Czarna kuchnia - 10 aranżacji | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Czarna kuchnia—10 aranżacji

Anna Stachurka Anna Stachurka
by Sikora Wnetrza Eclectic
Loading admin actions …

Coraz więcej czerni przewija się w naszym wnętrzach. Coraz częściej i na coraz większych przestrzeniach zaczynamy z nią eksperymentować. Aby właściwie zrozumieć całe zamieszanie, spróbujmy najpierw dowiedzieć się czegoś więcej o czerni. Kolor ten kojarzy się i stanowi symbol władzy, wytrzymałości. Oznacza moc oraz trwałość, ale także elegancję i inteligencję—nadaje się więc dla indywidualistów o mocnym charakterze, ale nie tylko. Bo kojarzy nam się z czymś oryginalnym i luksusowym, więc każdy kto lubi takie skojarzenia dobrze będzie czuł się z kolorem czarnym. Wszystko chyba dość jednoznacznie tłumaczy skąd coraz większa popularność tego koloru. W swej podróży więc po naszych wnętrzach śmiało wkracza również do kuchni, dlatego to czarna kuchnia będzie tym razem królować wśród przygotowanych przez nas aranżacji. Czarna kuchnia będzie zarówno w całości jak i we fragmentach—pokażemy ją na dziesięć różnych sposobów – będzie to czerń w ciekawych zestawieniach kolorystycznych i materiałowych oraz nie mniej interesujących pomysłach na miejsce, gdzie można wykorzystać ten kolor we wnętrzu Waszej kuchni. Mamy nadzieję, że to wszystko będzie Wam smakowało co najmniej tak dobrze jak nam!

Czarna kuchnia w stylu klasycznycm

Czarna kuchnia—luksusowa i elegancka dobrze odnajdzie się w stylu klasycznym. Meble ze względu na swoje jasne detale wykończenia, przeszklenia oraz biały blat tworzą wrażenie mocno konturowanych. W ten sposób pomimo czarnego koloru frontów, nie stają się ciężkie dla wnętrza. Czarna kuchnia w tej aranżacji jest połączona ze strefą jadalnianą i salonową, dlatego każda z nich została podkreślona nieco odmienną kolorystyką—czarna kuchnia, białe krzesła, ciemny brąz stołu jadalni oraz popiel salonu. W gruncie rzeczy bliska rodzina kolorystyczna połączona w jedną całość. Dla rozjaśnienia pomieszczenia na ścianach użyto koloru jasnego popielu, a tuż obok jego ciemniejszego odcienia. Piękna dębowa podłoga dodatkowo wprowadza ciepło do wnętrza i przełamuje kolorystykę szarości. Wszystko nosi znamiona klasycznego stylu w nowej, świeżej kolorystycznie odsłonie.

Projekt—Sikora Wnętrza.

Czarna kuchnia i minimalizm

Oto sposób na kuchnię, której nie ma. Wizualnie tracimy powoli rozeznanie czy kuchnia jest, czy nie. Ten piękny, wyjątkowy minimalizm sprowadził całe wyposażenie do właściwie dwóch płaszczyzn. Szczególnie piękna jest forma, jaką przyjęła wyspa—prostokąt, mamy wrażenie jak gdyby nie miał trzeciego wymiaru i był jedynie płaszczyzną. Ciekawym zagraniem, które jako jedyne zdradza, że przed nami znajduje się zabudowa kuchenna jest wnęka wykończona w złotych kolorze. Delikatne wykończenie, poprowadzone cienką kreską kontrastuje i odciąża widok z masywności połączenia dużej powierzchni i czerni.

Czarna kuchnia do podziału

Trzy kolory—biel, czerń oraz brąz drewna. Każdy z nich otrzymał swoją własną strefę, w której króluje—czerń dolne szafki, biel zajęła ogromną strefę od blatu aż po sufit, natomiast drewno zajęło pozycję strategiczną opanowując podłogę oraz pozostałą zabudowę kuchenną. Czerń w tej aranżacji nabrała tylko wyrazu—klasyczne połączenie bieli oraz koloru czarnego zostało całkowicie przełamane przez dużą ilość drewna. Warto zauważyć, że w takiej wersji pomimo kolorystycznych napięć udało się osiągnąć niesamowitą wręcz harmonię, spokój i ciepło. To wszystko, co charakteryzuje każde z tych kolorów i materiałów osobno, tu stapia się w jedno.

Czarna kuchnia to też pomysł na wykorzystanie czerni, to impresja i interpretacja tego koloru, wcale nie musimy go brać dosłownie. Tutaj został wzięty w nawias dwóch innych kolorów, dzięki czemu tym piękniej i intensywniej na nas oddziałuje. 

Projekt—STUDIO POTORSKA

W drewnie i złocie

Czarna kuchnia w drewnie. Drewno rozjaśnia intensywność czerni, nadaje mu lekkości i naturalności. I na odwrót - kolor czarny nadaje elegancji i stanowi silne, stabilne oparcie dla tego pierwszego. Całość nadaje się dla indywidualnych, mocnych charakterów, dla których wnętrze będzie idealnym podkreśleniem ich cech. Aranżacja ta dodatkowo wykorzystuje zdolność czerni do rysowania konturów—użyte w tym projekcie oświetlenie sufitowe pięknie wrysowuje w przestrzeń linie struktur jaką uzyskali w swoich lampach ich wytwórcy. Kreśli nam matematyczne figury w powietrzu, przez swój ażurowy charakter nadaje wnętrzu lekkości i finezyjności. Oraz dodatki—złoty odcień w tym zestawie kolorystycznym wyglądają obłędnie!

Czerń w tle

Czarna kuchnia dla beztroskiej, radosnej osoby. Tak, czerń w tym wydaniu jest radosna! Powodem, dla którego można ją w ten sposób ocenić jest aranżacja dodatków, dla których stanowi tło. Wszystkie przyrządy są tu całkowicie niesforne, rozrzucone po ścianie, powieszone nonszalancko na wieszaku lub leżące w swobodny, nieuporządkowany sposób na blacie. W tej kuchni nikt nie ma nic do ukrycia!

Przytulne wnętrze

Czarna kuchnia, kontrastowo białe kafelki w kształcie cegieł, proste formy, bez zbędnego przegadania, a jednak całość jest bardzo ciepła i przytulna. Magia? Trochę tak. Jednak, najwięcej w tym przepisie jest sztuki aranżacji. Efekt przytulności został osiągnięty poprzez przełamanie kontrastu ciepłem drewna, natomiast proste geometryczne formy rozpadają się w perspektywie formy jaką przyjęły krzesła i stół jadalniany. Jednolita zabudowa została przerwana pojawieniem się widocznego okapu oraz półek. Ale to, co dopełnia całości to piękny, stylizowany piekarnik oraz przede wszystkim zieleń i kwiaty!

Projekt—ODWZOROWANIE

Asymetria i czarna kuchnia

Czarna kuchnia na poddaszu. Świetny pomysł na zapełnienie, często problematycznych przestrzeni znajdujących się pod skosami. Zabudowa została tak zaprojektowana, że tworzy gładką powierzchnię—podziały między szafkami są ledwo zauważalne, mocno zauważalny natomiast jest celowy podział na cztery części, który rozdziela po tej powierzchni funkcje. Czerń w tym wydaniu przybliża do nas wizualnie ścianę, zmniejszanie dystansu sprzyja nadmiernie wydłużonym pomieszczeniom.

Zestaw czarno—biały

Klasyka kontrastu—biało—czarna kuchnia. W tej aranżacji czerń wypełnia. Precyzyjniej rzecz ujmując—wypełnia wnękę kuchenną powstałą po zabudowaniu ściany meblami. Kontynuowano to wypełnienie w kolorze lampy oraz krzesłach kuchennych. Odrobiną oddechu od tego całego napięcia jest drewno na podłodze oraz drewniane nóżki krzeseł. Jeżeli możemy nazwać to wnętrze klasyką to z całą pewnością będzie to klasyczny minimalizm. 

Matowa czarna kuchnia

no bo bono Modern Kitchen by unikat:lab Modern
unikat:lab

no bo bono

unikat:lab

Czarna kuchnia w wersji matowej. Zdecydowanie nasza ulubiona wersja czerni! Mat powoduje, że możliwe jest zastosowanie tego koloru na dużej przestrzeni, tu poprowadzono go we wszystkich wertykalnych elementach—frontach szafek, kranie, wnęce, a także w pochłaniaczu zapachów. Wszystkiego musimy się dopatrzeń, elementy znikają, całość pochłania światło—nie odbija, dzięki czemu czarna kuchnia jest jeszcze bardziej elegancka i wyrafinowana. 

Czarna kuchnia w metalicznym połysku

Czarna kuchnia, gdzie lekko stylizowane—minimalistycznie wręcz stylizowane drewno na modłę klasyczną przeplata się z ultranowoczesnym materiałem metalicznym. Metal, wrażenie metalu, zimno metalu, połysk i w gruncie rzeczy wielobarwność to bardzo dobre zestawienie z czernią. Należy je jednak stosować bardzo ostrożnie, aby nie zamknąć zupełnie wnętrza. Niewielkie wysokości, małe metraże pomieszczeń nie będą sprzyjać tego typu rozwiązaniom na dużą skalę, natomiast we fragmentach może się okazać wyjątkowo interesujące nawet przy takich wielkościach. Warto przyjrzeć się detalom, aby zauważyć tę grę faktur pełną błysków, połysków i kolorów. 

A po kuchnie w stylu prowansalskim można klikać tu.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!