresi ile son derece aydınlık görünen mutfakta tezgah altındaki ahşabın sıcak etkisi tüm mekanda hissediliyor.

​6- Göz alıcı kırmızı

Dekorasyon Şirketi imzasını taşıyan bu mutfak dolapların göz kamaştıran kırmızılığıyla dikkat çekiyor. Bu güzel rengi daha iyi yansıtan parlak yüzeylerle kusursuz bir örnek.

​7- İnce ve uzun

Bir diğer ince ve uzun mutfak örneğinde dar alanlar için tercih edilen beyaz rengi uygulanmış. Bununla birlikte iç duvarda açık mavi gök yüzünü çağrıştırarak ferahlık yaratmış diyebiliriz.

​8- Küçük ama estetik

Mimpera tarafından Göktürk’teki bir daire için tasarlanan mutfak küçük alanına rağmen gayet şık ve davetkar görünüyor.

​9- Siyah duvar

Zen Bodrum Modern Kitchen by ARTHUR&MILLER Modern
ARTHUR&MILLER

Zen Bodrum

ARTHUR&MILLER

Beyaz renkli mutfak dolapları ile kontrast sağlama amacıyla duvara siyah fayanslar döşenmiş. Dekoroba İç Mimari ve Dekorasyon imzasını taşıyan mutfak country stilde bir örnek.

​10- Modern ahşap

Mutfakta ahşap kullanmak genellikle geleneksel bir hava yaratsa da gayet çağdaş mutfak örneklerinde de malzemeye rastlıyoruz. Bu mutfak Arthur & Miller tarafından Zen Bodrum için tasarlanmış.

​11- Bordo ve beyaz

Beyaz rengi hemen hemen tüm renklere uyum sağlar. Bu nedenle beyaz ve siyah mutfaklar gibi beyazın başka renklerle kombinlendiği mutfak örnekleri görürüz. FG Mimarlık imzasını taşıyan bu mutfakta ise bordo rengi ile birlikte kullanılmış.

​12- Modern country

Country stil mutfaklar çoğunlukla kır evlerini çağrıştırsa da daha modern parçalarla da bu tarzda mutfaklar tasarlayabilirsiniz. Tamamen açık renklerin ağır bastığı mutfak tezgah için ahşap kullanılmış.

13- Adaya eklemlenen bar

Büyük mutfaklara uygun bir örnek gördüğümüz fotoğrafta L şeklindeki kalın bar adaya eklemlenmiş durumda.

14- Duvara monte masa

Dar bir alana sahip mutfaklarda yemek masasını koyacak yer bulmak güçtür. Örnek fotoğrafta ise adaya monte tasarlanmış bar, geniş bir yemek alanı sunuyor.

​15- Siyah ve beyaz

Siyah ve beyaz ikilisi her mekana yakışan zamansız bir ikilidir. Hiçbir zaman modası geçmez ve daima şık durur.

16- Koyu ahşap

Ahşabın modern tasarımı ile birlikte farklı gözükmesi için değişik tonlarını kullanabilirsiniz. Bu örnekte koyu ahşap dolaplar, başka bir renge gerek kalmaksızın beyaz duvarla kontrast oluşturmuş.

​17- Desenli zemin

Mevcut mutfak alanına hareket katmak için duvarlar ve dolaplar dışında zemini de değerlendirebilirsiniz. Bu örnekte karo desenli bir zemin kaplaması kullanılarak mutfağa kişilik katılmış.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Kasyeri'de bir dairenin dekorasyon hikayesi' başlığına bakabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!