Birbirinden güzel 13 tek katlı ev | homify

Birbirinden güzel 13 tek katlı ev

nihal e. nihal e.
Art&Contexto Arquitetura Modern Houses Wood effect
Loading admin actions …

İdeal bir ev inşa etmeyi düşündüğümüz zaman geniş bir alanın üzerine iki katlı veya daha büyük bir ev hayal ederiz. Ancak kompakt özelliklere sahip küçük bir evin de güzel ve konforlu olabileceğini göz ardı ederiz. Bugünkü yazımızda tek katlı evlere dair 13 örnek proje derledik. Görsel çekicilik kadar işlevsellik faktörü de yüksek bu örnekleri merak ediyorsanız aşağıdaki fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

​1. Klasik ve stil sahibi

İnsanlar genellikle klasik tasarımlı evlere eğilimlidir. Şık detaylara sahip klasik bir ev, her daim stil sahibi görünür. Bu örnekte evin aydınlatılmış dış cepheleri ile benzersiz bir tarzı var. Siyah ve beyazın kontrastı şıklığı tamamlıyor.

​2. Ahşap kapı

Bu örnekte binanın rengi beyaz olmakla birlikte sokaktan bakıldığında garajın ahşap kapısı öne çıkar. Ahşap doku, yapının sadeliğini arttırırken aynı zamanda zarif bir dokunuş kazandırır. Garajın önünde bulunan beton döşeme eve eşsiz bir cazibe katar. Evin genelinde modern bir görünüm hakim.

​3. Uyumlu ve kusursuz

Modern tasarımıyla öne çıkan ev, farklı malzemelerin bir arada kullanılmasıyla zengin detaylar barındırıyor. Büyük ahşap kapı, sağ taraftaki taş kaplama, beyaz çelik bahçe kapısı ve diğer unsurlar bir arada kusursuz bir uyum içinde.

​4. Sade ve çağdaş

Tek katlı evin cephesi sade ve modernliğin mükemmel bir kombinasyona sahip. Binanın büyük kısmı beyaz renkli betondan oluşurken sağ kısımda yine açık tonlu taş blok, eve karakter kazandırıyor.

​5. Ahşap ev

Ahşap evler ahşabın doğal dokusundan ötürü kendiliğinden rustik bir havaya sahiptir ve bu özellik onları ilginç kılar. Bu örnekte yatay yerleştirilmiş ahşap evi olduğundan daha geniş gösteriyor. Tamamen ahşaptan yapılmış olmasına rağmen evin stili kesinlikle çağdaş.

​6. İki farklı zemin

Fotoğrafta evin hem ön hem yan cephesini görüyoruz. Geleneksel bir stile sahip evin alt kısmında taş kaplama kullanılmış. Düz çatının bitiminde de ince bir şerit halinde desen kullanımı var. Bahçede ise farklı renk ve modele sahip iki ayrı zemin tercih edilmiş.

​7. Geleneksel ev

Bir diğer geleneksel ev öncekini andıran bir görünüme sahip. Düz bir çatı ve beyaz duvarlar. Bina kapısı koyu yeşil ve ahşap. Pencerelerde de klasik parmaklık mevcut. Bahçe ile birlikte tipik kır evi havası hakim.

​8. Yaratıcı dış cephe

Bu güzel, tek katlı ev çok modern bir tasarıma sahip. Görsel olarak çekici ve açık garaj eve ek alan hissi vererek daha büyük gösteriyor. Ahşap kapının yanındaki yüksek gri taş blok yaratıcılığı arttıran bir unsur.

​9. Açık alanlar

Tek katlı çatısız ev açık cephe tasarımıyla dikkat çekiyor. Zemine dek uzanan pencereler yan yana dizilerek tüm cepheyi kaplıyor. Sağ köşede ise bölüm tamamen açık yapısıyla binaya farklı bir hava katıyor.

​10. Küçük ama yüksek

Küçük bir araziye büyük bir ev istiyorsanız bu örnek tasarım sizin için mükemmel. Tavan yüksekliğini ön plana çıkarmak için pencereler küçük tutulmuş.

​11. İyi havalandırmalı ev

Doğal elementleri seviyorsanız ve evinizin havalandırılmasını istiyorsanız bu ev tasarımı ideal bir seçenek. Havanın yanı sıra doğal ışık da evin her yerine ulaşacak şekilde tasarlanmış.

​12. Kompakt ve güzel bir ev

Klasik bir yapıya sahip olmamakla birlikte evin üçgen çatısı klasik ile moderni bir araya getiriyor. Ön kısımda dış cephenin yarısı ahşap kaplama.

​13. Geniş veranda

Kırsal ortamda yaşayanlar için geniş bir veranda evin estetiğinden daha önemlidir.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Türkiye’den aynen örnek alabileceğiniz 14 prefabrik ev tasarımı' başlığını okuyabilirsiniz.

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!