8 uroczych projektów szaf do sypialni | homify

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

8 uroczych projektów szaf do sypialni

A.D. A.D.
Scandinavian style bedroom by Decoroom Scandinavian
Loading admin actions …

Szafa jest jednym z najważniejszych mebli w każdej sypialni: wręcz trudno znaleźć sypialnię, która nie ma szafy. Nawet w domach z osobną garderobą przydaje się niewielki, dodatkowy mebel do przechowywania. Jednak prawdą jest również, że większość szaf jest nudna, nieciekawa, niepraktyczna i niezapewniającą odpowiedniej przestrzeni do przechowywania. Dlatego w naszym dzisiejszym Katalogu Inspiracji skupiliśmy się na szafach. Przedstawimy Wam kilka najlepszych modeli opracowanych przez naszych ekspertów. Oprócz tego, że zachwycą Was swoim wyglądem, będą także funkcjonalne. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat…

Z wykończeniem lustrzanym

Przesuwne drzwi tej szafy zostały wyposażone w wykończenie lustrzane. To wspaniały pomysł, idealnie nadający się do niewielkich przestrzeni, wymagających optycznego powiększenia. Oprócz tego solidne drzwi zostały udekorowane białymi przegrodami, stanowiącymi ozdobne wykończenie, które uzupełnia inne elementy przestrzeni. Duże lustro to także element praktyczny i funkcjonalny—takie zdobnictwo lubimy! 

W korytarzu

Kolejny projekt to wspaniała alternatywa dla wnętrz, które posiadają niepraktyczny korytarz lub wnękę. Ideą pomysłu było ukrycie całego otoczenia z największą precyzją. Szafka ma takie same wykończenie jak panele ścienne, co sprawia, że jest zupełnie niewidoczna gdy znajduje się w pozycji zamkniętej. 

Stanowiąca mocny akcent dekoracyjny

Kto powiedział, że szafa nie może być dekoracją? Powyższe zdjęcie pokazuje, że jak najbardziej może być wspaniałą ozdobą pomieszczenia. Jej przesycony, żywy niebieski odcień skupia na sobie całą uwagę i wzrok, odgrywając pierwsze skrzypce w aranżacji. Całość wygląda uroczo i doskonale współgra z innymi elementami przestrzeni.

We wnęce

Duża zabudowa ścienna, mieszcząca w sobie sporo półek i szuflad została dodatkowo wyposażona w elegancką drewnianą przegrodę, całkowicie otwartą,  która pozwala na ekspozycję poszczególnych ubrań lub innych akcesoriów. Skandynawski design wspaniale nadaje się do sypialni, gdzie harmonia powinna stanowić jedno z głównych założeń aranżacyjnych. 

Minimalistycznie wyglądająca

Przeciwstawnym pomysłem do pokazywanej przez nas dekoracyjnej szafy w kolorze żywego błękitu jest minimalistyczna, stapiająca się ze ścianą szafa. Dzięki prostemu, a zarazem eleganckiemu designowi szafy, pokój jest spójny, a wszechobecna biel pięknie łączy się ze wspaniałą, drewnianą podłogą.

W newralgicznym punkcie

Najgorszy problem jest wtedy, gdy pokój jest na tyle mały, lub (tak jak w tym wypadku) przechodni, a miejsca na szafę jest na prawdę niewiele. Z pomocą przyjdzie projektant wnętrz lub stolarz. W takiej sytuacji meble na wymiar to absolutna konieczność. 

Ogromna i pakowna

Czy wiecie, że wszystkie przedstawione przez nas w tym Katalogu projekty, włącznie z tym, pochodzą od naszych rodzimych architektów z pracowni Decoroom? Na prawdę światowy poziom! 

Szafa jest zbudowana w taki sposób, że mieści się wewnątrz wnęki ściennej. Zapewnia użytkownikom elegancką i stosunkowo dużą przestrzeń do przechowywania ubrań i innych akcesoriów. Dodatkowo posiada lustrzane panele, o których zaletach pisaliśmy wcześniej. 

Kompaktowa

Na koniec propozycja typu dwa w jednym. Idealnie sprawdzi się do wielofunkcyjnych sypialni, które są także domowym biurem. Kompaktowe meble posiadają wiele zalet, pozwalają zaoszczędzić miejsce i wprowadzić ład, porządek, zgodę i harmonię we wnętrzu, a w sypialni jest to niezwykle ważne, gdyż tutaj właśnie odpoczywamy! 

Obejrzyjcie jeszcze te inspirujące zdjęcia: 25 sypialni najczęściej oglądanych na homify

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!