Dwulicowy dom! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dwulicowy dom!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Cedar House Modern Houses by Designscape Architects Ltd Modern
Loading admin actions …

Metamorfoza zniszczonego domu z lat 50-tych nie była łatwym zadaniem, nigdy nie jest. Zarówno właściciele, jak i architekci mieli się nad czym zastanawiać. Podstawowym pytaniem było, czy jest w ogóle sens ratować ten dom, na ile stabilna jest jego konstrukcja. Inaczej mówiąc, czy okaże się to inwestycja, czy raczej utopimy w nim oszczędności? Niezliczone czynniki miały wpływ na ostateczną decyzję, jednak na szczęście podjęto współpracę ze studiem Designscape Architects. Profesjonaliści homify zaproponowali zachowanie oryginalnej fasady i przedniej części domu, przy rozbudowie tylnej. Przy okazji transformacji można było wprowadzić wiele ekologicznych, oszczędzających energię rozwiązań. 

Ta renowacja może dla niejednego być przykładem, jak z pomysłem i z głową odnowić własny dom. Gotowi dać się zainspirować?

Nowa skromna fasada

Fasada została odnowiona, bez wprowadzania niepotrzebnych dodatków. Geometryczny styl lat 50-tych idealnie wpisuje się we współczesne trendy. Biel ścian kontrastuje z nowym dachem z łupków. Kolejną z interwencji było zapewnienie izolacji, co poprawiło znacznie wydajność cieplną. Zdecydowano się zachować oryginalne kamienne ogrodzenie, pasujące do klimatu dzielnicy.

Zaskakująca fasada

Wchodzimy do ogrodu i okazuje się, że pozory mylą! Czeka na nas prawdziwie nowoczesna fasada z ogromnymi przeszkleniami i grą modułami. Piętro obłożono drewnianymi panelami, które z czasem stają się srebrne. Ciężko nam jest uwierzyć, jak odmienne są obie fasady tego domu, wydają się różnić nie tylko stylem, co i skalą! Ta zaskakująca konstrukcja z pewnością przetrwa próbę czasu.

Nowoczesne wejście główne

Zanim będziemy kontynuować nasz spacer we wnętrzu, czeka nas miła niespodzianka—na wskroś nowoczesne drewniane drzwi, flankowane panelami matowego szkła. Nawiązują one do oryginalnych rozwiązań z lat 50-tych, jednak całkowicie je uwspółcześniają. Dodatkowo—biel fasady i ciepły, jasny brąz drzwi doskonale się uzupełniają. Pora przekroczyć próg.


Luksusowa kuchnia

Wszelkie blaty, a nawet boki mebli obłożone są szarym granitem—wygląda to imponująco! Materiał ten to synonim luksusu, a z białą stolarką i stalowymi uchwytami wygląda perfekcyjnie. Metalowa lampa dopełnia dzieła i nawiązuje do lat 50-tych. Jednak tym, co od razu przyciąga nasz wzrok w tej stylowej kuchni, jest oczywiście duże okno, fantastycznie umiejscowione nad zlewem, który dodatkowo odbija światło.

Podwójna wysokość

Z kuchni przechodzimy do jadalni, która znajduje się w tej samej przestrzeni otwartej, co kuchnia—w głębi widzimy, jak pomysłowo wykorzystano wyspę jako regał na książki. Wróćmy jednak do jadalni, której sufit ma podwójną wysokość przez umiejscowienie jej w galerii. Tę dodatkową przestrzeń obłożono drewnem—kolejne nawiązanie do lat 50-tych, a przy tym i do drewnianego stołu i krzeseł jadalni. Podwójny sufit to tutaj podwójna dawka naturalnego światła. A gdy zajdzie słońce, oryginalna lampa zapewni wyjątkową atmosferę.

Jasny i kolorowy pokój dzienny

Przytulny salon stworzono w oparciu o kontrasty koloru z bielą, bieli z czernią—tutaj wyróżnia się zwłaszcza stylowy metalowy kominek. Miękkie tekstury dywanu i obicia kanapy, zachęcają do chwili relaksu. Doskonale pasuje też tutaj obraz, który nadaje przestrzeni wyrafinowania, nie odbierając przy tym nic z jej sympatyczności.

Jeśli marzycie o takim pokoju dziennym, w którym nic nie zakłóci Waszego wypoczynku, koniecznie sprawdźcie nasz Katalog Inspiracji: Jak urządzić przytulny salon?

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!