12 przykładów skandynawskiego wzornictwa, które pokocha każdy!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

12 przykładów skandynawskiego wzornictwa, które pokocha każdy!

A.D. A.D.
Old Street Loft Scandinavian style bedroom by Warret & Jullion Scandinavian
Loading admin actions …

Jeśli jesteście miłośnikami dobrego designu szukającymi domu, będącego ucieleśnieniem prostoty, nowoczesności i funkcjonalności, to skandynawski design jest waszym sprzymierzeńcem. Styl skandynawski jest już od kilku lat bardzo modnym motywem w projektowaniu wnętrz. Nic dziwnego – takie wnętrza to połączenie funkcjonalności, prostoty i przytulności zarazem.

Skandynawskie projekty są przede wszystkim przyjazne, wygodne i ponadczasowe. Mają niepowtarzalny urok i nie podążają za coraz nowszymi trendami dlatego miłośnicy stylu nowoczesnego, shabby czy minimalizmu nie będą zawiedzeni. Koniecznie zobaczcie nasze propozycje! 

1. Świeżo i zabawnie

The Scandinavian Kitchen by Papilio Scandinavian
Papilio

The Scandinavian Kitchen

Papilio

Zobaczcie ten ujmujący skandynawski projekt kuchni. Z pomocą żółtego letniego koloru ta kuchnia została przekształcona w zabawne, przyciągające wzrok pomieszczenie. Nie da się tego nie lubić!

2. Klasyka z bielą w roli głównej

scandinavian  by 99chairs, Scandinavian
99chairs

White, classic, scandinavian sleeping

99chairs

Główne cechy podejścia skandynawskich projektantów do aranżowania wnętrz to funkcjonalność rozwiązań, prostota i wykorzystanie naturalnych materiałów. Szwedzka sypialnia w stylu monochromatycznym jest odzwierciedleniem elegancji i funkcji.

3. Przestrzeń dla najmłodszych

rustic  by homify, Rustic
homify

Scandinavian Baby Bedroom

homify

Piękny i funkcjonalny kojec wykonany z drewna tworzy cały charakter pomieszczenia. Tutaj zobaczycie, że nawet pokój dziecięcy można zaprojektować w taki sposób, aby pasował do motywu przewodniego Waszego domu.

4. Art Nouveau

Living Mono-space by Warret & Jullion Scandinavian
Warret & Jullion

Living Mono-space

Warret & Jullion

Ten stylowy, elegancki, minimalistyczny wystrój jest dobrym przykładem sztuki użytkowej słynnego stylu używanego w Finlandii i Szwecji. Możemy to obserwować na przykładzie użycia kolorów, wyboru mebli i zjawiskowych szklanych drzwi.

Glass Partition Scandinavian style bedroom by Warret & Jullion Scandinavian
Warret & Jullion

Glass Partition

Warret & Jullion

5. Z nutą nostalgii

scandinavian  by 99chairs, Scandinavian
99chairs

Scandinavian eating

99chairs

Wszędzie, gdzie potrzeba ciepłej, domowej atmosfery sprawdzi się styl skandynawski. Można go interpretować na wiele różnych sposobów, jednym z nich jest własnie shabby chic. 

6. Nowoczesny minimalizm

Zastosowanie nieinwazyjnych elementów dekoracyjnych w elementach konstrukcyjnych, takich jak ten zegar ścienny, jest niestandardowe i bardzo nowoczesne. Za panelem pojawił się elegancki, wbudowany telewizor. Ten nowoczesny i funkcjonalny design z pewnością zbierze sporo komplementów za swą oryginalność i pomysłowość.

7. 100 % stylu

Artystyczna tapeta w połączeniu z zastosowaniem minimalistycznych szczegółów, to kwintesencja stylu. Widać go w każdym detalu tego pokoju: tapeta, ramka, krzesło, ozdoby. 

8. Skandynawskie biuro

scandinavian  by 99chairs, Scandinavian
99chairs

Scandinavian wodden desk

99chairs

Korzystanie ze stołów w stylu skandynawskim w biurze, może sprawić, że miejsce pracy będzie bardziej relaksujące. W takim obszarze naturalne materiały organiczne są zawsze mile widziane.

9. Skandynawski stół

Oto przed Wami projekty stołów skandynawskich, które możecie pokochać. Tutaj zobaczycie piękne, naturalne drewno osadzone na stalowej ramie lub nowoczesnych, surowych nogach z metalu. Ta mieszanka materiałów to kwintesencja kreatywnego wzornictwa skandynawskiego. 

Zobaczcie także: Kuchnia i jadalnia w harmonii – kilka inspirujących projektów

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!