Mutfak için ahşaptan yapılma 20 tasarım fikri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Mutfak için ahşaptan yapılma 20 tasarım fikri

nihal e. nihal e.
by Marcos Contrera Arquitetura & Interiores Tropical
Loading admin actions …

Her mekana sıcaklık katan ahşabı dolaplarda, tezgahta, masalarda, duvarda ve daha çok eşyada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ahşaptan yapılma 20 adet tasarım fikrini aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.

​1. Davlumbaz için raf

Davlumbaz çok yer kaplamakla birlikte ölü bir bölgedir. Bu örnekte ise ahşap raflar davlumbazın kapladığı alanı raf olarak değerlendiriyor.

​2. Büyük masa

Mutfak büyük bir alana sahip herkesi ağırlamak için geniş bir yemek masasına ihtiyacınız olacaktır. Fotoğraftaki gibi sağlam ve rahat bir ahşap masa, renkli koltuklar ve sarkıt lambalarla davetkar yemek alanınız hazır.

​3. Ahşap tavan

Mutfağa sıcaklık katmanın bir diğer yolu da örnek görseldeki gibi modern bir ahşap tavan. Tavanla uyumlu olarak ada ve yemek masası da ahşaptan seçilmiş.

​4. Tezgah

Oturma odasına entegre edilmiş bu açık mutfakta tezgah, oturma odası duvar paneliyle aynı türde seçilerek dekoratif bütünlük yakalamış.

​5. Baharat rafı

Alta dolapların geniş üst dolapların ise basık olduğu bu mutfak tasarımında iç duvara yapılan ahşap raf baharatları sergilemek için ideal bir fikir.

​6. Tabureler

Rustik tarzdaki bu mutfak için mükemmel taburelerden daha iyi bir seçim olamaz. Kendine özgü formuyla tabureler mutfağa kişilik katıyor.

​7. Boyalı raflar

Ahşabın her zaman doğal renginde sunulması gerekmez. Sarı ve gri renkte olan bu mutfakta dekorasyon nesnelerinin rafları, alanın paletiyle uyum sağlamak için koyu renklerle boyanmış.

​8. Ahşap zemin

Mutfak zemininde sıradan yer döşemesi yerine mutfağa rustik bir doku katmak için zeminin yarısını ahşap kaplamaya ne dersiniz?

​9. Ahşap raflık

Şimdiye dek ağırlıklı olarak ahşap mutfaklar görmüş olsak da modern mutfaklara da ahşap dokunuş yapılabilir. Bu örnekte açık tonlu mutfakta sadece raflarda kullanılan ahşap mutfağa sıcaklık katmaya yetiyor.

​11. Yerleşik niş

Yemek odasına entegre edilen mutfaktaki ekipman ve aletlerin dikkatle yerleştirilmesinin bir yolu nişli ahşap duvardır. Sonuç güzel, zarif ve özgün.

​12. Ahşap duvar

Ahşabı tezgahta, dolaplarda, masada, raflarda ve hatta zeminde gördük. Bu örnekte ise duvarlar ahşaptan oluşuyor. Bu nedenle depolama da niş şeklinde çözülmüş.

​13. Dekorasyonda bütünlük

Mutfak ünitesinin tamamen ahşaptan oluştuğu örnekte iç duvara desenli bir kaplama uygulanarak ahşaba hareket katılmış. Renk uyumu ise başarılı.

​14. Işıklı raflık

Bir başka mutfak rafı örneğinde bu defa rafların altına aydınlatma eklenmiş. Böylece raflar daha dikkat çekici ve modern görünüyor.

​15. Sadece bir duvar

İki bölümden oluşan mutfak duvarının daha derin olan kısmı ahşap kaplı. Koyu renkli duvar rafları ve tezgah ile çarpıcı bir ikili meydana gelmiş.

​16. Tüm mutfakta

Tüm mutfak ünitesinin ahşaptan oluştuğu bir diğer örnekte malzeme aynı olmakla birliklte görünüm ve stil olarak farklı tarzlar uygulanmış.

​17. Işık estetiği

Ham ahşabın çarpıcı görünümü, yeşil bitkiler, güçlü aydınlatma ve ilgi çekici aksesuarlarla tamamen kendine özgü ve stil sahibi bir mutfak yaratılmış.

​18. Raf ve renk

Sade bir rengi olan bir duvara monte edilmiş basit bir raf, dekoratif nesneler almak için ideal olabilir. Örneğin, bu mutfakta, raf, çinili duvar ile boyalı portakal duvar arasındaki sınırı belirgin resim ve nesneleri açığa vurmaya yarıyor.

​19. Metal raflarla

Mutfak, farklı renk ve dokulardaki unsurlarla kişilik kazanabilir. Bu mutfakta büfe, üst dolaplar ile mükemmel bir uyum içinde, aynı ahşaptan yapıldığı için alanın avantajından yararlanıyor.

​20. Sadece bazı dolaplarda

Örnek görselde dolapların bir kısmında ahşap kullanılmış.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Mutfak için hangi zemin kaplamasını tercih etmeli?' başlığını okuyabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!