Yatak odası duvarını süslemek için 14 kolay fikir

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Yatak odası duvarını süslemek için 14 kolay fikir

nihal e. nihal e.
Classic style houses by Estudio Sespede Arquitectos Classic
Loading admin actions …

Yatak odası kişisel tapınağımız veya sevdiğimiz kişi ile paylaştığımız özel bir mekandır. Ayrıca yatak odasında günlük hayatımızın büyük bir bölümünü harcıyoruz, bu nedenle zaman ayırıp tasarımına dikkat etmeliyiz ki estetik açıdan çekici olduğu kadar rahat ve konforlu olsun.

Yeni bir yatak, masa ve dolaplar da dahil olmak üzere yeni mobilya ve aksesuarlarını seçerek dekorasyonu süslemek mümkün. Veya duvarları süslemek için yeni yollar bulabilir, bu sayede odanın görünümüne hareket katabilirsiniz. Böylesi çok daha ekonomik olacaktır.

Bugünkü yazımızda yatak odanızdaki duvarları süslemek için 14 adet parlak ve kullanışlı fikirler derledik. Kişisel alanınıza yeni bir hava vermek için ilham alabilirsiniz.

​1. Fotoğraflarla anılar

Yatak odası için duvar dekoru hazırlamak en pratik fikirlerden biri. Duvarı süslemek için en sevdiğiniz aile fotoğrafları ve sembolleri kullanın. Siyah beyaz görüntüler ile klasik bir güzellik yakalayabilirsiniz.

​2. Renkli kombinasyon

Yatak odasında sadece nötr tonlar ile kullanmanıza gerek yok. Yatak odasındaki duvarları süslemek için canlı renklerle göz alıcı bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Örnek görseldeki gibi duvarları farklı renklere boyamak da mümkün.

​3. Duvar Kağıdı

Yatak odası duvarını süslemek için boya dışında duvar kağıdı da çok kullanışlıdır. Sayısız renk ve desen seçeneğiyle yatak odanızı gayet ekonomik bir yolla yenilemiş olursunuz. Bu örnekte bahar çiçeklerini andıran bir kağıt uygulanmış.

​4. Tuğla kaplama

Yatak odası için dekorasyon fikirlerinden bir diğeri farklı bir kaplama malzemesi kullanmaktır. Bu malzemeler çok çeşitli olabilir. En güzellerinden biri fotoğrafta görmüş olduğunuz kırmızı tuğla kaplamadır.

​5. Ayna

Boş duvarlarınızı büyük ve görkemli bir ayna eklemek için fırsat olarak kullanın, böylece yatak odanız olduğundan daha görünür.

​6. Resimlerle

Yatak odasında duvarın dekorasyona hâkim olması için kişisel zevkinizi mükemmel şekilde yansıtan bir resim kullanın. Bu örnekte olduğu gibi yatak başının üzerine yerleştirilebilir.

​7. Çıkartmalar

Dekoratif çıkartmalar, yatak odası duvarları için pratik ve kolay bir dekor çözümüdür. Ek olarak dilediğiniz desen veya figürü seçebilir ve bir çıkartma üzerine bastırabilirsiniz.

​8. Pastel renkler

Yumuşak renkler ve pastel tonlar, huzurlu ve sakin yatak odası atmosferi için idealdir. Hem duvarda hem yatak örtülerinde bu tür renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

​9. Sanat eseri

Eğer bir sanat sevenler iseniz, yatak odası duvarlarını süslemek için sansasyonel bir sanat eseri eklemekten çekinmeyin.

​10. Rustik tarz

Yatak odasında doğal malzemeler kullanarak etkileyici bir tarz oluşturulabilir. Taş duvar ya da ahşap tavan gibi hali hazırda rustik unsurlar mevcutsa bunu ahşap mobilyalarla destekleyin.

​11. Beton

Ham beton görünümü en az doğal taş kadar etkileyici olabilir. Endüstriyel ve modern stile de çok uygundur. Yine de biraz sıcaklık katmak isterseniz ahşapla tamamlayın.

​12. Aydınlatma ve dokular

Dokular içeren duvarlar parlak aydınlatma ile daha öne çıkar. Örnek görsel dalgalı duvar paneli yatağın her iki yanındaki lamba ile vurgulanarak dokular dikkat çekici hale getirilmiş.

​13. Hem renk hem desen

Daha önce duvar boyası ile çıkartma önerisini sunmuştuk. Bu görselde ise baskın bir pembe üzerine çiçek desenli çıkartma uygulayarak her iki fikir bir arada güzelce kombinlenmiş.

​14. Dikey bahçe

Yatak odasına yeşil bitkiler eklemeye ne dersiniz? Saksılar için yerim yok diye dert etmeyin. Dikey bahçeler alan sıkıntısı çekenler için başarılı bir uygulama. Duvar süslemesi olarak da iç açıcı ve ferah.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Doğayla bütünleşen çarpıcı bir ev' başlığını okuyabilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!