Duvarları süslemek için inanılmaz fikirler

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Duvarları süslemek için inanılmaz fikirler

umit atdağ umit atdağ
modern  by ana roman, Modern
Loading admin actions …

Yeni bir eve sahip olduğunuzda veya yeni bir ev satın aldığınızda taşınmadan önce evinizi süslemek isteyebilirsiniz. ev süsleme işine önce duvarlardan başlamalısınız. Duvar süslemesi için tercih edebileceğiniz bir çok alternatif yöntem vardır. Bu yöntemler arasında duvar kaplama malzemeleri, duvar kağıtları, boyalar, ahşaplar yer alır. Bu duvar süs malzemeleri arasından tarzınız ile uyumlu olanı tercih ederek evinizde harika duvar dekorasyonlarına imza atabilir ve dostlarınızın beğenisini kazanabilirsiniz. Bu gün evinizi süsleyerek mükemmel görünmesini sağlayacağınız birbirinden farklı duvar süslemelerini inceliyoruz. Homify alternatif dekorasyon fikirleri sayfasında yer alan bu özel dekorasyon örneklerini birlikte inceleyelim.

Şömineli duvar

Salonunuzu dekore ederken bir duvarını şömine için ayırmalısınız. Duvar kaplama malzemesi olarak ısıya dayanıklı taş kaplamalar tercih edip alt kısmı şömine olarak dekore ettiğinizde salon içinde mükemmel bir duvar süslemesi yapmış olursunuz.

Mozaikler

Evinizin her hangi bir duvarında veya banyo içinde mozaik kullanarak  etkileyici bir duvar haline getirebilirsiniz. Bu banyo örneğinde olduğu gibi renkli mozaikleri kullanarak banyonuzda veya duvarınızda harikalar yaratabilir, genel dekorasyon ile uyumlu renkler tercih ederek şık tasarımlara imza atabilirsiniz.

Geleneksel kaplamalar

Evinizin dış cephesinde veya havuz kenarında yer alan geleneksel taş kaplamaları evinizin içinde de kullanabilirsiniz. Özellikle dubleks veya çok katlı yapılarda tercih edilen bu geleneksel kaplamalar evinizin içinde harika görseller oluşturacaktır.

çim yatak odaları

Günümüzde trend olan yeşil çim halılar artık duvarlarda kullanılmaya başlandı. Bu yatak doası dekorasyonunda olduğu gibi yatak başlığının yer aldığı duvarı yeşil çim halı ile kaplayarak hayranlık uyandırıcı bir görsel oluşturabilir, doğal bir yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Ayrıntılar

Dekorasyon yaparken özel ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Salon veya oturma odası içinde yer alan  duvarları farklı malzemeler ile kaplayarak şık ve etkileyici  tasarımlar yapabilirsiniz. Farklı kaplama malzemeleri ile harikalar yaratmak sizin elinizde.

Cesur renkler

Duvar süslemeleri için kaplama malzemesi tercih etmek yerine boya tercih edebilirsiniz. Boya olarak cesur renkler tercih ederek resimdeki gibi yemyeşil bir yemek odası veya mutfak oluşturabilir, doğanın içinde doğa ile iç içe bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Duvar bahçeleri

Duvar içinde yapacağınız dekorasyona özel olarak duvara monte bahçeler düşünebilirsiniz. Duvara monte bahçeler için resimdeki gibi canlı bitkilerin yer aldığı özel tasarımlar yaparak  evinize canlılık ve doğallık kazandırabilirsiniz. Dilediğiniz bitkileri seçmek size kalıyor.

Taş kaplamalar

Duvar yerine taş duvar yaparak orijinal bir duvara sahip olabilirsiniz. Taş duvarlar geçmişten günümüze kullanılan doğallığı ve estetik görünümü ile her dönem etkileyici özelliği olan duvarlar olduğundan gönül rahatlığı ile evinizde taş duvar tercih edebilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!