4 kişilik ailenin 85 m2'lik modern dairesi | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

4 kişilik ailenin 85 m2'lik modern dairesi

Özlem K. Özlem K.
Industrial style kitchen by Facile Ristrutturare Industrial
Loading admin actions …

Bugünkü homify 360 sayfamızın konuğu, daire tadilatları konusunda uzmanlaşmış bir inşaat firması tarafından yenilenen 85 metrekarelik bir konut. Müşterilerinin beğeni ve tercihlerini kendi uzman görüşleri ile harmanlayarak ortaya karakter sahibi, konforlu ve şık projeler ortaya çıkaran firmanın bu yenileme çalışmasında alana açık planlı bir atmosfer kazandırılarak loft havası verilmiş. Endüstriyel stilin izlerini gördüğümüz konutta oldukça rafine ve son derece kişiselleştirilmiş bir bir dekorasyon görüyoruz. Konut içerisinde bölünmüş alanların dağılımının tamamen değiştirilmesi, mekanların açık planlı kullanılması, ancak mahremiyet gerektiren alanlara kapatılma imkanı verilmesiyle tüm konutta ferah bir hava yakalanmış. Konutun en dikkat çekici dekoratif unsurları, ahşap parke izlemini veren diyagonal döşenmiş seramik zemin karolar ve oturma odası ile yemek alanını da içeren mutfağı birbirinden ayıran sürgü kapılı cam duvar. 

Oturma odası

Dairenin zemin kaplamasının diyagonal bir şekilde döşenmesi, daireye sıra dışı havayı veren ve dikkatlerimizi ilk çeken detay. Zemin kat dairenin müzisyen bir aileye ait olduğunu duvara dayanan piyano ve gitardan anlıyoruz. Kapı ve pencere doğramalarında siyah renk kullanılmış, aynı çizgisel yapıyı kitaplıkta da görüyoruz. Konforlu bir kanepe ve bir berjer koltuktan oluşan oturma grubu televizyon odaklı olarak yerleştirilmiş. Siyah renkli doğramalar dışında mekana endüstriyel havayı veren bir diğer detay ise bir duvar boyunca devam eden harman tuğla duvar kaplaması.

Yarı açık planlı mutfak

Oturma odasına diğer açıdan baktığımızda, mutfağın sürgülü kapılar da içeren karelenmiş cam bir duvar ile ayrıldığını görüyoruz. Gerekli zamanlarda kokuyu ve sesi kesen bu sürgülü cam kapılar, transparan olduğu için mekana verilmek istenen loft havasına da engel olmuyor.

Yemek odası

Konutun yemek odası geniş mutfağın içinde yer alıyor. Oturma odası ile mutfak arasında yer alan geniş kapılı cam duvar sayesinde alanların birbiriyle ilişkisi neredeyse açık plan gibi. Ahşap tablalı yemek masasının sade ve ağırbaşlı görünüşlü sandalyeler eşlik ediyor. Bu alanda da duvarlardan bir tanesi harman tuğla kaplı.

Mutfak

Mutfakta ağırlıklı olarak beyaz renk tercih edilmiş, ancak duvar ünitelerinin üst kısımları doğramalarla uyum sağlayacak şekilde siyah renkli tercih edilmiş. Mutfak tezgahı da aynı şekilde siyah. Buzdolabının inoks yüzeyi harman tuğla duvar ve cilasız ahşap masa ile birlikte endüstriyel stili öne çıkarıyor.

Yatak odası

Ebeveyn yatak odasında da stil bütünlüğünün devam ettiğini görüyoruz. Dekorasyon siyah ve beyaz renklerin ağırlığında. Duvardaki raf ise tuğla kaplama ile beyaz badana arasındaki sınırı belirliyor. 

Çocuk odası

Çocuk odasında dekorasyon kısmen değişiyor. Diğer tüm odalara hakim olan monokrom dekor, çocuk odasında yerini canlı renklere bırakıyor. Ranzalı odada iki çocuk için iki adet çalışma masası da yer alıyor.

Banyo

Konutun biri ebeveyn biri ortak, iki banyosunda rahatlatıcı etkisiyle bilinen toprak tonları tercih edilmiş. Altıgen biçimli seramik karolarda üç rengin kombinasyonu kullanılmış. Banyoların esas yıldızı ise siyah taş lavabolar.  

En şık banyo seramikleri için, '10 muhteşem banyo fayansı kombinasyonu' başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!